Príjem tekutín v noci u 24 mesačného dieťaťa

lilysk
27. aug 2013

Ahojte
Odkedy som zo dna na den musela pred 3 tyzdnami prestat kojit -zo zdravotnych dovodov (dcere zistili celiakiu aj laktozovu intoleranciu -boli sme tyzden v nemocnici )su moje noci PRISERNE!!!
Taketo drasticke odstavenie bola sokova terapia pre mna aj pre dceru ,ale zial nedalo sa inak ☹ ...prve noci boli hrozne ...plac ,dozadovanie sa prsnika atd .Mala od narodenia flasu odmietala takze sme ani nemali doma ,ale na radu lekarky sme zacali davat caj z flase-pretoze ziadne ine mlieko nechcela . Teraz sa zobudi asi 6 krat v noci a chce caj ....uplne odmieta spat vo svojej postielke ...ked som kojila tak som tento preoblem neriesila -mala bola naucena zaspavat sama ...teraz nechce ani pocut o tom ,ze spat vo svojej postielke ....vecerne zaspavanie po odstaveni -totalny cirkus ...
Teraz je nastahovana v manzelskej posteli -manzel spi na zemi ...5-6 krat sa v noci zobudi na caj ...vypije aj 5 flias ...potom sa pocika okamzite je hore -musim prebalit ...ja skoro nic nespim ...uz mam zavrate ...som nervozna ...mam este 5 rocnu dceru na nu v kuse hulakam ,lebo som totalne vycerpana a nevyspata ....schudla som 4 kg ...neviem co mam robit .Manzel mi navrhuje ,ze on sa s nou vystahuje do zadnej izby a tam moze plakat kolko chce a dozadovat sa ,ale ja nemam to srdce ...som vadna ???este teraz ked nam zistili tu celiakiu a dava sa mala konecne trochu doporiadku odkedy ma dietu ...ona je v hroznom strese ked place a je na mna velmi naviazana ....,ale proste ja uz nevladzem ☹(( Tiez ma napadlo ,ze by som mohla zobrat tu starisu k moru na par dni a manzel by zostal s malou a nejako by ju oducil ,ale to je tiez len taky napad neviem ci by som mala silu to zrealizovat naozaj ☹(
Milion krat si denne radsej v duchu pocitam do desat skor nez nieco poviem ,ale aj tak som na tu starsiu dceru uplna Xantipa ( hoci muz to specifikuje ako ,,trochu viac podrazdena ) ...ale pravda je ,ze som nekricala na deti nikdy a teraz proste zvysujem hlas pre blbosti ...potrebujem sa vyspat .
Riesili ste nieco podobne ?Co mam robit ? Ked ju necham plakat tak ona place aj 3 hodiny v jednom kuse a ja to nezvladam ☹(

palomka
27. aug 2013

@lilysk asi by som naozaj vyskusala odist aspon na dva dni si "oddychnut". je to tazke, uz len ako to citam, nie este to prezivat....malinka potrebuje niekoho pri sebe, aj ona preziva tazke obdobie, ale zasa moze cirkusovat iba pri tebe 😒 drzim palce aby ste to zvladli vsetci v zdravi, manzel nech sa venuje aspon tej starsej dcere viac ako dotera, aby sa necitila byt sama. vela stastia

lilysk
autor
27. aug 2013

@palomka Myslis ,ze keby bola s muzom tak by mu to nerobila?
Moj muz je super otec -velmi sa detom venuje aj vsetko ,ale je to proste chlap 🙂)) On ked dostane ulohu ,ze okupat tak okupe ci dieta reve ,alebo sa smeje ....proste ide splnit ulohu -on nebude vymyslat ako matky ,ze tutuli mutuli a ty mala nechces ist do vodicky dnes a hlavku umyjeme a blbosti ...on proste okupe dieta 🙂
Toho sa najviac bojim ...on je schopny proste ju,, dat spat ,, a ona reve ako tur a on zaspi 🙂

aliza
27. aug 2013

@lilysk no, u vas sa strieda jedna zavislost s druhou. Najprv zavislost na prsniku a teraz zavislost na flaske....5 flias caju za noc je ukrutne vela! to, ze je na tebe takto naviazana a vlastne ta citovo vydiera, je tvoja chyba, nemala si to dovolit. teraz ju zase lutujes, ze ma celiakiu a alergiu.....tym to len vsetko este viac zhorsujes. Pekne jej to vysvetli, povedz, ze mlieko sa pokazilo, uz proste nie je a nicim jej to v noci nenahradzaj, ziadnym cajom. Zase si nieco vymysli, ze preco nie caj v noci. Ak bude velmi vyvadzat a nemas na to srdce, tak to nechaj na manzelovi. Odid so starsou niekam na par dni, trebars k babkam a pod. a nechaj mm, nech to s malou zvladne. Ty si na nu prilis precitlivela a prilis si veci beries k srdcu. Nic sa jej nestane, ked zostane s vlastnym otcom, nic sa jej nestane, ked ty odides....uvidis, mozno to pojde lahko a bez niekolkohodinoveho placu 😉. Ak dieta pochopi, ze tam nie je osoba, u ktorej si placom vydobije, co chce, tak mozno ani nebude skusat. Ale odhodlat sa musis predovsetkym ty. Svojou 'makkostou' jej len viac skodis a zacina to skodit aj rodine...ty mas stres, uz aj starsia dcerka a o chvilu to prestane aj muza bavit.... 😀. Takze to zacni riesit co najrychlejsie.

alabama0011
27. aug 2013

@lilysk ja si tiez myslim, ze by to pomohlo.. teda keby si tam ty nebola.. moja mala sa tiez inak chova k muzovi, ked nie som pritomna a zas inak ked som .. skuste to.. vsak ked to nevyjde, tak to aspon mozte skrtnut zo zoznamu 🙂 drzim palec!

lilysk
autor
27. aug 2013

@aliza No presne to si myslim aj ja co si napisala -preto uvazujem ,ze zoberiem starsiu na vylet .Som ako jedna velka vycitka svedomia !!!Uz si sama leziem na nervy a presne vidim ako proste to ide zlym smerom ...inak zaujimave je ,ze v zasade som povaha velmi rozhodna a v zivote som stale stala pevne na zemi a neexistovalo nic a nikto kto by ma bol dokazal nejako vydierat a podobne ,ale proste pri detoch koncim ☹(
Musim sa odhodlat ,lebo vazne ta mala ma totalne ,,terorizuje ,,pritom ona si lebedi v manzelskej posteli a ja som total kaput ....
Moj muz je na sluzobke do zajtra tak hned ako pride to nejako budem riesit ,lebo sa scvoknem a budu ma navstevovat v cvokarni 🙂
Inak moja strasia dcera spala v podstate od narodenia velmi dobre ...uz od nejakeho 3 tieho mesiaca prespala celu noc ...v zivote sa nebudila ani nemala ziaden probelm so spankom ,ale tato mala ma od zaciatku problem ..najprv mala koliky ...potom nespala absolutne nic ani vonku nechcela v kociku ...hrozne ...aj teraz ona zaspi a o hodinu je hore a tak dookola -ako keby nevedela prejst do nejakeho hlbokeho spanku -nechapem to ☹

skeptik
27. aug 2013

To je strasne, za prve, ziaden caj a uz vobec nie v noci - na noc sa uz nic nebude pit, pred spanim dostane mlieko (take ake moze) a potom sa ide spat. Hlavne ju nenechavaj vyplakat atd, evidentne ma tvoja dcerka velky stres uz len z tej zmeny stravy a rezimu, ona potrebuje vediet, ze ju lubis a to je jedine, co ju zaujima, ona si chudinka mysli, ze to stratila, preto toto vsetko robi.

lilysk
autor
27. aug 2013

@skeptik Ona mlieko nemoze ziadne -jedine moze Neocate specialne neviem ake aj mame doma ,ale prote to neda ☹
Ako ju nemam nechat vyplakat ?Akoze kupel super naladicka ...pyzamko ...a potom zacne vyjednavat ,ze ona nechce ist spinkat ...a uz to zacina ...pokial ju vezmem k sebe do postele -dostane flasu caju a tam som pri nej na 5 cm tak je vsetko ok ,ale velmi tazko zaspi ....aj hodinu sa niekedy prehadzuje a podobne ....pokial co i len spomeniem ,ze do svojej postielky by mala ist tak uz zacina rev ...ked ju dam do jej postielky a hoci zostanem tam a ubezpecujem ju ,ze som tam ,ale vsetci mame svoju postielku kde spime a proste v klude jej vysvetlim ,ze mamka ju velmi lubi ,ale deticky maju svoju postielku a mamka s ockom svoju a tu sme nikam neideme a bla bla bla dookola tak place ako tur ....ked nedajboze akoze by som chcela ist von zo spalne tak zacne tak plakat ,ze az sa zadusa ...milion krat sa vratim a ju ubezpecujem ,ze ju lubim a treba spinkat a mamka je len tu a zase bla bla bla ...to ako keby ani nepocula ,lebo tak place ....cely den som s nou -sa hrajeme ,kreslime ,lepime ...pomaha mi ,,varit ,, akoze vybera mrkvicku a co ja viem co ...proste si nemyslim ,ze ma pocit ,ze ju nelubim ....ale akonahle sa ide spat je cirkus ...cez den anjelik ☹

alien2603
27. aug 2013

@lilysk Kolko ma malicka? .

lilysk
autor
27. aug 2013

@alien2603 Teraz bude mat 2 roky v sobotu .

elienka
27. aug 2013

@lilysk ja si myslím, že s tým večerným zaspávaním a s tými nocami -že s tebou riadne cvičí. ja by som ju naozaj nechala na pár dní s manželom, aspoň si oddýchneš. skús si prečítať knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať - mohlo by to pomôcť aspoň s tým večerným zaspávaním, bez plaču sa to síce neobíde, ale u nás táto metóda zabrala za 2 dni a funguje už skoro rok bez problémov.

alien2603
27. aug 2013

@lilysk Az teraz jej zistili celiakiu a intoleranciu? A neskusili ste spanie vo vasej posteli? Alebo ju preniest, ked zaspi?

skeptik
27. aug 2013

@lilysk podla mna od nej ocakavas prilis vela. Zmenila si jej komplet stravu (urcite ma mensiu pestrost teraz) a este si ju aj odstavila. Ona predsa nevie, ze preco to nemoze. Ona si mysli, ze len ty jej "nechces dat" a nevie preco, to ju trapi a zneistuje a obava sa, ze co bude dalsie s cim sa bude musiet rozlucit.
Ja by som v tejto situacii urcite nesla od malej prec, ale naopak sa snazila ju nejako (cinmi) uistit, ze vsetko bude ok.

skeptik
27. aug 2013

@lilysk inak dufam, ze ten caj, co jej davas nie je ani trochu sladeny, lebo to by bol iny pruser

mahu74
27. aug 2013

Ja som najstaršiu dcéru odstavila tiež viac-menej zo dňa na deň, lebo som bola totálne vyčerpaná, presne vo veku 23mes., 1.noc revala, ďalšiu noc ju zobral muž do druhej izby (keďže sme bývali v 2-izb.byte) a od tej noci bol pokoj. Potom si ešte párkrát cez deň spomenula, no ani som neverila a po pár dňoch bol úplný pokoj. Od toho času KONEČNE spávala celú noc vkuse (dovtedy mi visela v noci takmer non-stop na prsníku). Keď som to skúšala s mladšou, nefungovalo to vôbec. Tam som si musela počkať (samozrejme chápem, že ty nemáš tú možnosť- píšem len na porovnanie) dlhšie, kedy sa odstavila sama a vlastne si spätne ani nepamätám, v ktorom období to bolo. Tým chcem len povedať, že to veeľmi závisí od povahy dieťaťa (a nepresvedčí ma ani teória "Každé dieťa sa vie naučiť spať"). Teraz mám presne 2-ročného syna a neviem si predstaviť (resp. viem:( čo by ten robil za nekončiaci cirkus, keby som to na ňom skúsila (opäť- Bohu vďaka, že nie som nútená). Rozumiem ti a chápem ťa, lebo viem, o čom píšeš... Myslím si však, že tvoja malá má naozaj stres aj z tej choroby a rovnako si myslím, že jej ten stres môže moment. zdrav. stav zhoršiť (neviem z lekárskej stránky, vyslovujem len svoj názor). Ja by som skúsila tú alternatívu - nechať ju s manželom (ale max. 2-3 noci) a určite by som nešla ďaleko (typu- do zahraničia). Ak to nepomôže, tak ju nechaj spať pri sebe v posteli...

zigzag
27. aug 2013

Mojj pil strasne vela vody v noci,ale ked sme odpienkovali, konecne prespal celu noc a prestal tolko vela pit.. ale u tvojej malej te to,ze pije tolko vela vody, iba nahradou za prsnik asi, skus jej vodu davat na pohar, tiez by som neodysla od nej, ty si jej vsetko,jedina istota, tak ked uz nema cicu,musi citit,ze ma stale teba,hoci je urcite nahnevana, ze jej t cicu dat nechces :D aôe vydrzat, prejde

cecil36
28. aug 2013

@lilysk pristup nechat muza s malou je ten najrozumnejsi. Moja mala (vtedy 3r.)vyvadzala v skolke , preplakala cele dni, nechcela jest, praskali jej cievky pod ocami od placu. Trvalo to pol roka. Bola som z toho na psychiatriu, nezaberalo nic. Ucitelky nas posielali psychiatrovi, ze mala nie je zrela na skolku. Az si ma raz zastavila stara pani ucitelka na dochodku, ktora ucila este mna a vtedy zastupovala. Povedala mi, ze nech muz uacne malu vodit do skolky. Do dvoch dni sme nevedeli co je plac. Nikdy by som nepovedala, ze takato malickost zaberie. Ale ona nebola na otca tak fixovana ako na mna a mna tym placom vydierala, lebo vtedy som bola ochotna splnit akekolvek zelenie len nech prestane. A caj rozhodne zrusit, 2 r. dieta nepotrebuje v noci ani jest ani pit. Drzim palce 😉

cecil36
28. aug 2013

@lilysk a este nieco: "Inak moja strasia dcera spala v podstate od narodenia velmi dobre ...uz od nejakeho 3 tieho mesiaca prespala celu noc ...v zivote sa nebudila ani nemala ziaden probelm so spankom ,ale tato mala ma od zaciatku problem ..najprv mala koliky ...potom nespala absolutne nic ani vonku nechcela v kociku ...hrozne ...aj teraz ona zaspi a o hodinu je hore a tak dookola -ako keby nevedela prejst do nejakeho hlbokeho spanku -nechapem to" Presne toto mame aj my a maly ma tiez intoleranciu laktozy. Odporucam precitat knihu Syndrom psychologie a travenia 😉

stanislavao
28. aug 2013

@lilysk ja nechcem, aby ste si mysleli, ze som oskliva, ale poriadne s vami toci dcera. 2 rocne dieta je uz velke dieta a urcite kebyze chce, tak vie pochopit, ze mlieko uz pit z prsnika nemoze. vysvetlite jej, ze je pokazene, bolelo by ju z toho brusko, alebo nejako podobne. 5 flias caju v noci je hrozne, ale hrozne vela. to by ste jej mali zatrhnut. ked je smadna, nech sa napije vodicku. a ze nenechajte ju plakat - s tym nesuhlasim. ked je tvrdohlava, nech si poplace. nemoze s vami ona mavat a manipulovat len preto, lebo nema prsnik. toto je presne to, co sa tu minule na mna hnevali, ze som necitliva. ja nie som proti dojceniu, ale naco preboha dojcite mamicky tak velke deti. ved prejavit lasku sa da aj inak, ako tym, ze bude dieta na vas prisate. urcite to prejde a casom sa rezim dcerke upravi. treba len vydrzat. kazda zmena potrebuje cas. ale musite si stat za svojim a susat jej to kazdy den opakovat, vysvetlovat. a ked sa potrebujete vyspat, nemohla by dcerka ist k babke na 1-2 noci? mozno by to pomohlo aj jej, ze by nemala aky prsnik chciet. a vy by ste sa vyspali.

palomka
28. aug 2013

Moje deti nechu same zaspat. Ani ked su spolu. Dame ich na manz.postel a tam si k nim lahne muz. Zaspia a dceru prenesieme do detskej...ma 4,5r a manzel spi s nou v izbe. Ja spim so synom 1,5r v spalni na posteli. V postielke nespsl vobec. Priznavam ze sme ich zak naucili ale mame pokoj v rodine 🙂 syn podrastie a budu spolu v izbe. Stale to beriem ako prechodne obdobie, ved do 15 rokov s nami spat nebudu :-P

lilysk
autor
28. aug 2013

@stanislavao Ona uz nechce prsnik -uz chape ,ze s dojcenim je koniec .Problem je v tom ze nespi ...proste ona aj ked zaspi sa budi kazdu hodinu az 2 a tak dookola ☹
@elienka Ahoj -knihu sme mali aj sme ju X krat skusali -proste ona zaspi a sa o hodinu zobudi a dookola to tak ide ☹

stanislavao
28. aug 2013

@lilysk tak to prejde. treba len vydrzat. neskusali ste nejakeho hudobneho uspavacika. my mame dina uspavacika a ked sa syn prebral v noci, tak ked som mu to pustila, tak sa upokojil a zaspal dalej. potom neskor si ho uz pustal sam. nauci sa sapt, treba len vydrzat.

briketa
28. aug 2013

@lilysk mam doma dvojrocne dieta, takze s urcitostou hovorim, ze ona uz velmi dobre vie kolko s Tebou moze cvicit a ak to Ty neseknes, ona nema dovod to menit. Takze v tomto pripade vidim problem v Tvojom konani rodica, nie v nej. Od toho si Ty matkou aby si spravila rozumove riesenie, neupustila od toho, lebo Ty vies co je pre jej dobry spanok dolezite.. Maximalne pred spanim napit a zalahnut do svojej postele a kludne nech place, postupne ju to prejde. Ona ten spanok potrebuje a je to pre jej dobro. Ja by som ju hned dala do inej izby. Vy ju len rusite, lebo ona vie ze k nej vstanes

lilysk
autor
28. aug 2013

@stanislavao Nic nefunguje ☹
Som si v zivote nemyslela ,ze take nieco budem riesit ani ,ze 2 deti mozu byt take uplne rozdielne 🙂
Starsia dcera v zivote nerobila cirkus ani nic podobne ...proste ta je aktivna cez den a v noci ide a za 5 min spi ,ale tato je proste ina vo vsetkom ...takze ani co mam skusenosi s inymi vecami so starsou nezaberaju na tu mladsiu ...uplne ina povaha .
Proste nesmiem ustupovat !
Ale zase c

lilysk
autor
28. aug 2013

@lilysk clovek ked je v takom stave uz ,ze je kaput tak ani nerozmysla normalne 🙂)

katrinka8
28. aug 2013

@lilysk - ahoj, ja si myslim, ze to nie je celkom dobry napad odist len so starsou dcerkou - ta mensia ma toho naraz dost - naozaj taka nahla zmena rezimu ci stravy nie je sranda pre take dieta. Ona sa musi najprv vysporiadat s tym, ze uz nie je dojcena z vlastnej vole (kedze ma zdravotne problemy). Ja by som sa asi praveze snazila byt jej viac nablizku (nemyslim teraz, ze skakat tak, ako ona piska), aby mala pocit bezpecia. Ja si myslim, ze viac sa jej dotlko to odstavenie od dojcenia ako strava.
Tiez sa mi zda trochu cudna rada lekarky, ze ucit 2-rocne dieta na flasu 😨 Ja by som sa snazila prave dcerku naucit pekne na hrncek, kupit spolu nejaky pekny hrncek, z ktoreho bude ten cajik pit - ale pred spanim. Vysvetlit, ze v noci sa spinka, kupit spolu nejaku hracku, ktoru si vyberie na spanie, nejakeho kamarata - plysaka alebo babiku, alebo co uz ma rada. Skusila by som ju nechat spat v jej postielke, spolu vybrat nove obliecky - proste nejaka motivacia, aby tam chcela spavat, male svetielko ku posteli... Kludne by som si ku nej aj lahla, kym nezaspi, rozpravala sa s nou, citat rozpravku, proste nejaky zaspavaci vecerny ritual, nieco, na co sa moze tesit.
Ale potom by som sla spat do svojej postele. Ak sa v noci zobudi na pitie, tak by som jej dala napit len vodu (ziaden caj) a nie z flase, ale z pohara alebo z hrnceka. A ukludnovat, aby pokojne zaspala, vysvetlovat, ze v noci sa spi - ono asi bude prve noci plac, ale neustupila by som, lebo to nie je celkom OK, tolke mnozstva tekutin pit v noci.
Musi to byt hrozne vycerpavajuce, drzim paste, aby sa podarilo. Neboj sa, ona sa nauci spavat v noci, len potrebuje pomoct, aby si spracovala tie zmeny, co sa udiali v poslednom case v jej zivote.

lilysk
autor
28. aug 2013

@katrinka8 Ahoj
Problem je v tom ,ze ona spavala v noci -aj plysaka ma -ziaden problem nebol -spavala sama uz od babatka -v klude bez stresu zaspala v postielke -nepotrebovala uspavat .Pila len vodu so slamkou ,alebo sama z pohara -flasu sme ani doma nemali ani poharik s naustkom ,lebo to proste nechcela ...ani cumel .
Nechapem tiez preco som ju mala ucit na caj a na flasu .
Ona proste uplne presne vie co od nej chceme ,ale ja som ready urobit absolutne cokolvek aby jej bolo dobre ...mne to uspavanie ani tak nevadi -mne vadi to ze sa milionkrat v noci zobudi - s tym neviem co mam robit proste sa kazdu hodinu zobudi ☹(

katrinka8
28. aug 2013

@lilysk - no ja si myslim, ze to jej budenie je taky navyk uz len na tu flasu. Ono mozno telo si zvyklo, ze dostavalo vela tekutiny, tak sa mozno aj budi na to, ze ju chce doplnit. Plus ten zmysel, ze sa preberie, ak bola zvyknuta na dojcenie, a zrazu nic - len flasa poruke. Tak pije - cim dodava telu tekutinu, telo si zvykne.. a tak stale dookola. Len to nie je moc dobre, ked sa tolko budi a tolko vela v noci pije. Proste ju od toho treba odnaucit, alebo ako to povedat. Aby sa telo dostalo do normalu, cize pila cez den, v noci spala. Oducit od flase (aspon by si videla, ci to je navyk na tu flasu ako daku nahradu dojcenia, alebo jej je jedno, ci pije z flase ci z pohara - ale proste pije) a mozno ruka v ruke s tym si odvykne aj sa budit (ak je to teda navyk na flasu - ze z pohara nebude chciet pit). A ak je to uz navyk na to pitie celkovo, tak bud "drasticky" proste nedat alebo znizovat davky postupne. Ale fakt je, ze musis mat pevne nervy a odolat placu. Uvedomit si (alebo skor sa neustale utvrdzovat v tom), ze tym, ze jej nedas tolko pitia v noci jej neublizujes, ale pomahas. Asi sa to bez placu nezaobide, ale v zaujme zachoania zdravia vsetkych clenov domacnosti (aj jej) by som sa na to dala.

katrinka8
28. aug 2013

@lilysk - este mi napadlo - ze mi to trochu pripomina deti, ktore sa odstavuju od dojcenia. Nechcu sa vzdat nocneho papania - asi viac-menej kvoli ukludneniu tiez a tomu pocitu bezpecia pri mamine (najma, ked su uz taketo vacsie). A Ty pises, ze si ju musela prestat dojcit - tak si nasla nahradu - tu flasu. Ked som ja malu odstavovala, tak mala uz 2 roky a mesiac, ale v noci sa budila na jedenie len 1x (od narodenia v podstate), ale mrncala len naozaj tu 1. noc, vysvetlovala som, ze v noci sa spinka, nepapa, ze papat bude hned rano atd., tak asi 10 minut plakala (ale nie srdcervuco zas, tak skor trucovito), a potom sa ukludnila a zaspala. Druhu noc sa len prebrala, ale nejako som ju rychlo "zabavila" a uspala a odvtedy sa na dojcenie nebudila.

lilysk
autor
28. aug 2013

@katrinka8 Keby tak 10 minut plakala tak som happy ☹
ja jej vysvetlujem dookola aj cela rodina aj starsia dcera ,lebo po nej vsetko opakuje ( okrem spanku ) 🙂
To ze sa kojit nebude pochopila asi za 2 dni ...ale to budenie je proste priserne ...a ona sa budi s placom .
To vazne ten co nezazije ked dieta dokaze hodiny plakat a proste mozes sa aj na hlavu postavit a neprestane ...

skeptik
28. aug 2013

Toto predsa nie je o tom, ze "je uz velka a mala by pochopit, ze nebude pit z prsnika", to je o tom, ze bola odstavena z nicoho nic bez akejkolvek pripravy a akokeby to nebolo dost, tak este bola v tom case v nemocnici a takisto od toho casu jej brania v jedeni potravin, ktore dovtedy jedla.
Toto je na psychiku tak maleho dietata strasna rana. Ona sa budi zo stresu, ze co bude nasledovat, co jej este vezmu a kedy.
Ja by som naopak sa snazila jej nahradit nejako tu stravu, tu na fore je kopa zien, co vedia aj bezlepkovo piect, treba sa poradit a rychlo zacat kvalitnu pestru stravu jej davat a hlavne ziadne take, ze druha dcera pred nou bude konzumovat to co ona nemoze. Toto treba riesit a nie sa cudovat, ze sa chudinka v noci budi s placom. Skus sa vzit trochu do tej situacie toho dietatka @lilysk