Kamarát si vzal život a jeho rodina je stále online na jeho facebooku

24. feb 2023

Ahojte.....
V maji mi zomrel kamarat teda zobral si sam zivot. Od toho dna jeho rodina neustale chodi na jeho facebok. Stale svieti online medzi prvymi,mne to pride strasne divne :( viem ze asi hladaju preco? Hladaju odpovede dovody. Ale aj tak mi to pride sakra divne

janinah
24. feb 2023

A čo ty s tým? A čo my s tým?

janulienocka
24. feb 2023

No tak divné je že toto riešiš 🤦🏼‍♀️

tosomja
24. feb 2023

Keď majú jeho heslo, tak majú právo. Iné by bolo, keby sa tam nabúrali. Ináč treba nahlásiť na FB adminovi, doložiť doklad, že zomrel a oni to zablokujú. Mám skúsenosť.

slavomira236
24. feb 2023

Tak je to jeho rodina co teba do ttoho? Odstran si ho s priatelov a mas pokoj

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
24. feb 2023

Zrejme sa snažia zistiť prečo to urobil. Možno s kým komunikoval a tak.

zuzanaete
24. feb 2023

Mne napr. pri niektorych velmi blizkychvludoch trva aj par rokov vymazat cislo z mobilu. Kazdy sa so smrtou vyrovnava inym sposobom a zvlast pri samovrazde. Ani sa nad tym uz nezamyslaj. Rodina si presla/prechadza peklom.

nikol873
24. feb 2023

tebe sa to moze zdat divne a pre nich nie. mozno tak maju proste pocit, ze je stale medzi nimi. osobne by som to vobec neriesila, je to plne ich vec

petamich
24. feb 2023

neustale ma prekvapuje, co ludia dokazu riesit - mozes si mysliet o com co chces, kazdy sa so stratou vysporiadava nejako 🤷‍♀️ ak prave toto potrebuju, aby sa s tym vysporiadali...mimochodom cudne je, ze vies, ze tvoj mrtvy kamarat je kazdy den "online" - preco sledujes jeho stav?

daja07
24. feb 2023

Mozno vobec nie je online len fb to tak ukazuje. Mne raz cosi svokra vecer posielala na mesenger a o par dni sa ma pytala ci som to videla. Ona videla ze som online tak mi to poslala a ze preco som nereagovala. Tak reku lebo som spala. Nemala som telefon v ruke, nie to este na fb, aspon 2 hodiny a aj tak ma videla ze som online.
Takze podla mna moze byt aj ze niekto pouziva jeho telefon kde je messenger prihlaseny na jeho ucet. Takze vobec nemusia byt na jeho fb. A aj keby boli, tebe to moze byt jedno. Vymaz si ho z priatelov a mas po probleme.

miskakyska
24. feb 2023

Ja tiež furt svietim na FB a som tam raz za týždeň 🤷
Neznamená, že keď svieti,tak mu tam niekto vysedava na profile 24/7

doriiis
24. feb 2023

To,že svieti online,neznamená,že ho používajú....a keď aj.Odstran si ho z priateľov/ zablokuj ho a hotovo..
Poznam veľa profilov na IG/ FB,ktorých majiteľ už nežije a profil stále existuje.

toskanka
24. feb 2023

Mne tiez príde divné, ked rodina udržiava profil osoby, ktorá už nie je medzi nami. Mala som kamarátku, ktorá, keď zomrela, mala 3-mesačné bábätko a jej manžel stále pridával fotky na jej profil. Nerobilo mi to dobre, zrušila som FB priateľstvo.

autor
24. feb 2023

@petamich nesledujem jeho stav ukazuje sa mi ako prvy mne tiez velmi chyba nemysli si.

autor
24. feb 2023

A ostatnym ja neriesim ze tam chodia ani sa nestaram. Diskutujem to je cele a nemam srdce ho vymazat. Aj ja si mislim ze hladaju komunikacie ci sa nato nechystal a podobne

autor
24. feb 2023

Neviem preco hned musite vsetky utocit. Opytala som sa ci vam to je divne alebo nie naco tie omacky okolo nerozumiem

autor
24. feb 2023

Este napisem ze ked mal narodeniny par ludi mu napisalo na profil a na druhy den boli same like od neho na vsetky prispevky

martinkatinka
24. feb 2023

Vies co, tiez mi v maji minuly rok zomrel kamarat, pravdepodobne si vzal zivot sam. Na jeho facebooku to oznamil jeho brat. Chvilu este bol online, odvtedy uz nie. Urcite hladal nejaku indiciu, ze preco, aj ked kazdy bude mat vlastnu teoriu. Aj ja hladam doteraz odpoveď na otazku, ale tak vnutorne.

sense
24. feb 2023

Nepríde mi to divne.... Zrejme hľadajú niečo čo by vysvetlilo prečo konal tak ako konal

betulinka1
24. feb 2023

Ked vies, ze hladaju odpovede, to je dovod preco su tam. Okrem toho nemusia byt ani aktivny ale je prihlásený na Pc alebo na mobile a moze svietiť, ze je aktivny ale realne nemusi tam citat spravy. Ja by som tiez hladala odpovede.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monane
24. feb 2023

Ale o mája je pravda, e už to je podľa mňa dlho, len je to ťažké, nik nevie čo prežívajú a možno je aj toto pre nich spôsob, ako ho mať tak nejak neustále pri sebe. Ťažko preto riešiť alebo súdiť, treba to podľa mňa len rešpektovať

autor
24. feb 2023

Dakujem vam za normalne odpovede

tanyag
24. feb 2023

Pred 5 rokmi zomrel kamarát - mladý chalan, predávkoval sa...ja som bola posledná, s ktorou v tú noc komunikoval, bol veľmi užialený, ani som netušila, že v tú noc spraví nejakú hlúposť...a jeho mamina chodi na jeho fb, každý rok na jeho narodeniny...a každý rok v deň, kedy spáchal samovraždu...rozprávala som sa s ňou, tak vraj má pocit blizkosti, keď tam ide a prečíta si pár kominikácii od ľudí, ktorí ho majú radi a vlastne, chce vedieť, či na neho niekto myslí...a možno to príde veľa ľuďom divné, ale každý rok - dátum úmrtia, mu veľa ľudí pošle na plochu veľké srdiečko...ako znak toho, že na neho myslíme...bol to úžasný chalan, ktorého sme mali radi...a dodnes si nevieme vysvetliť, prečo si v tú osudnú noc vzal život...takže mne osobne to divné nepríde...dokonca jeho mamina dá aj LIKE na každé srdiečko z jeho profilu...a zahreje to pri srdiečku aj nás, ktorí mu tam to ♥️ dáme...tak ako každý z nás, ktorý prišiel o niekoho blízkeho si spomenie na tú osobu zapálením sviečky, položením kytice kvetov na hrob...tak my - tí, ktorí nemáme možnosť položiť kvietok na hrob, lebo sme ďaleko...tak si na neho spomenieme prostredníctvom FB. Divné, nedivné...ver, že rodina na to nejaký dôvod má.

lija22
24. feb 2023

vidis a mna zas mrzi ked profily "mojich" mrtvych priatelov su vymazane

saxana000
24. feb 2023

Mohol mat ulozeny ucet v rodinnom laptope.a kedykolvek niekto sedi pri PC tvoj kamarat zasvieti online.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlonos
24. feb 2023

Autorka,
hovorit je striebro, mlcat zlato. Mysliet si mozes co chces ale nie kazdeho zaujimaju tvoje myslienky a toboz povedat svoj nepytany nazor nahlas. Ty nemas vo svojom zivote co riesit? Keby si si zacala upratovat pred vlastnym prahom, ani by ta nenapadlo riesit druhych. Zvlast, ked ta je to toho babkin gulomet. Mat taku vsetecnicu v okruhu svojich znamych, susedov, ci nebodaj priatelov je hotova radost, ti teda poviem.
Vykasli sa na FB a ries realny zivot, aspom nebudes mat problemy preco kto co riesi ci neriesi.

autor
25. feb 2023

@svetlonos ty asi tiez nemas co riesit chudatko ked komentujes podla teba tuto stupidnu temu

bloger
25. feb 2023

Baby trošku súcitu majte s ňou. Tiež to pre ňu nie je ľahké.