Ako by ste brali neustále ponižovanie od nadriadeného?

danielka1810
12. dec 2021

Ako by ste brali neustále ponižovanie od nadriadeného? Na každej porade ma úplne ponižuje pred ostatnými kolegami, hovorí na mňa veci, ktoré sú vymyslené, vôbec to nie je pravda. Ponižuje ma, že nič neviem urobiť. Pritom všetku svoju prácu zvládam, všetko mám urobené... Najhoršie je, že s ním sa nedá normálne, vysvetliť mu veci, hovorí si svoje, nepustí ma ani k slovu. Keby som niečo chcela povedať, začne po mne vrieskať... Už to prestávam zvládať takéto správanie, trápi ma to...

janetinka27
12. dec 2021

@danielka1810 co na to ostatni? kolko vas je v kilektive? kde je nadriadeny nadriadeneho?

danielka1810
autor
12. dec 2021

@janetinka27 všetci sú ticho, bo s ním sa nedá.. On nenechá povedať svoj názor, začne kričať ako nepríčetny, takže všetci sú radšej ticho... Keby som šla za vyšším nadriadeným, asi by sa to len zhoršilo.. Je nás 5 žien, on jediný chlap

simca06022011
12. dec 2021

@danielka1810 navrieskala by som na neho späť. Ale nie, normálne by som sa postavila ze takto sa ku mne správať nebude, vsetko mam urobene a v poriadku, jeho kritizovanie a urážky su cez. Mate aj niekoho nad nim? Na mna keby niekto zacne vrieskat, sa zdvihnem a odidem alebo sa ho sputam ci mu neprepina a aj tsk odidem. K iným sa tak nesprava? Sťažovala by som sa vyssie, ak sa da alebo hľadala novy džob ak sa to neda vyriesit.

simca06022011
12. dec 2021

Pekne chodte za vyssim, alebo napr pisomne cez personalne vieš riesit. Takáto osoba nemá co robiť na veducej pozicii.

danielka1810
autor
12. dec 2021

@simca06022011 Predtým toto robil inej kolegyni, keď som nastúpila ja asi pred dvomi rokmi, tak to robí zas mne... Som typ človeka, ktorý si všetko pripúšťa a trápi ma to. Keby som to povedala vyššie, a oni by s ním niečo riesili, už by sa s ním nedalo a myslím, že psychicky by ma zničil... Som rada, že mám prácu v tejto dobe, ale už fakt neviem, čo robiť...

pribinak
12. dec 2021

Tak hneď zajtra chod za jeho vyšším nadriadeným a riadne to tam celé zhrn. Daj si body kedy čo neoprávnene a nesprávne tá obvinil, čo si ty urobila správne, ako on reaguje a správa sa. Treba byt konštruktívna ale bráni sa.

danielka1810
autor
12. dec 2021

@pribinak Asi to už urobím, ak na mňa zas vybehne.... Bo už sa to nedá zvládať...

pbra40
12. dec 2021

Chystala by som si dokazy. Porady by som si nahravala na mobil, spisala co mam urobene a tak isla za nadriadenym. S faktami, z dlhsieho casoveho hladiska.
Ak by sa to potom zhorsilo, tak by som na neho spätne naziapala. To musi byt inak magor. Niektori ludia nevedia byt lidrami

pribinak
12. dec 2021

@danielka1810 takýto človek nemá čo hľadať na pozícii nadriadeného. Tam treba dať jasnú stopku tomu chlapovi.

janetinka27
12. dec 2021

@danielka1810 treba riesit. bud odides, alebo sa ozves. mali sme sefku a nad nou riaditelku.obe robili strasne zlo,intrigy. niekolko rokov to vedenie riesilo "akoze". ale potom sa zmenil najvyssi sef. najprv vyhodil vyssiu sefku (kryla financne podvody predosleho najvyssieho sefa).napisala som bezpecnym kolegyniam listok, potichu sme sa dohodli ze sa sefke postavime.bolo nas 12,ale ked prislo na lamanie chleba,8 kolegyn sa tvarilo,ze je vsetko v najlepsom poriadku. my 4 sme necuvli.museli sme napisat vyjadrenie, nejaki ludia a aj novy vyssi sef (po tej vyhodenej vyssej sefke) nas podrazil a nase vyjadrenia dal precitat tejto nasej sefke.bolo to narocne,ale bola tam podpora toho najvyssieho sefa a tak ju vyhodil.potom sa uplne rozjasnilo a konecne sme zacali fungovat normalne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
12. dec 2021

@pbra40 nahrávať porady? Fuu, to keď nemáš súhlas to by mohlo byt bráne ako podraz. Neviem, toto by som si premýslela

Určite spísať body, kedy neoprávnene na ňu útočil, brániť sa a ukázať že svoju prácu robí dobre, ale toto že nahrávať? No neviem

luci310
12. dec 2021

@danielka1810 no na mna by len raz skúsil navrieskat, nevreskala by som spat, ale nenechala by som sa tým “zastrašiť” a povedala si svoje a na tej porade keď nehovorí pravdu, prečo sa neozves ze “nemáš pravdu lebo…….” Treba mu dať normálny argument prečo to pravda nie je, keď budeš čušať ako ostatní, tak neviem čo sa čudujes, ze to robí…. A ešte rada, netvar sa ako utlačovany zamestnanec, ale udržuj si dobrú náladu a ber to s nadhľadom… 🙂

monka105
12. dec 2021

@danielka1810 ,,Som rada, že mám prácu v tejto dobe.” Veľmi zlý prístup. Zažila som to, úplne ťa chápem. Na nás nadriadený vrieskal, že nám ,,roz*ebe pi*u” a nad ním bol ďalší psychopat, ktorý nás nielen že sexuálne obťažoval, neváhal nám rozdávať ani pohlavky. Najhoršie bolo, že nás celý čas udržiavali v tom, aká je to skvelá spoločnosť a že by sme si lepšiu prácu nenašli. Dvaja kolegovia, ktorí stade odišli a som s nimi stále v kontakte, museli chodiť k psychológovi. Ja som si teda naveľa ústa otvorila, môžete všetci trikrát hádať, ako to dopadlo. Vtedy som bola v strašnej úzkosti, čo budem robiť bez práce, nakoniec je to s odstupom času to najlepšie čo sa mi mohlo stať. Ľutujem akurát to, že som na nich nepodala sťažnosť na inšpektoráte práce. Odíď. A hneď. Váž si samú seba, ver mi, prácu si nájdeš, nestojí to za to každenné ponižovanie a stres. Nikto nemá právo na teba ziapať a už vôbec nie na pracovisku. A pre baby, ktoré píšu konfrontovať s kľudom, pri takýchto ľuďoch sa to jednoducho nedá. Ja sama som skúšala s kľudom, odpoveď bola vždy s najširším úsmevom: ,,Ak sa ti nepáči, tam sú dvere.”

ovaaa
12. dec 2021

Presne nahrať a konfrontovať ho s kľudom, obhájiť si prácu a vyvracať obvinenia. Potom smer nadriadeny.

sante81
12. dec 2021

@danielka1810 niekedy práca za to nestojí. Ak chceš bojovať s veternými mlynmi, tak skús, ja som z práce odišla po 6 rokoch. Vnútorný pokoj sa kúpiť nedá

agacela
12. dec 2021

By som bola pripravená na výpoveď a zhucala by som ho z plných pľúc naspäť aky je arogantný, ako sa správa aj k ostatným … že si riesi komplexy malého vtáka…. Zabuchla dvere s už by ma nebolo … bol by rad že by som nemala šálku kávy na stole inak by ju mal v xichtě
Drzim ti palce … nenechala by som na ňom nitku suchu

mogaa
12. dec 2021

@danielka1810 no mne sa stalo niečo podobné ale s kolegom....ja som na neho navrieskala naspäť, potom som to riešila cez nadriadeného....nakoniec som si našla druhú robotu a dala výpoveď...bolo to to najlepšie čo som mohla urobiť a mala som to urobiť už dávno🙂

cubo2
12. dec 2021

Pracuješ v štátnej správe? Si neviem predstaviť, že by toto niekto robil v súkromnej firme..

zuzanaete
12. dec 2021

@cubo2 Zial aj v suktomnych firmach su na veducich poziciach ludia, ktorym seriozne a slusne jednanie so zamestnancami nic nehovori - vulgarizmy a ponizovanie kazdy den.

zuzanaete
12. dec 2021

Odporucam riesit s este vyssim sefom alebo s personalnym oddelenim alebo si najst novu pracu. Skor ci neskor taketo pracovne prostredie ovplyvni tvoje zdravie.

kitycat
12. dec 2021

Hlavbe si to nepripustaj ked vies, zr je to dement. Ohrad sa, tvoje kolegyne su tiez blbe, ze to nechaju tak. Ta kolegyna, ktoru buzeroval prrdtym tam uz nie je ci len presedlal. Na teba? Aspon ona by mohla podporit jeho neprofesionalne chovanie

simca06022011
12. dec 2021

@danielka1810 no myslela som si, moj chlap je taky, vzdy ma niekoho na kom sa vyburuje... To pokym si to vždy niekto necha, tak jeho to neprejde. Bohuzial tvoj prístup je taky submisivny a takýto chlap to prostr vyuzije. Cely pristup tímu je zly. Co moze byt zle ukazat mu nejake hranice? Nic. Bude vrieskat tak ci tak. Nie je to sice ok, ale jabby som sinzapla kameru alebo diktafón na MT a ukazala to nadriadenym. Ze to budem riesit ak toho dementa nevyliecia/nevyhodia. Ale za to by sa mali aj ine kolegyne postaviť a nie sa tvarit ze my ame super v pohode, nastastie si nevybral nás za "objekt" terorizovania.

cubo2
12. dec 2021

@cubo2 to je strasne smutne.. neviem si predstavit, ze by niekto po mne krical v praci. Ani neviem, ako by som sa k tomu postavil. Ak by mi na nom moc nezalezalo, tak by som sa snazil zrazit jeho dominanciu zosmiesnovanim (to takito ludia neznasaju) - napriklad s kludom anglicana "no co uz si si pokrical? Dneska to bolo slabucke" alebo si treba najst cokolvek na oslabenie jeho pozicie. Takato mocenska hra samozrejme nie je pre hocikoho a pokial povaha co nema rada konflikty, tak daj vypoved. Lepsie (docasne) bez prace a v klude ako v praci s despotickym nadriadenym.

gina17
12. dec 2021

@agacela To by sa ešte mohlo otočiť proti nej. Mne sa to stalo, kedysi som mala šéfa kretena, urážal ma, strápňoval a ja som nevydržala, vybuchla a áno, aj pohár vody som sa neho vyliala. Dopadlo to tak, že sa to celé otočilo proti mne.

pribinak
12. dec 2021

@cubo2 ja si to viem predstaviť aj v súkromnej sfére. Niekto kto je majiteľ si myslíš že automaticky mize všetko, ziapať po ľuďoch, ponižovať ich, nadávať im, všetko kritizovať LEBO je on je šéf a majiteľ v jednom. Videla som to ako študentka, zdvihli sme sa a bez slova odišli

nwnw
12. dec 2021
mia78111
12. dec 2021

@danielka1810 jednoduchá vec. VYPOVED.

elizabet173
12. dec 2021

@danielka1810 určite by som dala výpoveď, lebo sa to odrazí na tvojom psychickom zdraví, ty zrejme nedokážeš na neho na tej porade nahúkať, či si potrebuje zvyšovať sebavedomie tým, že ponižuje teba a nech ti konkrétne ukáže, čo nezvládaš, lebo by si to už dávno urobila.

danielka1810
autor
12. dec 2021

@kitycat Ta kolegyňa tam ešte je, teraz presedlal na mňa. Jedna kolegyňa sa ma snažila zastať, ale on proste nikoho nepustí k slovu, melie si svoj monológ... Proste kretén. Ja si aj poviem, že je to chudák, 40rokov,žije s matkou, nemá ani frajerku, veď by s ním žiadna nevydržala ani... Poviem si, že sa nebudem trápiť kvôli takému chudákovi, ale aj tak ma to trápi...