Nezvládam rozchod

2. feb 2024

Potrebujem radu,ako sa vysporiadať s rozchodom a vobec,ci som spravila dobre.S danym muzom som sa rozisla po desiatich rokoch vztahu.Nezili sme spolu ale pravidelne sme sa stykali. Dovod spolocneho nezitia rozpisovat nechcem ale v podstate to nechcel on.Fungovalo to bezchybne,zvykla som si. Vydavali sme sa raz za dva týždne na styri dni.avsak v poslednom roku to zacalo upadat. Uz odrazu prestal mat na mna cas,daval prednost sebe a svojim zaujmom,akoby som mu odrazu sovsednela.minimalne dotyky, minimálne prejavy lasky a aj v sexe sa mu uz poriadne ani nepostavil.ked som mu povedala co ma trapi,len to bagatelizoval a nenastalo žiadne zlepsenie,dokonca ani to lubim ta uz nebol schopný povedat.proste som pochopila ze ma nelubi.nuz co uz,stava sa,ale co neviem pochopit je,preco mi to nepovedal.preco mi to stale negoval,tvrdil ze je všetko ok a len ja si namyslam.proste ja som skoncila ako hysterka a on nevie co mi vlastne stale vadi.ked som sa s nim rozisla,zacal cirkusovat,ze to co si myslim ze vobec nie je pravda,a ze ja som si nenasla nan cas a pod.co vobec nie je pravda .ale v podstate všetko vyznelo tak ze ja som ten vadny clanok vzťahu. Odvtedy sa neozval a mna to hrozne hneva hnevá ma že som mu dala desať rokov života a ani po tych rokoch sa nevie postavit problemu celom a uznat ze to proste z jeho strany vyhaslo.obvinil zo všetkého mna a ja sa trapimtrapim.umessomnaukludnovaciliekoch,neje.,nemam chut na niv

autor
2. feb 2024

Nemam chut na nic. Neviem najst radost v zivote.prezrela som si x videi o tom,ako sa cez to preniest a nic mi nepomaha.vkuse sledujem na fb co robi kde sa nachadza a pod.trapi ma ta nespravodlivost

marseillefan
2. feb 2024

Klin sa klinom vybíja...

ukulela
2. feb 2024

Žena, jeb@t chlapa, čo za 10 rokov nechce ani spoločné bývanie a ani tú t#tkacku už nedá poriadnu.

zorkahorka
2. feb 2024

A keby to uznal, tak co? V com by to bolo ine? Citila by si sa lepsie a zvladala rozchod ok? Nie! A ozyvat sa tiez nema preco. Co raz skoncilo, to skoncilo.
Okrem toho,velmi zvlastny vztah - 10 rokov sa za 14 dni vidiet len 4 dni. Sa cudujem,ze ste tak dlho vydrzali...

colsami
2. feb 2024

Ak bolo po 10 r vztahu dovod ze ste ani spolu nezili len kde tu sa stretli, predpokladam ze mal manzelku/priatelku/byval s mamou/chcel byt sam, tak sa nehnevaj, ano zle sa to pocuva, uz Ta evidentne viac nemal rad a vyhaslo to. Nehnevaj sa, neries ci zmizol alebo sa ma k tomu "staviat celom" a zi si svoje, chce to cas a normalny vztah.

Daj si sancu na normalny vztah ak on mas zaujem - takyto chlap (by) Ti ho zjavne neponukol.

autor
2. feb 2024

@colsami mam 45 rokov a desim sa predstavy zacinat odznova 😞

zmrzlinka2021
2. feb 2024

Normálne vyhľadaj psychologicku

colsami
2. feb 2024

Nevytvaraj si strachy ktore nemusia byt vobec opodstatnene. Mozno konecne najdes niekoho normalneho. A ani to nemusi trvat roky. Daj sa dokopy, zabudni na to individuum a bud otvorena tomu co pride. Hladaj normalny vztah.
Ci si chcela cely zivot dozit s takymto "vztahom"? Pochybujem, isto chces niekoho pri sebe 🙂 Vela stastia.

anna777115
2. feb 2024

A to si desať rokov, bola spokojná s takouto známosťou, lebo ja by som to ani vzťahom nenazvala.Asi, to malo nejaký zadrhel, keď ste spolu nežili a častejšie sa nekontaktovali.

karmen118
2. feb 2024

Autorka vy ste ani poriadny vzťah nemali, keďže ste spolu ani nebývali a stretávali ste sa raz za dva týždne...mne to príde akoby ste boli len kamaráti s výhodami, nechápem, že takýto vzťah-nevzťah ti vyhovoval 10 rokov, okrem teba mohol mať súčasne zároveň aj iné ženy, aj teraz možno je s niekým iným, ku komu cíti niečo viac ako k tebe, preto možno k tebe ochladol ani si to možno neuvedomuje. Doslova si zabila 10 rokov života s niekým, čo s tebou ani nechcel reálne byť so všetkým, čo k normálnemu vzťahu patrí, nemáš vážne za čím plakať. Nerieš jeho urazené ego, najľahšie je obviniť toho druhého a preto obvinil z toho teba. Ten chlap ti nestojí za to aby si sa preňho takto trápila, plakala, či brala ukľudňováky, teba obviňuje a doma možno má už dávno inú/alebo chodí takto naraz s viacerými ženami, ktovie aj či nemá doma ženu a deti a z ich pohľadu chodil na služobné cesty na 4 dni každé dva týždne - všetko je možné.... Ak ti nepomôže uvedomenie, že tento rozchod je najlepšie čo sa ti mohlo stať - teraz máš šancu nájsť si niekoho iného a prežiť normálny vzťah - ale stále sa budeš trápiť, tak radšej zváž možnosť predsa len vyhľadať pomoc u psychológa.

kitycat
2. feb 2024

Takto prehajdakat 10 rokov, zena!

Co chces teraz od zivota si ujasni. Na takejo ani slzu, je to len nezvyk zo zaciatku

betulinka1
2. feb 2024

Obvinil teba a 10 rokov bez spolocnej domacnosti 🙈🙈🙈 Akoze je sikovny manipulátor to mu musim uznať. Prosim ta, mas 45 a nie 60 rokov. Najdes si niekoho normalneho a v pohode. Ved to ani nebol poriadny vztah, sorry ale to je moj nazor. Nechapem ako si toto zvladala 10 rokov. Skus sa zamysliet nad tym a nad sebou.

grof_monte_christo
2. feb 2024

Jedine, čo by ma sralo, by bol ten stratený čas, inak vzťah o ničom. V tom veku si si mohla nájsť perspektívnejsi vzťah, so spoločným bývaním. Možno sa ti ešte podarí stretnúť niekoho normálneho. Ale radšej sama, ako takéto niečo a zas 10 rokov v kybli.

viestta
2. feb 2024

V jednom mi dam za pravdu, vztah sa neposuval nikde. To si mala vidiet po rar rokoch, ze toto nema perspektivu. Ale co uz. Vysla si z toho ako vitaz, tak nenechaj ho tlacit ti do hlavy kaleraby, ze je to tovoja vina. Nadychni sa a zi svoj zivot.

mandzula
2. feb 2024

Nie, nedala si mu 10 rokov zivota, to nie je spravny pohlad na vec. Bola si s nim desat rokov, teda ti to asi vyhovovalo a mnohe aj dalo, minimalne skusenost, ze takto bezchybny vztah, ako si ho nazvala, nefunguje.

oli18
2. feb 2024

Milenka?

lienka.7
2. feb 2024

@autorka treba si nájsť iného, ideálne nie takého, ktorý chce byť len kamarát s výhodami

anna777115
2. feb 2024

K čomu sú dobré takéto diskusie, keď nevieme vlastne nič konkrétnejšie z pozadia. Veď, je to anonymná diskusia, ako poradiť, pochopiť, podporiť autorku, keď nechce napísať konkrétne dôvody prečo spolu desať rokov fungovali a zároveň nefungovali.

autor
2. feb 2024

@anna777115 on mal byt z ktorého nechcel odist lebo mal k nemu "citovy vzťah" a ja zijem s detmi a zvierarami na dvore. Tiez som nebola ochotna odist z 200m 2 domu do trojizboveho bytu a brat detom zivotny priestor na aky boli zvyknutí

autor
2. feb 2024

@oli18 jedine ze by ju mal on.

tundra
2. feb 2024

Hlavu hore,zmena je zivot👏.Postupom casu prides na to,ze sa ti nic lepsie nemohlo stat.Drzim palce v novej zivotnej faze❤️.

h2
2. feb 2024

Otvor si šampanské a začni oslavovať, že si sa ho zbavila. Myslela som, že ťa obral o možnosť mať deti, ale ty ich máš, tak načo ti je takýto chlap? Ani len na ten sex nie. 🤷‍♀️

babulkomale
2. feb 2024

@zorkahorka mozno prave preto...

oli18
2. feb 2024

Ja ze ci ty si nebola, lebo raz za 14 dni na 4 dni na "sluzobku" uveri vacsina partneriek. A za 10 rokov sa nikde neposunut. To sa neda nazyvat vztahom. Okrem toho tajis, preco to tak bolo. Ak si toto akceptovala, musela si ratat s tym, ze to presne tak skonci. Uz len cas to chce, aby si sa z toho dostala.

ukulela
2. feb 2024

Ak to nedavas, skús psychológa. Otvorí ti to možno oči.

ahhola
3. feb 2024

Naco si sa s nim tolko vlacila, ked to nikam neviedlo? 10 rokov v prdielkoviciach , to uz v polovici bolo prechodene. Aspon si bola niekedy u nich,loznas mu rodinu, ci to boli len styky za ucelom styku🥀

autor
3. feb 2024

@ahhola pretoze mi slubil ze toho roku sa to zmeni..ano bezne som bola u neho. Uz mi aj napadlo,ze či ta zmena spravania nebola cielena.termin kedy som mu dala ultimatum (spolocne žitie) za blížil a on chcel zdupkat ale nevedel ako. Tak sa zacal chovat ako debil

kitycat
3. feb 2024

Myslela som ze si slobodna a bezdetna, ak mas deti, tak neviem co sa rutis... milenca si najdes zase kedze s tymto di to tak tahala dost rokov..

retatka
3. feb 2024

Keď máš deti je to úplne iná situácia ako keď by si bola slobodná,bezdetná a stratila s ním 10 rokov života .Na tvojom mieste ,v tvojom veku si hľadám len kamaráta či milenca na voľné chvíle /kino ,divadlo ,šport ,káva ,večera../a nesťahovala by som si ho k sebe domov ,k deťom .
A on je slobodný,bezdetný ?Možno chce mať už svoj kľud a nemal záujem o spoločné bývanie .

autor
3. feb 2024

@retatka keby som túžila po kamaratovi s výhodami tak som s nim.ja túžim po normalnom vztahu,zaspavat a budiť sa vedla muza,ktory ma miluje