Aký kočík je vhodný pre vysoké 4,5-mesačné bábätko?

Zodpovedané
1. feb 2023

Ahoj,

hľadám dlhodobé riešenie na kočíkovanie pre väčšie bábätko (70 cm a 7,5 kg) narodené v septembri. Chodievame do prírody, ale väčšinou po cyklotrase a v dedine.

"Zdedili" sme Concord Fusion trojkombináciu, ale synček sa už ledva zmestí do vaničky s fusakom a športová časť sa nedá sklopiť do úplného ľahu. Vzhľadom na to potrebujem riešiť kúpu nového kočíka. Kočíkovať chodievame každý deň.

Aké riešenie odporúčaš?

Oplatí sa ešte kúpiť 2-kombináciu alebo 3-kombináciu s väčšou vaničkou a teda aj vajíčkom?

Ak áno, aké?

Ktoré modely sú vhodné pre vysoké bábätká?

Alebo už kupovať iba športový?

Ak áno, tak ktorý?

Ďakujem

Ahoj,

väčšina hlbokých vaničiek má nosnosť 9 kg, čo tvoj synček onedlho presiahne alebo už presahuje, pretože je potrebné k váhe dieťaťa pripočítať aj váhu oblečenia. Ak už neplánuješ ďaľšie dieťa, tak by som do trojkombi či dvojkombi nešla. Ale ak plánuješ, tak by som ich kúpila, pretože budeš mať zároveň aj väčší výber. V poslednej dobe totiž sledujem trend výrobcov, ktorí uvádzajú na trh kočíky v dvojkobináciach.

Nevýhodou športových (pokračovacích) kočíkov mimo dvojkobi je, že sú väčšinou neotočné. A ty funkciu otočnosti budeš určite pri tak malom synovi potrebovať a aktívne využívať.

Prípadne by som uvažovala aj takýmto spôsobom. Teraz kúpim novší, kvalitnejší a drahší model športového kočíka, ku ktorému (si prípadne) neskôr viem dokúpiť samostatnú hlbokú vaničku. Takýmito nekorýtkovými modelmi sú Cybex e-Priam, Easywalker Jimmey, Britax Smile III, Zopa Quest, Cybex Talos S Lux či Zopa Move Cross.

Kočíky, ktoré by mohli vyhovovať no kúpiš ich iba ako dvojkombi sú ABC Design Salsa 4 Air, Kinderkraft Nea, Cavoe Axo Comfort a mnoho ďalších.

Ak budeš pozerať kočík z bazára, tak si najskôr pozri naše MK video. V ňom sa dozvieš na čo si dať pri kúpe kočíka z bazára pozor.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally