Je reálne dostať hypotéku na garáž v plnej výške?

Zodpovedané
28. nov 2023

Dobrý deň,

mám 33 rokov, manžel má 39. Máme dve pôžičky, splátka je dokopy 125 EUR, výška je okolo 4000 EUR. Deti nemáme. Ja mám plat v čistom okolo 1100 - 1200 EUR, manžel 1000 EUR.

Chceli by sme kúpiť garáž, teda hypotéku na 25 000 EUR v plnej výške.

Je to možné?

Dá sa to spojiť ešte s niečim?

Hypotéku na byt zatiaľ nemáme.

Bolo by to možné v budúcnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypotéku na garáž viete riešiť jedine formou americkej hypotéky. Americká hypotéka je hypotéka so založením nehnuteľnosti bez dokladovania využitia peňazí. Musíte mať ale nehnuteľnosť, ktorú viete založiť.

Ak máte danú nehnuteľnosť, na výšku hypotéky 25 000 EUR + splátky úverov vo výške 125 EUR mesačne by ste potrebovali príjem 920 EUR mesačne ak nemáte deti, čiže by Vám to vyšlo. Ak by ste chceli, viete si do hypotéky zároveň aj zrefinancovať aktuálne úvery a tým pádom by ste vedeli mať splátku do 150 EUR mesačne už za všetko.

Viac o americkej hypotéke sa dočítate v mojom článku, ku ktorému pripájam aj link: https://relyon.sk/blog/bezucelova-americka-hypo...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk