Dostanem ako 39-ročná samoživiteľka hypotéku na byt?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

mám 39 rokov, som sama s jedným dieťaťom, výživné zatiaľ nedostávam. Mám vlastnú s.r.o., kde si môžem nastaviť výšku príjmu, aby mi vyšla hypotéka. Keď uvažujem nad bytom vo výške cca 110 - 120 000 EUR, tak nasporených mám 50 000 EUR. Vo vlastníctve mám jeden byt, kde mám vedený aj trvalý pobyt, no bývajú tam moji rodičia.

Je reálne dostať hypotéku 60 000 EUR?

Koľko mesiacov dozadu skúmajú banky kvôli výške príjmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne by som si účelovo príjem nenastavoval. Vy ako fyzická osoba viete dokladovať príjem aj z tržieb alebo zisku vašej s.r.o., pričom zo zisku berú banky väčšinou celý zisk (vydelia 12-timi a to je Váš mesačný príjem), alebo potom z tržieb zvyknú brať štandardne od 10% do 55%. To vydelia 12-timi a to je Váš mesačný príjem.

Na výšku hypotéky 60 000 EUR potrebujete s jedným dieťaťom príjem približne 1000 EUR mesačne v čistom. Pokojne mi môžete napísať na mail a poradím Vám, že kde by Vám to vedelo prejsť + Vám môžem porovnať podmienky v jednotlivých bankách.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk