Dá sa refinancovať hypotéka, keď mi končí fixácia až v apríli 2024?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom refinancovania.

Dá sa refinancovať hypotéka, aj keď mi končí fixácia až v apríli 2024?

V mojej banke by sa dala, ale dostal by som za to poplatok za predčasné splatenie 1% zo zvyšnej sumy.

Dá sa to riešiť aj takto dopredu?

Tak, aby to banka akceptovala, že k nej prejdem až o rok.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, dá sa to riešiť dopredu. Viete si schváliť refinančný úver s čerpaním až o 12 mesiacov. Napríklad v ČSOB banke alebo Unicredit bank.Tým pádom máte schválené podmienky, aktuálny úrok až do apríla 2024 a potom to zrefinancujete, keď už to budete mať bez poplatku - k výročiu fixácie. Niektoré banky sú dokonca také, že Vám ten poplatok vedia preplatiť. Záleží od kampaní bánk.

Pokojne mi napíšte a porovnám Vám možnosti, lebo to záleží od toho, v akej banke ste, aký máte príjem, či ste mal odklad splátok alebo iný negatívny zápis v úverovom registri a podobne. Každopádne, vo všeobecnosti sa to dá riešiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk