Nezvládam rozchod

bsodbue
14. jan 2022

Ahojte. Pred pár dňami sa so mnou priateľ definitívne rozišiel. Mali sme síce vztah na diaľku ale vždy sme to celkom dobre zvládali až na to že sme si pochopiteľne chybali. Mali sme malicherne hadky sem tam ako v každom vzťahu a väčšinou išlo buď o naozajstnu hlúposť a udobrili sme sa milovaním. Alebo o žiarlivosť keďže sme od seba boli ďaleko. A neboli sme spolu každý deň. Na jeho podnet sme sa dohodli ze bez seba nebudeme nikde chodiť okrem len tak von s rovnakým pohlavím alebo tak. Uznávam s odstupom času mali sme si kus viac verit ale ako vravím bolo to na jeho podnet. Povedal mi ze nechce aby som sa stretavala s inými mužmi okrem tak ze v praci s kolegami. A ja som to akceptovala lebo som s tym nemala problem nepotrebovala som vyhladavat inu muzsku spoločnosť. Jeho mi bohate stacila. Ale chcela som od neho rovnaky meter. Ked ja nie tak ani ty ak ja ano tak mozes aj ty. Aby to bolo spravodlive a aby vedel ze ma na vyber. Povedal nie ja nechcem aby si niekam chodila takto tak nebudem ani ja. A dohodnute. Obaja spokojnost. Lenze on mal partiu z detstva ktora mu chybala... Ja som to asi brala kus inak ale on par krat poza moj chrbat s nimi siel von. Chlapci by mi nevadili ako jeho kamosi. A samo o sebe by som mozno zvladla aj tu partiu. Keby tam neboli dievcata take co sa s nim kazda jedna v minulosti zriešila. A s jednu som poznala a viem ze spavala so zadanymi muzmi aj s takymi co mali rodinu a deti alebo s jednym aj ženatým. Sama sa mi s tym chválila. Pretoze v tom hladala urcite vzrusenie dostat niekoho koho by mozno nemala mat. A tie ostatne dievcata sa po nom tiez par krat lepili a tiez nemali problem zriesit zadanych. Bez akýchkoľvek výčitiek. Preto mi to prekazalo aj ked to bola partia z destva a mala by som to akceptovať. Pre toto teda najcastejsie vznikali hadky. Nevravim ze som svätá a ze som neprisla za ten cas do kontaktu so ziadnym chlapom a vsak hned ako som videla nejaky zaujem od podotykam nahodnych chlapov ale aj od starsich kamaratov ktory ma cez spravy volali na kavu hned som ich odpinkala. Bez vahania. Nikdy som s nikym nic nemala a ani ho nepodviedla. On mi tvrdi ze ani on mna. Je to mozno zvlastne ale verim mu. V tomto. Cele leto sme strávili spolu lebo siel za mnou sem na brigádu kde byvam ja aby sme boli viac spolu. Co som si vazila. Lenze potom sa mal vrátiť na internát chodil totiž na vysoku skolu zacinal druhy rok. A tam sa zmenil. Ako sa odtiaľ vratil zacal byt velmi paranoidny najskor ze mi hocikedy zavolal a kontroval byt cez video chat. Az toto nikdy nerobil. Skoncil v nemocnici najskor len ambulantne lebo mal pocit ze zomiera a ze kazdy ide proti nemu. Potom k nim domov raz isla sanitka ale nechali ho aj tak doma. Len mu dali lieky na upokojenie. Najskor mi vravel ze mu dal kamarat na tom internate nejaky vitamin a ze si urcite veci nepamätá ze to mohla byt daka droga. Hned zo skoly odisiel ale po case to popieral ze asi sa len zmylil. Podla mna sa na tom internate stalo nieco zle. Ale to je len moja nepodlozena predtucha. Jeho rodicia ma videli raz v živote ale nemali ma radi a nahovarali ma proti nemu. Viem ze ho maju radi. Ale on sa im aj bal povedat ze som az tak z daleka. Klamal im o tom odkiaľ som. Co zistili ked som bola u nich. Ten jeden raz. A stale ho odo mna odhovarali lebo ma odsudili z jedneho stretnutia a na zaklade coho to ani neviem lebo najskor do mna liali alkohol a potom im vadilo ze som to prehnala s alkoholom, islo totiz o svadbu a podotykam kazdy to tam prehnal, jasne nemala som tak pit ale ako vravim stale ma niekto z jeho rodiny nukal tak ze ked som povedala ze asi uz dost tak oni ze daj si daj si a uz dolievali a najviac im vadilo ze ked ma uz takto opili tak v tom stave som si naliala sama stamprlik podotykam uz som vdaka nim bol dost opita . On bol u mojich rodicov 2 mesiace skoro stale a prijali ho mali ho radi lebo som ho mala ja a ked sa tiez nechoval vzdy idealne a videli to nikdy nic nepovedali lebo vedeli ze ho milujem. Ja si myslim ze jeho rodicia kedze su z domu a maju statky a chovaju kadejake zvieratka tak preto nechceli nech ho taham od nich. Pretože chcel so mnou začať žiť. Aspon to mi tvrdil. Ze chce skusit garzonku a od jeho rodicov sa oslobodiť. No ale nakoniec ako sa teraz vratil z internatu bol iny a lahko manipulovatelny skoncil na psychiatri z vlastného rozhodnutia kde ho ale dokopy nedali len mu predpisali dake lieky. Stale sa mi viac vzdaloval. A dovtedy mi stale tvrdil ze ma miluje a vsetko a furt sa chcel aj obimat bol ten typ na obimanie a travit so mnou kazdu volnu chvíľu. Zistili mu pociatocnu schyzofreniu alebo cosi take lebo ani to mi nechcel povedať co mu je. A mne svoj stav začal davat za vinu lebo zrejme to rodicia vyuzili a huckali ho proti mne. Chcela som za nim prist a napisal ze nasim sa to nepaci. Tak vravim vezmem hotel. Zvykli sme si aj ten niekedy bravat a on ze sa nato necíti ze ma strach z ľudí. Nedaval mi uz najavo ze som pre neho atraktivna ako keby ani city... A stale mi pisal ze najskor chce zostat kamarát alebo ze ma stale lubi len si to nechce priznat, potom ze je zmateny ze ma stale uzkost a strach, a pisat si ze si chce stále ale potom ma blokol ze potrebuje pauzu zo socialnych sieti. A chvilu tvridil ze sa rozisiel kvoli mame lebo mu povedala ze ako sa ma vyliečiť keď je na mna naviazaný. Ako keby sam nevedel co chce. Ja neviem co si mysliet. Este aj po tom intraku bol chvíľu taky ako vzdy normalny aspon to tak posobilo ze bud je alebo sa snažil byt ale ako sa vrátil k rodicom domov a bol s nimi stale do toho ta psychika uplne ma odpisal aj ked som pri nou chcela stale stat ako predtým. Neviem co si o tom myslieť. Pisal aj ze mozno sa este dame dokopy len ze potrebuje teraz pauzu od vsetkeho. Pisal ze by sa najradsej nerozisiel tak sme to chceliskúsiť znova ale nakoniec si to znova rozmyslel ze nevie či ma stale tak lubi hoci predtym v tomto nikdy nevahal. Neviem sa s tým zmieriť a neviem čo si mysliet. Treba vsak aj zmierit ze som sa vela stahovala a najskor za mnou chodil na jedno miesto potom na druhe a nakoniec som skoncila v Ba. Ale to bolo z dovodov ze som nemala na vyber v tu chvíľu. A nikdy mi nepovedal ze mu to dako vadi rad cestoval. Ale teraz uz nevie vyjst ani z domu. Navyse som tam mala byt len na rok a to sme si vraveli ze zvládneme a potom uz pojdeme zit spolu a prve mesiace to aj boli super aj ked bol u mna len vravim intrak jeho rodicia psychicke problemy a slo to.

petka1402
14. jan 2022

@bsodbue nečítam celé je to dlhé, ale pro jedno kvíti slunce nesvíti.. Áno je to ťažké ale neboj príde niekto kto ťa bude mať úprimne rad a nebude to vztah na diaľku a neviem co ešte, čiže nádych výdych život ide ďalej, držím ti palce aby si nasla muža svojho života 🍀

jaskolka
14. jan 2022

Je to strašne dlhé, ťažko čítať, ale výsledok je rovnaký. On nevie, či chce, diaľka vám tiež neprospela, myslím, že najlepšie pre vás oboch je, že ste od seba a každý pôjdete svojou cestou.
Neries to, nerozoberaj, lebo logiku to ani mat asi nebude. Ber to ako fakt, daj si čas a chod ďalej.

bsodbue
autor
14. jan 2022

@jaskolka problem je ze sa neviem pohnut ďalej, stale mam pocit ze to bolo ukoncene zbytočne a ze ma zbytočne od seba odohnal.. Lebo ja viem aky bol ze ma naozaj ľúbil a ak nie tak bol neskutočne skvely klamár

anjelicek26
14. jan 2022

Och to je dlhe... nepitvaj to tak a otvor oci, na vyber mas v svojom okoli tolko inych moznosti a mozno este lepsich.

bsodbue
autor
14. jan 2022

@anjelicek26 ja viem viem ze je to pridlhe ale naschvál som to tak napisala aby som dokazala vam zhruba dat možnosť pochopit tu situáciu chcela som to riešiť so psychologmi kedze to nezvládam naozaj ani trosku ale terminy su tak najskor na marec ci apríl

petka1402
14. jan 2022

@bsodbue dočítala som, noo je to psychicky chorý človek žiaľ, keď chceš celý život byť ako na hojdačke tak ďalej pokračuj v tomto toxickom vzťahu, nikdy nikdy nebude pokoj, vždy si bude namyslat, domyslat, vyhrážať sa, zakazovať, prikazovat, to naozaj chceš takto žiť? Nechceš žiť v krásnom vzťahu plnom nehy, dôvery, lásky a rešpektu? Porozmýšľaj... Ja by som ho blokla všade a už sa neozvala, nikdy!!! Neboj preboli to a potom s cistpu mysľou to budeš vidieť inak a budeš veľmi rada ze ta nechal

bsodbue
autor
14. jan 2022

@petka1402 sama viem ze zrejme ano lenze niekedy ten vztah bol naozaj laskyplny viem aky bol predtym to je to 😔

petka1402
14. jan 2022

@bsodbue láskyplný? Veď nemal voči tebe žiaden rešpekt, dôveru, koľkokrat sa ta zastal keď ho huckali rodičia, prečo im nepovedal odkiaľ si?

bsodbue
autor
14. jan 2022

@petka1402 no to som ani ja nepochopila, prisko mi ze sa im to bal povedať

bsodbue
autor
14. jan 2022

@bsodbue ja uz nic nechapem som tak zmätená nastvana smutna dopici, musela som sa hodit pn a snazim sa stale byt s niekym, aj si vypit ale s mierou nepomohlo, ani spolocnost nie ani lieky na uzkost nie, stale mu pisem aj ked si ma blokol cez sms a tak som proste asi naozaj zufala a hlúpa ale je mi tazko

sandra19860
14. jan 2022

Táto téma už tu bola...v roku 2021...

petka1402
14. jan 2022

@bsodbue bal sa? Co ma 14? Nemá viem... Neospravedlňuj ho stále... Napíše ti tu kopa iných skúsených žien, ktoré si prešli podobným aj horším vzťahom, že je lepšie že ste od seba. Hlavu hore, začni sa venovať naplno práci, alebo škole alebo cvičeniu, alebo tomu co ta baví a všetko príde, len máj svoju hrdosť a nenechaj po sebe šliapať 🍀

bsodbue
autor
14. jan 2022

@sandra19860 ano pisala som sem lebo si vtedy myslela ze si nieco vzal a nevedela som co eobit vela veci sa odvtedy zmenilo a preto som opisala situaciu od znova

ella_price
14. jan 2022

Veď hneď na začiatku vypisuješ všetky jeho chyby. Ty jednoducho nedokážeš byť sama.

bsodbue
autor
14. jan 2022

@petka1402 dakujem za podporu a za rozumne komentare ja viem ze sa z toho dostanem niekde v hlbke duse len to bola moja prva laska je to tazke sa s tym vyrovnat

bsodbue
autor
14. jan 2022

@ella_price ano a preto som bola sama do 18 kym som si nedala dokopy s nim lebo som su myslela ze konecne niekto kto stoji zato, asi ze som ho ľúbila to ta nenapadlo? Mam milion moznosti byt s niekym inym ale aktualne si dotyk ineho chlapa neviem predstavit a ani tak skoro vediet nebudem.

ella_price
14. jan 2022

@bsodbue Neboj sa. Nie si prvá ani posledná čo si niečim takýmto prechádza. A ver mi, že toto čo tu opisuješ je banalita oproti tomu, čo si zažili niektoré ženy.
Nemusíš sa hneď lutovať, stačí vypnúť internet a začať na sebe pracovať. Energu venuj niečomu lepšiemu, ako na človeka, ktorý o teba už ani nezakopne.

bsodbue
autor
14. jan 2022

@ella_price viem ze ano ved aj ja sama som si aj v detstve presla peklom... Ale skratka toto ma polozilo rozum sa zastavil uvazuje srdce neviem mu dohovoriť

ella_price
14. jan 2022

@bsodbue To ešte bude trvať. Tiež som si prešla hrozným rozchodom, ktorý trval šesť rokov, ale nič iné mi nezostalo, než pomaly sa začať zbierať a uvedomiť si, čo ma baví a čomu sa chcem venovať a v čom sa rozvíjať. To ma pomaly nakoplo.

desore
14. jan 2022

@bsodbue Sorry, ale dobrovolne chodit s clovekom, ktoremu bola diagnostikovana schizofrenia, je kus odvahy. Diagnoza, pri ktorej pacient ma invalidny dochodok. Vies, co je genetika? Vysoka sanca, ze dieta ju ziska.

jaskolka
14. jan 2022

@bsodbue ja chápem, že ťa to trápi. Ale momentálne (aj keby to bolo ukončené zbytočne ako vravíš) taj s tým nič neurobíš. Ak by chcel byť s tebou, alebo nejako to "urovnať" tak by sa snažil, ale takto zjavne nemá chuť alebo záujem.
To, ze potrebuje čas a možno dakedy budete spolu, to sú také frázy, ktoré sa používajú na utisenie svedomia, ale takmer nikdy sa nemyslia vážne
Nepíš mu, nevolaj, jednoducho teraz musí ísť rozum do popredia.

denissi
14. jan 2022

@bsodbue dievča zlaté.... verím že ti je ťažko, rozchody poväčšinou nebývajú jednoduché a hlavne v tom prípade, keď si zaľúbená až "po uši". Myslím ,že každá z nás si minimálne raz za život takýmto niečím prešla a myslela, že umrie z lásky ( alebo teda skôr bez nej ). Ale ver mi , chce to čas, čas je najlepší lekár, teraz nevieš normálne fungovať , myslieť , žiť, ale to je normálne, je to určitá fáza, ktorou si treba prejsť. Si mladá, za pár rokov si možno povieš, že nič lepšie sa ti nemohlo stať. Myslím , že ten váš vzťah by aj tak nemal dlhé trvanie, bolo tam vela aspektov ako rodičia, vzdialenosť, nedôvera..... Kludne si poplač, vykrič sa alebo hocičo , čo ti pomôže utíšiť tvoj hnev a smútok. Ak by ťa frajer tak ľúbil ako vravel, stál by za tebou a obhajoval pred rodičmi, no toto boli len výhovorky nedozretého človeka. Skrátka choď svojou cestou🙂 držím palce aby si bola v živote šťastná🙏😉

petra8786
14. jan 2022

@bsodbue nič v zlom,ale mala by si Bohu ďakovať ,že to takto dopadlo,a rozišli ste sa..rýchlo sa oklep a nájdi si normálneho chlapa nie nejakého padnuteho na hlavu so schyzou....buď máš málo sebavedomia ,na čom treba pracovať ,alebo si úplne zaslepena. Poviem ,že je to magor,. .tak to predýchaj,on nikdy nebude mať normálny vzťah ..a ty si hľadaj slušného chlapa

julie19
14. jan 2022

Fuh, docitala som to do konca 🙏… zlato, neviem koľko máš rokov, ale predpokladám že si mladá a toto bol taký prvý seriózny a dlhší vzťah … viem že to veľmi boli, že veľa plačeš a veľa rozmýšľaš nad vecami aké by boli “keby….” Toto sa stalo hádam každej jednej žene na svete, aj keď si to možno mnohé nepriznajú, ale ver mi, čaká ta niečo lepšie, oveľa oveľa lepšie… už na začiatku to nefungovalo, povedzme si pravdu bez emócii akoby si sa pozerala na vzťah niekoho cudzieho …príde ti v poriadku kontrolovať s kým sa tvoj partner stretáva? Príde ti ok kontrolovať byt cez video-hovor či tam niekoho nemá? Ono to už možno vtedy nabiehalo na tu jeho diagnózu, niečo iné ste žili a niečo iné si on predstavoval vo svojej hlave… je to choroba a je to hrozná choroba, ale je vysoko pravdepodobne že tento muž bude mať celý život problémy so vzťahmi, v jednu chvíľu bude všetko ok, cukor, láska a ráno sa zobudí ako iný človek, hromy blesky… možno si povieš že pre takú lásku akú k nemu cítiš by si toto prekonala… ale ver mi vydržala by si možno 2 roky, možno 5 a pri veľkej snahe možno aj 10 ale určite nie 20/30/40…raz budeš chcieť založiť rodinu alebo možno budovať kariéru alebo čokoľvek iné a na to potrebuješ doma oporu, dôveru, pohodu a ďalšie veci ktoré ta poženú vpred … žiarlivosť, kontrola, psychické problémy a neustále zmeny nálad ťa len priklincuju na mieste a časom by si to velmi ľutovala, ver mi… daň tomu čas, poplac si, polutuj sa ale snaž sa pohnúť vpred, toto nie je koniec života, teraz máš šancu na niečo lepšie ;)

kitycat
14. jan 2022

@bsodbue

Citala som asi do polovice... Kde zacal mat pocit, ze umiera.. toto tu uz bolo, s "drogami" od kamaratov a sestra nedala vediet co s nim je a ze ste psycho obaja...

Najdi si niekoho, kto z teba nespravi trosku, ze musis na videochat otvarat skrine 🙈🙈

veronikaszabova
14. jan 2022

@kitycat tak toto uz je iny level.... A za takym jej je smutno? 🤦

kitycat
14. jan 2022

@veronikaszabova ako tlacit sa tam kde ma nechcu, nechat sa tahat dole... Rok ju to drzi nechapem ci sa aj ona boji byt sama ale davno mohla byt niekde inde

bsodbue
autor
14. jan 2022

@denissi Ďakujem vám, a vazim si kazdy názor. Ako tu jedna z vas napisala som zalubena az po usi a preto som vtedy bez vahania s nim chcela byt napriek tej schyzofrenii. A ano bol to moj prvy vazny vztah a zaroven aj prva sexualna skúsenosť. Možno som preto tak naivna a hlúpa. Ja neviem snad mi raz bude lepšie. Aj bez neho. Ale ako ste napisali aktualne teraz mam naozaj pocit ze sa z toho nikdy nedostanem.

laska86
14. jan 2022

@bsodbue pride iny lepsi...to prejde..drz,sa