Rozrastajúci sa fľak prstencového tvaru

weeky
30. jún 2021

Ahojte, idem si po radu keďže moja kožná dr ma môže zobrať až koncom júla.
Už párkrát sa mi stalo že sa mi v okolí brucha a pod prsiami urobil malý fliacik ktorý sa zväčšoval do nepravidelného prstenca ktorý svrbí. Nejako som si z toho nic nerobila lebo to vždy po pár týždňoch zmizlo. Keď som bola na preventívke si to všimol môj obvodný lekár a jemu sa to vôbec nepáčilo že mám ísť na kožné.....kde idem koncom júla...bohuzial.
Neviete mi poradiť čo to moze byť?
Ďakujem

sashka22
30. jún 2021

@weeky fuha, nevyzerá to vôbec pekne. Borelioza alebo pleseň? Na Boreliu Ti môže vziať krv všeobecný, minimálne by si túto diagnózu vylúčila kým sa dostaneš ku kožnej. Ale ja by som ju urgovala aj s touto foto do mailu al. ako MMS ak máš na ňu kontakty.

martina1201
30. jún 2021

@weeky moja dcéra mala podobne pri premnožených kvasinkach..... Tiež ju to svrbelo.

weeky
autor
30. jún 2021

@martina1201 da sa na to zatiaľ niečo kúpiť v lekárni bez receptu? Canestenom som to uz natierala a to nepomahalo.

martina1201
30. jún 2021

@weeky držať diétu a obvodná nám predpísala masť ale neviem už názov minula sa už. Ja som užívala aj candivac tabletky a probiotiká brala. Skús natierať aj sudokremom. Ten jej to vysušil a nesvrbelo ju to toľko.... Ak chceš viac o diéte napíš IP a napíšem ti čo sme mali za jedálniček.