Vyberanie nervov zo zuba bolí?

wawinkaa
2. sep 2019

Ahojte,
Chcem sa opytat..
Boli vyberanie nervov zo zuba?
Za odpoved budem vdacna 😄❤️

slnieckogirl
2. sep 2019

Dostaneš injekciu tak môžeš cítiť pichanie ale neboli to veľmi

wawinkaa
autor
2. sep 2019

@slnieckogirl dakujem ti za odpoved 😄❤️

nikaeli
2. sep 2019

@wawinkaa mna nebolelo.. ale mala som uz mrtvy zub.. ten bolel 🙈 kym mi ho neotvorili.. potom uz bolo fajn.. bolelo ma skor to, ked mi zub opat zaplnili.. musela som ho ist vecer otvorit na pohotovsti a nechat preliecit atb.. zatvorili mi ho opat po tyzdni a opat bolel, takze dalsie atb.. po dalsom tyzdni to uz bolo ok 🙂 drzim prsty

saska121212
2. sep 2019

Ahoj, nie ale deň dva po zákroku to bude citlivé, môže byť aj bolestivé. Neodporúčam jesť niečo tvrdé napr. orechy, piť zimné a horúce 🙂

wawinkaa
autor
2. sep 2019

@nikaeli velmi ti dakujem uricite si mi pomohla a dokopem sa tam. ❤️

wawinkaa
autor
2. sep 2019

@saska121212 hadam to bude v pohode skor mam velky strach z toho zakroku samotneho... 😄😂❤️

elanor
2. sep 2019

@wawinkaa ak dostanes injekciu tak nie. Ale ak si nechas robit "zaziva", tak dovidenia doporucia, boli to jak fras.

nikaeli
2. sep 2019

@wawinkaa verim ti, ja mam traumu este z cias detstva, ked sestricka zaklopala na dvere triedy a vsetci sme povinne naklusali na preventivku, kde som ja zakazdym prisla o jeden zub, lebo podla tabulky som ho uz v puse nemala mat a tak mi ho doktorka vzdy drela kliestami, vzdy rozmrvila, krvacala som ze az a korienky mi ostavali v dasne, az kym ich trvalka nevytlacila.. paradoxne.. dnes chodim do tej istej ambulancie, ale samozrejme uz k inej lekarke, sukromnicke a je neskutocne empaticka.. v den, ked mi tahala nerv, ma chytila za ruku a posadila do kresla, lebo videla, ako sa bojim.. uz su to 4 roky.. stale k nej idem so strachom, ale zakazdym je mensi a mensi (minuly tyzden som tam bola 2x a robila mi tri zuby).. zvladnes to.. pre istotu si pytaj anestetikum ❤

diewcatqoo
2. sep 2019

Ahoj, nechaj si to umrtvit a nebude ta boliet nic. Neodporucam nechat vyberat nerv bez injekcie - raz som to absolvovala a skoro som sa dos***. Ani porod ma tak nebolel.
Dnes ani usta neotvorim bez injekcie a uz sa zubara konecne nebojim 🙂

akcul13
2. sep 2019

@wawinkaa mne to robila bez injekcie, ani mi ju neponúkla. Skoro ma vytiahlo zo stoličky od bolesti😵

slnieckogirl
2. sep 2019

@akcul13 to čo za psychopatku? 😲😲 Vytahovat nerv bez injekcie je týranie.

katyd
2. sep 2019

@wawinkaa sú dva sposoby vyberania nervov, buď ti to urobia hneď alevo ti zub vyvrtajú, natlačia ti tam takú hmotu, ktorá ti nerv umrtvi, to trvá niekoľko dní a potom ti to celé aj s nervami vyberú a vtedy to už nebolí, lebo nemá čo 🙂, ale ti to každý zubár nepovie o tomto bezbolestnom sposobe 🙂, tak si musíš povedať ty, že to chceš takto, ak teda nechceš trpieť

akcul13
2. sep 2019

@slnieckogirl no keby som vtedy vedela, ako to boli, tak si ju pytam. Ale nemala som o tom ani šajnu :D

hanulka31
2. sep 2019

@wawinkaa ahoj, ja to mám niekoľkokrát za sebou a nebolelo ani raz, aj keď som mala nervy zapálené. mám dobrú zubárku, citlivú, milú.. aj to dokáže urobiť veľa 🙂
Držím palce !

wawinkaa
autor
2. sep 2019

@hanulka31 ja to mam aj zapalene malo by to boliet viac?

miriamik77
3. sep 2019

Ono keď dostaneš injekciu tak to nebude bolieť, max nejaké jemné pichnutie alebo tlak. Ono strach je isto väčší ako bude tá bolesť

wawinkaa
autor
3. sep 2019

@miriamik77 ok dakujem

wawinkaa
autor
3. sep 2019

@miriamik77 a kolko asi trva vyberanie 4 nervov?

yanni
3. sep 2019

@wawinkaa nie neboli. Napichaju ta a potom mozes ibak alebo paracetamol, ak by ta bolelo, ked doucinkuje anestazia. Mne mahali aj z mrtveho aj zo ziveho a nebolelo ma ani pri jednom. Ale ja tu mam dobreho ododontistu😉

wawinkaa
autor
3. sep 2019

@yanni a kolko to asi trva? 😀

yanni
3. sep 2019

@wawinkaa Uz ani never. Zalezi any sikovny je dr. Mal som tiz 4 korene, asi hodinu aj s rtg.

wawinkaa
autor
3. sep 2019

@yanni nevadi hlavne ze bezbolestne

tabitana
3. sep 2019

Ahoj, trhanie nervu nebolí. Dostaneš injekciu.. Zub sa otvorí vyvrtanim... Stále nebolí.. Potom maličkým ihlickami (tenulinke, tenšie ako ihla) dlhé so skrutkovym tvarom vytiahne nerv.. Môžeš pocítiť pichnutie ak sa ti to dostane s tou ihlou na dasno.. Záleží koľko koreňový zub to je. Ja si nechávam otvorený zub aspoň 10 dní.. S tym, že každé 3 dní chodím precistovat kanáliky. To neboli vôbec. Potom mi tam da liečivú vložku.. A počkám aj tri mesiace, dokiaľ sa dostanem na výplň kanálikov. Ja si zo zásady nedávam, tu látku na udumretie nervu.. On sám od umrie, počas tých 10 dní otvoreného zubu.

wawinkaa
autor
3. sep 2019

@tabitana a mozem sa spytat je to take pichnutie ako stipnutie alebo taka bolest? 😀

tabitana
3. sep 2019

@wawinkaa ako keď ťa pichne ihla

tabitana
3. sep 2019

@wawinkaa ináč bolesť ktorú cítiš teraz by mala byť trhavá... Si pamätám, že teda mne začalo v nedeľu večer a v pondelok ráno som už bola pred siedmou u zubára... A žiadne lieky nepomahali, iba studená voda... Ono ta bolesť, ak nepôjdes s nou do zubára prejde.. Len potom vzniká riziko infekcie.

bobricek1979
3. sep 2019

@wawinkaa dostaneš injekciu úplná pohodka u mňa bola

wawinkaa
autor
5. sep 2019

@tabitana ja mám ten zub aj zapaleny je v tom rozdiel?

tabitana
5. sep 2019

@wawinkaa ty si ešte stále nebola? Teda máš výdrž... To by som ja nedala tak dlho s bolesťou.. Mala som aj hnisavy vacok.. A vždy mi injekcia zabrala.

ladynikolkosko
16. sep 2022

Prosím vás keď vám vybrali nerv ..bolel vás ešte ten zub ...mne vyberal predvčerom a stále má bolí