Ako to vyriešiť s návštevou v pôrodnici?

2. mar 2020

Čaute , riešim taku blbost ale zaujima ma aj pohlad na vec ostatnych, zachvilu rodim a neviem prečo ale mam pocit že ma to chytí akurat jak naschval, ked moja mama bude v lietadle na ceste sem.
Tak riešime že ako to spravíme ak nahodou to tak bude, kto preňu pojde na letisko a vsetko okolo toho kedze my budeme 4 dni s mm v nemocnici spolu. Povedala som že preňu pojde na letisko mama mojho muža a spolu prídu potom do pôrodnice. Lenže mama môjho muža VŠADE chodi s jeho sestrou pubertalnou ktora ma 13 rokov. Keď pišem všade..myslim tym NAOZAJ všade , spolu chodia na wc , spolu sa kúpu atd , ale to je jedno. Ja tu malú nenávidim , som z nej nervózna, je drzá nevychovaná a dvíha sa mi tlak keď je primne. Mama ma v tomto chápe pretože ona sama ju neznesie takže chápe že sa nechcem stresovat hned po porode a mať ju tam. Myslite že s tym spravim v rodine nejaky extremny škandál, ak ju poprosim aby prišla uplne sama? Že si želam aby prišli iba babky? A zvyšok rodiny nech pride keď budem už doma zotavená, spamätaná a odolnejša voči pubertalnym zachvatom? Ešte chcem dodať že toto by bola moja požiadavka aj keby ma to chytilo neskôr alebo skôr..

pribinak
2. mar 2020

Taxík?

e1i
2. mar 2020

Väčšinou majú deti do 15r v nemocnici zákaz návštev, skus tak

pribinak
2. mar 2020

@e1i kde? V BA určite nie

autor
2. mar 2020

@e1i nie nie my niesme na slovensku totizto tu nemaju zakaz

e1i
2. mar 2020

@pribinak na oddeleniach všade. Ak sa dá vyjsť von je to iné

petkaaa
2. mar 2020

Spolu sa kúpu? Pubertálna dcéra sa kúpe so svojou mamou? K veci... čo keby si vydržala tie 4 dni v nemocnici bez návštevy? Budeš tam mať manžela, myslím, že keby ste strávili tie 4 dni len vy traja, nič by vám nechýbalo, o nič by si neprišla a možno by to bolo aj lepšie pre vás. A ak trváš na návšteve už v nemocnici, tak povedz, že si želáš len babky, nikoho iného a povedz mužovi, nech to mame zdôrazní.

pribinak
2. mar 2020

@e1i sestra robí v nemocnici, deti chodia normálne na návštevy na izby. Svokor ležal v Nitre a šli sme ho pozrieť na izbu

autor
2. mar 2020

@petkaaa no ver tomu že ja natom netrvam.. svokra mi oznamila ze ona tam bude cakat na chodbe kym porodim takze zakaz jej nemozem vybavit 😂 a neda sa to ani utajit ona je strasne urazliva osoba. Ak by sme jej nepovedali ze rodim tak by sa urazila na pol roka minimalne

autor
2. mar 2020

@petkaaa ja by som.bola najstastnejsia na svete ak by sme si to mohli uzit iba my traja tie chvile..

petkaaa
2. mar 2020

To je na porazenie s takýmito osobami, čo sa dobre že nenanominujú na pôrodnú sálu...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ketllin
2. mar 2020

Podľa mňa je to o tebe, manželovi a bábätku. Jednoducho musí svokra akceptovať tvoje rozhodnutie, taktiež by sa mal zapojiť manžel a prizvukovat svojej mame, že tam proste príde iba tvoja mama a jeho mama, že nikoho iného si neželáš, u mňa by to neprešlo. Ty rodíš, nie ona. Taktiež by u mňa neprešlo keby ja prídem z pôrodnice pozošívaná, vypľutá a hneď sa nanominuje návšteva, otočila by som ich medzi dverami 😂

eliska13
2. mar 2020

A prečo to riešiš anonymne veď sme si minule v nejakej diskusii písali o tom spratkovi rozmaznanom😂daj mame skorší let preco to musí byť na hrane s pôrodom nech príde skor.Aj tak nevieš či neporodis o týždeň skôr neskôr...myslím, že sa tomu nevyhnes, že príde s ňou.pôrod svojho dieťaťa si nenechaj znechutiť.Nevies či nebudeš rodiť v noci čo tam budú vysedávať?bábo sa narodí a pridu

veronikaszabova
2. mar 2020

@e1i u naa mozu decka normalne chodit na navstevy

autor
2. mar 2020

@miriam11 no tak to si viac ani nemohla trafit 🙈
@ketllin ano ved on ma chape len chudak ja nechcem aby sa on snou hadal on vzdy sa zamna hada a mne je ho luto potom ze je furt v strede 😁
@eliska13 pre istotu 🙈 ..noo moja mama uz mala dopredu pol.roka kupene letenky a tak vyberala termin aby mohla byt umna hned po porode varit mi upratovat atd pride na mesiac vies. Ono ked kupovala tie letenky ja som tu malu mala celkom rada 😁 ale ako čas plynie tak aj moje nervy su pomaly fuč

eliska13
2. mar 2020

Aby už ženy mali stres okrem pôrodu aj z opicej rodiny, ktorá sa trepe kde nema.A možno to je len začiatok a budú u teba vysedávať denne aj neskôr.Cim skôr to zatrhni, lebo sa zbláznis.

amelia000
2. mar 2020

Rob tak ako to citis ty, ak tam niekoho nechces povedz to rovno. Kasli na citove vydieranie ostatnych, proste rob tak aby vam bolo dobre.

lula313
2. mar 2020

Svokre oznam až vtedy, ked porodis, povedz, že to vyzeralo na dlhy porod a nechcela si, aby bola v strese a celu noc nespala. Aj my sme to tak spravili pri prvom porode a rodičia sami nakoniec uznali, že by sa nervacili.
A čo sa týka Maminy. Príde mi trosku netaktné obťažovať svokru, aby vozila tvoju mamu a klásť si ešte podmienky. Už to, že ju ma odviezt mi príde cez a po vlastnych rodicoch by som to nežiadala. Vybav jej normálne odvoz z letiska. Nejakých 10-20 EUR ti asi nestojí za to robit rozbroje v rodine a nervacit sa kvôli tomu/

sara07
2. mar 2020

akurát správny čas nastvavit hranice pre svokru, oznámte poproste že to tak chcete mat že ste už dospeláci že by sa patrilo určité veci zvládnut bez nej
tvoja mama snád zvládne prist taxíkom alebo autobusom ,

autor
2. mar 2020

@eliska13 no ja uz som asi tolkoto 👌 od zrutenia 😂 ale tak stale sa snazim aby bol pokoj v rodine. To je asi nejaka uloha nevestičiek robit zo seba pi**.. hlavne mm strasne trva natom aby sme sa mali radi pritom mne uplne bude stacit ak ma budu respektovat a tolerovat ako jeho zenu a matku jeho dietata a daju mi svaty pokoj 😎

autor
2. mar 2020

@lula313 to neni problem oni su kamošky so svokrou, ja viem ze ona by to sama navrhla. Akoze urcite by nebol ani taxik problem len by to boli zbytočne motanice.

sapetka
2. mar 2020

A preco nemoze ist tvoj muz?

autor
2. mar 2020

@sapetka lebo chcem aby bol pri porode ak to budem.mat uz potom tak samozrejme ze pojde on

autor
2. mar 2020

@sara07 ako to myslis? Preco ze spravny cas? Lebo velmi by som uz chcela urcit tie hranice len ja akosi nato nemam gule. Posledne dni citim medzi nami dosť napätie, ja som nanu urazena lebo jej pomaham kolko sa da a ona nevie ani jedno ďakujem povedať. Takze kazde nase stretnutie je z mojej strany nasilu. Ale neviem ako sa dostat s nou k takej debate ze čo je ok a čo je už moc.. lebo od zaciatku sme to dodrbali ze sme boli velke kamosky chodili spolu nakupovat, na drink.. a teraz uz neni cesty späť 😂😂

0silvia0
2. mar 2020

zbytočne to komplikuješ. Nejakú 13ročnú aj tak žiadny novorodenec zaujímať nebude, 10 minút návštevy prežiješ. Skôr by som sa bála rôznych lietadlových vírusov prinesených rovno k novorodencovi než nejakej pubertiačky, ktorú neznášaš. Ja neviem, ženy, to 10 minút diskomfortu prežiť je také hrozné? Radšej budete vymýšľať somariny, veď riešte dôležité veci, nie malichernosti...

autor
2. mar 2020

@0silvia0 no praveze ju zaujima az moc.. ked sme boli kupovat kocik tak ma dopredu oboznamila s tym ze "Hlavne ja budem kočikovať , jasne?!" A hlavne ona ho bude krmiť aj kupať a že bude s nou vsade chodit, a ze si da do izby postielku a snou bude spat. Takze v preklade " ty uz len poroď a choď do p... " 😂😂

autor
2. mar 2020

@0silvia0 a keby to bolo 10 minut tak to urcite prezijem iba pre spominany pokoj v rodine.. ale oni tam budu cely deň. Poznam ich proste ked sme u nich od 8 rana a odchadzame o 11 vecer tak su urazeni ze sa uz zberame domov ..

eliska13
2. mar 2020

No správny čas dať hranice, lebo budete už rodina a budete chcieť mať svoje pravidlá a svoj zivot a určite nepotrebuješ, aby Ti chodila svokra s dcérou kocikovat, či liezla do Vášho súkromia viac ako je nutné.a tým, že sú iná mentalita a určite majú iné zvyky a celé fungovanie rodiny o to to bude horšie.Este ty si mladučká a svokra asi dominantnejsia, muž spraví mŕtveho chrobáka hlavne sa majte radi a tebe to zostane všetko na ramenach.

eliska13
2. mar 2020

No a medzitým si napísala presne to, čo som myslela😘takže ty im porodis živú bábiku pre jej dcéru.Vy tam zostávate zit či prídete na Slovensko?Na toto si daj pozor ja som si to neustriehla u svokry, lebo veď je mila, myslí to dobre, musíme, mali by sme a to precitnutie bolo potom ťažké.Aj moja svokra išla určovať aký kocik kúpime, ake meno vybrat, kto bude krstný a ako budeme tráviť vikendy😀a prečo nemôžu pestovať mesačne bábo skôr narodene, keď spí.Vy bývate s nimi, či pri nich blízko?

autor
2. mar 2020

@eliska13 niesu praveze:( len svokor je ina narodnost a ten je paradoxne najnormalnejsi a nic neriesi absolutne. Ona mi chce velmi pomahat.. ale až tak velmi že mi je to zvlastne preto.som radsej zavolala moju mamu na mesiac.vies moja svokra ma tendenciu mi zniest aj modre z neba a pri nejakej chybe co urobim.mi hodit do ksichtu aj suchy rozok co som u nich zjedla.. takze preto ja velmi nechcem odnej nejaku prehnanu pomoc. Mame dohodu ze kazde rano tak ako doteraz sa budeme stretavat na ranajky v meste ja si odskocim aspon do fitka oni si budu kocikovat babka s dedkom a hotovo par krat do tyzdna pridem s malym k nim. Tak si to teda ja predstavujem.ze je to okej len skoda ze sa nase predstavy nezhoduju a ona lieta v oblakoch 😂😂