Má na konci fixácie význam robiť mimoriadnu splátku?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

v marci 2025 mi končí 5-ročná fixácia úveru. Vzhľadom na to, že moja aktuálna úroková sadzba je nízka 0,99%, rada by som sa pripravila na navýšenie splátok, resp. preverila, či prenesenie hypotéky nebude pre mňa výhodnejšie.

S akým predstihom je to potrebné riešiť?

Aký je Váš názor na mimoriadnu splátku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne by som počkal pokým Vám budú odkomunikované nové podmienky (najneskôr január 2025). Podľa toho by som sa potom rozhodol, čo s tým. Môže sa stať, že budete mať nárok na štátnu pomoc a oplatí sa Vám viac v banke ostať. Môže sa stať, že bude iná banka na trhu s oveľa lepšími úrokmi ako v aktuálnej banke.

Napíšte mi začiatkom roka 2025 a budem Vám vedieť poradiť presnejšie. Teraz je to len naslepo, pretože predpokladaný vývoj úrokových sadzieb a štátnej pomoci sa môže zmeniť.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk