Ako polohujete hlavičku bábätka, aby sa nevyležala?

oliq
28. aug 2012

ahojte dievcata 🙂 chcem sa spytat, ako "polohujete" hlavicku babatka pri spanku, aby sa mu tzv. nevylezala? moj maly ma 8 tyzdnov a snazim sa, aby mal hlavicku pri spanku vytocenu na striedacku stale do inej strany + mu ju podlozim poskladanou plienockou, lebo sa mi zda, ze ju ma vykrutenu az moc.. rovno na chrbaticku lezat nevydrzi a aj to potom by ju mohol mat zo zadu taku "splasnutu", ci? no neviem ci robim dobre, preto pllls help 🙂 nech mame peknu makovicku 🙂

sisaha
28. aug 2012

@oliq otacala som babatko v postielke. cize raz spala s podopretym chrbatikom tam kde je hlava, druhu noc otocena o 180 stupnov na opacnej strane, kde su nohy... A hlavu ma peknu sumernu. Cez den spala rôzne - aj na chrbatiku, aj na boku..

eliaska23
28. aug 2012

malý sa narodil v zime, takže som ho balila do perinky do 3 mesiacov, vždy som ho už uložila na bok a potom zaviazala perinku... cez deň spával na jednom boku a v noci na druhom, hlavičku máme ukážkovú 🙂

andrejka1974
28. aug 2012

ja som dcerku polohovala v perinke raz na jednu stranu raz na druhu teraz sa sama vzdy ulozi , zaspava na lavom boku ale uz sa pretaca a najradsej mi spi na brusku a hlavku ma raz do jednej strany inokedy do druhej 🙂 🙂 🙂

boka79
29. aug 2012

ahoj, ja som polohovat nemusela, lebo moje obe deti hybali stale hlavou aj v spanku z prava do lava, takze si ju nevyleyali, ale davalo som stale na bok, raz na jeden, raz na druhy, mala som polohovaci vankusik

bianca
29. aug 2012

@oliq my sme poctivo polohovali na boky pravidelne a aj tak mala mala vzadu koleso.Proste si aj tak vytocila hlavu ako chcela.Plienkou by som nepodkladala lebo ani nevies ako a moze sa stat nestastie ked sa plienka uvolni a babo si ju nevie dat dole s tvare

oliq
autor
30. aug 2012

@bianca ahoj 🙂 tak ja plienocku podkladam pod plachtu a to z oboch stran hlavicky, cize sa vytvori ako keby take korytko - ako je v niektorych v hlbokych kociaroch (my to tak napr mame - ze je hlava po boku taka vystuzena, takze si maly hlavu tak nevytoci).. teraz napr. spinka tu pri mne naboku, tak hadam nebude v dospelosti vyzerat ako taky sisoun :D

bianca
30. aug 2012

@oliq no cosi.Sama si nahmataj lebku a uvidis co za kratery mas a nevyzeras ako z ineh planety 😀 detucham sa hlava a jej tvar vlastne iba vyvja a pokial nezrastu fontanely nic nie je trvale