Platíme veľa za poistky?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

vzali sme si s manželom hypotéku 149 000 eur so splátkou 629 eur mesačne. Platíme poistku hypotéky a životnú poistku, spolu za oboch 117 eur. Manželovi sa to zdá veľa.

Platíme za poistky priveľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono to je dosť ťažké posúdiť, pretože neviem ako máte dané poistenie nastavené. Je pravda, že niektoré poisťovne sú zbytočne drahé a vtedy to môže byť, že platíte veľa.

Ale niekedy je cena 117 eur mesačne za dané krytie normálna. Všetko záleží od toho, v akej poisťovni ste krytí, čo všetko máte kryté a na aké poistné sumy. Niekedy sa stretávam s tým, že ľudia majú dojednané aj zbytočnosti v poistke, ktoré im netreba, a preto platia veľa. Naozaj Vám teda neviem na 100% odpovedať.

Ak by ste mi napísali na mail, vedel by som sa vám na to pozrieť a skontroloval by som vám, či máte všetko správne poistené, či tam nemáte zbytočnosti, či nie ste v predraženej posťovni a ostatné faktory.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk