Oplatí sa zobrať Tesco rýchly úver?

Zodpovedané
12. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Vašu skúsenosť s Tesco rýchlymi úverami. Potrebovali by sme s priateľom na zariadenie bytu a plus niečo doplatiť.

Oplatilo by sa to, ak by sme si zobrali úver vo výške 1 600 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

s “rýchlymi” úvermi mám skôr negatívne skúsenosti, resp. tých lepších je menej.

Tiež mám, pre dobrú radu, od Vás málo informácií - aspoň splatnosť úveru, úroková sadzba a poplatok - toto si aj Vy určite lepšie pozrite.

Pri menších sumách a krátkej splatnosti môže byť OK aj kreditná karta. Osobne to aj ja pri menších sumách využívam. Tiež, ak zaplatím touto svojou kreditnou kartou, získam benefity navyše (cashback - vrátenie nejakých EURiek z každého nákupu, predĺženú záruku pri nákupe elektroniky, či cestovné poistenie pre celú moju rodinu - ja, manželka a dcérka). Je pravda, že využívam túto možnosť len pri menších sumách, kedy prostriedky vrátim späť na kartu obvykle do 3-4 mesiacov.

Aj keď nemám pri platbe touto kartou žiaden poplatok za poskytnutie peňazí, sadzba je tam vyššia ako pri klasických spotrebných (bezúčelových) úveroch v banke, občas aj vyššia ako pri niektorých výhodnejších “rýchlych” pôžičkách.

Pri splatnosti rok a viac má zmysel porovnať si aj ponuku spotrebného (bezúčelového) úveru v banke. Našiel som si na Tesco Finance prepočet (prikladám Vám aj do prílohy) - je vidieť, že aj v možnosti, ktorú zvažujete, môže byť sadzba a preplatenie dosť vysoké. Záleží však, či ste dostali nejakú inú, lepšiu ponuku.

Vo Vašom prípade by som zvážil preveriť aj financovanie u obchodníka, kde budete kupovať vybavenie domácnosti. Jednak pri väčšom odbere u jedného obchodníka môžete dohodnúť zľavu, zároveň často spolupracujú s rôznymi finančnými spoločnosťami a poskytujú podobné “rýchle” pôžičky na kúpu tovaru. Občas sa môže zadariť a takáto ponuka je dokonca aj bez preplatenia.

Keďže nemám viac info. Všeobecne by som Vám odporúčal si porovnať v ponukách ukazovateľ RPMN. Ak je to možné, vyberajte ponuku, kde je tento ukazovateľ menšie číslo 🙂.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk