Máme šancu dostať hypotéku vo výške cca 40 000 EUR, keď nemáme čím ručiť?

Zodpovedané
7. nov 2023

Dobrý deň,

som mamička na rodičovskom príspevku, priateľ je SZČO a čakáme ďalšie bábätko. Priateľ má 40 rokov, ja mám 25 rokov. Chceli by sme si prerobiť dom.

Máme šancu dostať hypotéku vo výške cca 40 000 EUR, keď nemáme čím ručiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, hypotéku na rekonštrukciu viete získať priamo na ten dom, ktorý budete rekonštruovať. Tým viete ručiť. Dôležité je, aby na liste vlastníctva neboli žiadne ťarchy, maximálne ťarcha ŠFRB alebo nejakej banky. Ak túto nehnuteľosť ešte nemáte založenú, viete ju založiť a na ňu si požiadať o hypotéku na rekonštrukciu.

Odporúčam si prečítať náš článok na túto tému hypotéky na rekonštrukciu: https://relyon.sk/blog/hypoteka-na-rekonstrukci...

Otázka je, že v akej hodnote máte nehnuteľnosť, či je možné si požiadať len o hypotéku na rekonštrukciu, alebo či máte nárok aj na americkú hypotéku, aby ste nemuseli dokladovať účel. Ďalej, že či Vám daná výška hypotéky prejde, keďže živnostníkom sa nikdy neakceptuje celý ročný príjem/obrat ale len nejaká časť z neho.

Ak by ste chceli v tejto otázky poradiť bližšie a prepočítať Vaše možnosti, pokojne nám napíšte na mail.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk