Aký kočík pre vyšších rodičov na dedinu?

Zodpovedané
14. jan 2024

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka pre novorodenca, ktorého očakávame koncom marca 2024. Sme vyšší rodičia. Chceme, aby zvládal aj terén, lebo bývame na dedine.

Zaujal nás kočík Cybex Priam 2023, Moon Piu 2024 a Joolz.

Poradíš nám?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Priam 4 je mestský typ kočíka, ktorý je populárny hlavne vďaka svojmu vzhľadu. Nie všetky mamičky sú s ním spokojné a veľmi často sa ho snažia vymeniť za iný model. Pripájam Ti jednu z mojich odpovedí, kde mamička práve Priam chcela vymeniť za Moon Piú. Spomínam v nej aj iné modely, ktoré by Ťa mohli inšpirovať.

Ja osobne pri kočíkoch preferujem nevšednosť a neopozeranosť. Zároveň sa skôr zameriavam na funkčnosť pred dizajnovosťou. V prvom rade sa zameriam na to, aby kočík splnil moje požiadavky, nie na značku. Niekedy totiž aj drahá a značková vec, narobí viac škody ako úžitku. A nie vždy splní očakávania.

Pozri si napríklad aj kočík Nuna Mixx Next, ktorý odporúčam väčšine vyšších rodičov žijúcich práve na dedine. Je to model s intuitívnym systémom odpruženia a má zabudované skryté prvky (moskytiéra zabudované v strieške), ktoré Ťa milo potešia.

Podobnými, no drahšími modelmi so zabudovanou moskytiérou v strieške sú kočíky značiek Joolz a Muuvo.

Keďže som na veľmi podobnú otázku v poradni nedávno odpovedala, tak Ti ju sem pripnem. Sú v nej spomenuté všetky populárne a obľúbené modely, ktoré Ti budú vyhovovať:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally