Ktorý kočík je vhodný pre septembrové bábo, má dlhú ložnú plochu a polohovanie na popruh?

Zodpovedané
29. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka pre septembrové bábätko. Pri prvom sme mali Concord Fusion - super kočík. Bol však bazárový a celý v zlom stave. Preto sme kúpili športový Joie Mytrax. Ten začal rýchlo vŕzgať. Nebol to úplne najšťastnejší výber. Teraz hľadáme trojkombináciu, kľudne aj bazárovú v strednej cenovej skupine.

Moje požiadavky:

  • polohovateľná rukoväť (nie teleskopická),
  • polohovateľná vanička,
  • priestranná športová časť a dlhá ložná plocha,
  • polohovanie športovej časti na popruh, na štýl ako majú spomínané kočíky, aby bolo dieťatko dobre chránené,
  • pripojenie vaničky aj autosedačky bez adaptérov,
  • veľký košík,
  • vhodný do terénu (nie trojkolka),
  • nie nafukovacie kolesá.

Existuje kočík, ktorý splní aspoň časť mojich požiadaviek?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý odporúčam Concord Camino, ktorý spĺňa všetky Tvoje požiadavky. A to aj polohovanie hlbokej vaničky, pripojenie bez pomoci adaptérov. Má veľa praktických vychytávok a okrem toho je priestranný aj kvalitne odpružený, takže si hravo poradí aj s terénom. Za prípadnú kúpu rozhodne stojí.

Ďalej to môže byť Britax B-Motion 4 Plus, ktorý spĺňa tiež všetko, teda mimo polohovania hlbokej vaničky a bez adaptérového pripojenia. Športovú časť má jednu z najpriestrannejších na trhu, vhodnú aj pre väčšie dieťa. Samozrejmosťou je polohovanie pomocou popruhu až do úplného ľahu, polohovanie nôh, veľký košík a bezúdržbové kolesá s odpružením.

A ako posledný odporúčam Britax Go Big2. Nie každému môže vyhovovať po vzhľadovej stránke, ale jedná sa o veľmi kvalitný kočík. S akýmkoľvek terénom si poradí na jedničku, vďaka väčším bezúdržbovým kolesám a dobrému odpruženiu, ktoré mu umožňuje aj hojdanie. Super je zaťaženie nákupného košíka, unesie až 10 kg.

Držím palce a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia