Aký športový kočík do 400 EUR zvládne lesnú cestu, má dlhú striešku a zároveň je skladný?

Zodpovedané
4. nov 2023

Ahoj,

vyberám športový kočík pre dcéru, pôjde do neho ako 6-mesačná. Očakávam, že bude väčšia. Chcela by som, aby nám kočík vydržal čo najdlhšie. My sme s partnerom tiež obaja vysokí. Bývame v meste, ale jazdíme aj do prírody, takže chceme kočík, ktorý zvládne aj náročnejší terén ako lesnú cestu, trávu, štrk a pod. Ďalšie požiadavky sú, aby mal dlhú striešku proti slnku, išiel dať do ľahu a bol skladný.

Narazila som na Zopa Move Cross 2. Páči sa mi, že sa dá otočiť aj proti smeru). Ďalej Valco Baby Snap 4 Trend Sport a Petite&Mars Street+ Air a netuším, ktorý z nich vybrať. Žiadny som nemala možnosť vidieť naživo.

Je aj nejaký ďalší kočík, ktorý spĺňa naše požiadavky?

Náš cenový limit je 400 eur.

Ďakujem

Ahoj,

podľa Tvojich kritérií na kočík, ktorý má zvládnuť aj náročnejší terén ako lesnú cestu, trávu, štrk a pod. by som Ti radila pozerať kočíky, ktoré patria do kategórie terénny. To sú kočíky, ktoré majú priemer kolies a odpruženie stavané do Tebou opisovaného terénu.

Nakoľko väčšina z nich je nad Tvoj cenový limit, odporúčam pozrieť sa po modeloch, ktoré sú kvalitné a kúpiš ich z druhej ruky.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Pozeraj sa po modeloch ako sú Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger City Mini GT2, Kinderkraft Helsi, Bumbleride Indie, Joie Crosster Flex Signature, alebo Graco TrailRider. Patria medzi Top kočíky na trhu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally