Priebeh pôrodu

anlady
24. máj 2012

Mamičky prosím, napíšte mi Váš priebeh pôrodu. Myslím tým detailne popísať, čo s vami robili od kedy ste prišli do nemocky, aké prístroje a načo sa používajú,ako to prebieha vo "vzdychárni" atď.Ďakujem veľmi pekne

michaela18
24. máj 2012

juj neviem ci to je dobrý napad.mozno ta tu niektore pribehy vystrasia zbytocne.ale asi chces vediet co sa bude s tebou diat.prepac za ten moj koment ale ja cim viac som pred porodom o tom pocuvala tym viac som sa akurat bala 😀ja by som radsej nejaku predporodnu pripravu,tam budu vynechane tie krvaky a tak.ja som mala tazky porod a nebudem ti tu pisat lebo kazdy je iny. drzim palce,nech ti vsetko dobre dopadne.a vela zdravia tebe aj babetku 😉

jolly84
24. máj 2012

no to som teda zvedava))))) dufam, ze tu budu len kladne prispevky s ohladom na prvorodicky 😉

anlady
autor
24. máj 2012

@michaela18 Ďakujem.Ja ešte nie som tehu 🙂 Ale švagrinká ide rodiť v oktobri 🙂

vejula
24. máj 2012

@anlady tiež si myslim, že je zbytočne sa popredu stresovať. Môžeš mať pôrod lahky aj ťažky, zaleži na stavbe tela, velkosti babatka aj inych faktoroch okolia. JA ti môžem povedať za seba, že žiadna priprava ani nič podobne by ma nemohlo pripraviť na tu bolesť čo ma čakala. Pred tym som si nedokazala predstaviť že niečo take môže existovať, takže ťažko je pripraviť sa na niečo na čo sa pripraviť podla mna neda.

anlady
autor
24. máj 2012

@vejula
@michaela18 babulky ja len potrebujem také technické veci vedieť čo s vami robia atď....🙂

mimave
24. máj 2012

@anlady ja by som ti aj povedala ale detailne si to nepamatam. 🙂 13hodin bolesti, bez epiduralu, najkrajsi den v mojom zivote. jasne
@michaela18 ma pravdu, tazke porody by ta len vystrasili, na take radsej ani nemysli, aj ked pre niekoho je tazky porod aj taky co som mala ja, kedze mam kamosky co prvykrat odrodili za tri hodiny ale aj take co rodili skoro dva dni...ja som si ale zo zaujimavosti pozerala aj nejake videa na youtube a tak, dokonca som pred porodom videla ako odrodila svagrina mesiac a pol predomnou, no nevystrasilo ma to. zalezi od povahy.

radustek
24. máj 2012

@anlady ahoj ja som robila presne toto iste...co rodila kamoska predomnou tak som jej stale voalla ake to bolo a to som isla rodit druhy krat strasne som sa bala lebo prvy porod som rodila maleho nozickami tak to bola nocna mora...tento druhy som sa strasne bala v noci som spat nemohla co som stale na to myslela....a bol fajn hlavne rychly....tie bolesti musi kazda pretrpiet su strasne aspom u mna strasne boli...teraz som uz rada ze mam odrodene druhy krat a uz nepojdem...ale je to zazitok na cely zivot...vela emocii ked uz malinke ide von...fakt je to krasne ked ti to malinke daju a potom uz na bolest zabudnes a budes stastna ze mas uz za tym....ked som porodila som povedala nikdy viac ze ani za milion eur..teraz ma malinka uz pomaly 10 mesiacov a uz som manzelovi vravela ze chcem este jedneho chlapceka MAREKA...skoro odpadol..ale to fakt len uvazujem..mame doma MATUSKA A NICOL tak este MAREK by sa hodil 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak drzim palce nech mas porod co najlepsi... 😉

votaress
24. máj 2012

@anlady ja som mala sekciu a strasne som sa bala ale dopadlo to velmi dobre a rychlo som sa zotavila, ak je skuseny porodnik ktoremu doverujes neni sa coho obavat, ja som doverovala na 100 PERCENT. Najdolezitejsia je psychicka pohoda aj ked to ie je lahke....

vejula
24. máj 2012

@anlady jaj takto... No tak najprv ked prideš tak sa ťaq budu pytať na všetky možne udaje o tebe o manželovi datum svadby a take volačo, potom skontroluju na kolko si otvorena potom klistir, potom sprcha potom ak niesi dokonale hladko oholena tak ti ešte upravia zostrih tam dole. Mna osobne potom stale monitorovali na pristrojoch, kedže sa im stale nezdali osvy babatka. Mne potom prepichli vodu, čo by som si už nenechala, lebo potom začali stranše bolesti, takže ak môžem odporučiť odmietnuť prepichovanie vody. Potom zas celu večnosť ma monitoroch prevracali ma zj ednej strany na druhu. KEd to stale nepostupovalo tak ma rezali, takže ten koniec pôrodu ako tlačenie ti opisať neviem.

mimave
24. máj 2012

@anlady technicke veci... dojdes na porodnicu, dostanes dva cipky/niekde robia normalny klist., ides na wc, potom sprcha, mne praskli vodu, dostala som nejake injekcie, ani mi nepovedali poriadne na co, tak to neviem, potom som bola len na monitore a medzitym som chodila do sprchy, to dost uvolnuje. nejake pristroje si nepamatam, ani nerobia nic extremne s tebou ked si v pohode. tazsie pripady by sa inak citali...

radustek
24. máj 2012

@anlady este musim dodat do porodnice som prisla o 8 rano s bolestami a o 9,15 sa mala narodila ale to fakt len vdaka super primarovi ktory mi to tak urychlil..v ytch bolestiach by som to uz dlhsie nevydrzala nieco mi pichli a hned som bola na stole..3 krat som potlacila mala bola vonku a to bol uzasny pocit... 😉

radustek
24. máj 2012

@anlady nerobia skoro nic pokial nemas tlaky ked mas bolesti len ta chodia pozerat a nehaju ta tak...napriklad vies co robili somnou ked som rodila maleho??? 45 min mi maleho rukov otacal mal ju az v mojom zaludku a nakoniec aj tak isiel nozickami...normlane ma mučil...aj som odpadla vtedy z tej bolesti no bolo to strasne..teraz ma maly uz pomaly 6 rokov a stale nemozem na to zabudnut...

randrea
24. máj 2012

Ahoj, ja som rodila na Kramaroch a bolo to takto: prisla som na prijem,tam som vypisala nejake papiere a zobrali ma na porodnicu,tam ma hned vysetrili a to opakovali potom kazde 2 hodiny, dali ma na monitor a na cakacku🙂 dali mi aj ranajky. Potom, ked sa to uz trochu rozbehlo,dali klystir, isla som sa osprchovat, potom som mala epiduralku,ked som bola tak na 4 cm. Potom som uz zostala na porodnom boxe,mohla som v pohode chodit,skakat na fitlopte. Este raz mi dopichli epiduralku. Bola som uz castejsie napojena na monitor, prepichli mi vodu a dali oxytocin na posilnenie kontrakcii a uz to potom islo rychlo🙂

velkocica
6. aug 2012

zabudli ste na nástrih hrádze, babenky 😉

anetkaadamko
7. aug 2012

odtok vody v noci o 2.......príchod do nemocky o 3,40.....vyšetrenie o 4,30.......celý deň nič...........večero o18,00 som bola otvorená na 5cm................bez varovania mi urobila doktorka hamiltonov hmat...........bolesť....no niečo hroznéééééé............dovtedy som mala slabé kontrakcie, neboleli, ale otvárala som sa.........po tomto zákroku sa to všetko zastavilo..............................o 21,00 mi napichli oxitocýn....musela som ležať iba na pravom boku.........a od toho okamžiku som myslela, že to neprežijem........jednoducho musím od bolesti minimálne umrieť.......jednou rukou som zdvíhala tyč s infúziou, kontrakcie bez prestávky...............o 1,30 som začala tlačiť, ale nešiel von, bol velký 3800 a 52 cm, obvod hlavy mal 38..........nástrih som necitila........asistentka mi tlačila na brucho.......čakala som ulávu ked konečne vyšiel von.....ale necítil som ju, lebo zasa ma bolel nástrih........ale šitie ma už nebolelo........ale zato celý týdeň potom poriadne..............okrem toho som dostala alergickú reakciu na antibiotika, kedže malý sa nenarodil do 12 hodin od odtečenia vody......komplet celá som sa vyhádzala, nemohla spať, všetko svrbilo.....................a navrhli mi aby som išla domov a vyhladala pomoc, že oni mi nevedia pomôcť (rodila som v Trenčíne).......ale pretrpela som to........okrem toho mi tam zostalo kúsok placenty a za 5 týždňov som bola na čistení....(tiež hrôza, robili mi to v lokálnej anestéze, ale netrafila sa a všetko som citila:( )...............a ešte jedna vec čo sa týkalo dojčenia, ako prvorodička hovorím sestre z novorodeneckého, že ma to hrozne bolí pri kojení......a jej ODBORNÁ ODPOVEĎ BOLA: "VŠAK JE VÁŠ!!!!!!!!!!"..............som 8 mesiacov po pôrode a z TN pôrodnice dotreraz znechutená.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre