Aký športový kočík s dlhou ložnou plochou na pravidelný spánok?

Zodpovedané
26. feb 2024

Ahoj,

prosím o radu ohľadom kočíka, ktorý by bol cenovo prijateľný.

Potrebujem, aby spĺňal moje požiadavky:

  • čo najdlhší spací priestor (dcérka cez deň spí iba v kočíku),
  • odpružené všetky kolesá,
  • aby bol vhodný do terénu.

Pre prvú dcérku som kúpila Valco Baby Snap 4. Síce má ložnú časť veľkú, ale je neodpružený a tvrdý. Keď som narazila do 2 cm vysokého obrubníka, myslela som, že mi to vykĺbilo obidva lakte naraz. Predtým som mala odpružený kočík aj na predných kolesách, takže toto bol šok. Po druhé, keď som prebaľovala dcéru, celý kočík sa skoro preklopil dozadu a malá sa z neho vysypala. Rada by som pre druhú dcérku kúpila iný a Valco poslala do sveta.

Pozerala som sa zatiaľ na Zopa Move Cross 2, ale neviem aká dlhá je spacia časť celkom.

Máš tip aj na iný podobný odpružený kočík s čo najväčšou spacou plochou?

Ďakujem

Ahoj,

Zopa Move Cross 2 je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom a potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedadlo je možné napolohovať do skoro rovného ľahu. Navyše sa pýši aj funkciou výškovo nastaviteľnej striešky a predĺžitelnej opierky nôh. Vďaka tomu bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

V našom e-shope ho môžeš zakúpiť buď ako samostatný kočík, alebo vo výhodnom sete:

Ak však uvažuješ nad neotočným kočíkom, ktorý je však stavaný aj na nerovný terén, tak si pozri model Petite&Mars Royal.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally