Mám šancu dostať hypotéku vo výške 20 000 eur, keď som na rodičovskom?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom hypotéky.

Mám šancu dostať hypotéku, keď som na rodičovskom?

Ručiť mi pôjde moja kamarátka, ktorá je slobodná bez deti. Príjem má cca 900 eur a hypotéku svoju, za ktorú platí približne 250 eur. Chcela by som 20 000 eur.

Je to reálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by ste mali klasicky materskú, mohlo by vám to tesne prejsť. Skôr si však myslím, že nie. Neviem to na 100% určiť, pretože by som potreboval vedieť presnú výšku rodičovského príspevku, počet vašich detí, vek oboch žiadateliek, výšku výživného pokiaľ nejaké poberáte a niekoľko ďalších informácií.

Nie som si na 100% istý, či by vám všetky banky vedeli takúto kombináciu príjmov zakceptovať, keďže predpokladám, že nebývate s kamarátkou v spoločnej domácnosti. Banky môžu mať problém s tým, že hlavný príjem vašej domácnosti je rodičovský príspevok a to oni akceptovať nemusia, ani keď pôjdete do úveru s niekým iným. Nevie to však na 100% povedať, pretože takýto prípad som ešte nemal.

Ospravedlňujem sa za nekonkrétnu odpoveď. Na druhej strane vám rád vyhoviem v tom, že by som vám to poprezisťoval v jednotlivých bankách ak by som mal dodatočné informácie k vám a vášmu prípadu. Stačí, ak mi napíšete na môj mail.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk