Môžem bez poplatkov zrušiť stavebné sporenie?

Zodpovedané
4. apr 2023

Dobrý deň,

od roku 2005 mám v PSS stavebné sporenie.

Môžem ho zrušiť bez poplatkov a bez dokladovania?

Momentálne nechcem a ani nepotrebujem hypotéku.

Môže v budúcnosti táto zmluva - stavebné sporenie ovplyvniť nejako hypotéku, resp. žiadosť o hypotéku?

Bude mi ľahšie schválený úver?

Ďakujem

Dobrý deň,

stavebné sporenie Vám vie pekne pomôcť pri dofinancovaní hypotekárneho úveru. Keďže ho máte už dlho (a možno tam aj máte nejaké nasporené peniaze), dostali by ste v budúcnosti výhodný stavebný úver.

Ja osobne by som stavebné sporenie nerušil. Nechal by som ho otvorené, avšak vybral by som odtiaľ nasporené peniaze a previedol ich na iný investičný účet, ktorý by vám zarobil v krátkodobom horizonte 3/4/5 percent ročne alebo v dlhodobom 7/8/9 percent ročne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk