V júni 2024 mi končí 3-ročná fixácia hypotéky. Kedy je ideálny čas riešiť refinancovanie?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

v júni 2024 mi končí 3-ročná fixácia hypotéky s 0,3% úrokom.

Kedy je ideálny čas riešiť refinancovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží aj od toho, či by Vám bola schválená štátna hypotekárna pomoc + o koľko by sa Vám navýšila splátka (lebo štátna pomoc je len do 150 EUR mesačne). Napíšte mi na mail Váš priemerný mesačný hrubý prijem za minulý rok + či bola táto hypotéka niekedy refinancovaná, aby som Vám túto možnosť overil.

Ideálny čas riešiť refinancovanie je čím skôr. Dá sa totiž riešiť až 6 mesiacov dopredu, schváliť si podmienky a využiť ich až potom o pol roka. Vyhnete sa tak ešte ďalšiemu prípadnému navyšovaniu sadzieb a ak náhodou o pol roka bude niečo výhodnejšie, od aktuálne schválených podmienok odstúpite.

To, kde máte nárok na refinancovanie a čo by bolo najvýhodnejšie Vám neviem povedať. Záleží to od Vašej konkrétnej situácie a parametrov hypotéky. Pokojne mi napíšte aj ohľadom tohto na mail a prepočítam Vám aké máte konkrétne možnosti.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk