Kedy ste otehotneli po cisárskom reze?

30. jan 2023

Ahojte.
Kedy po cisarskom ste otehotneli?
Skôr ma zaujímaju tie co otehotneli do roka od cisárskeho.
Bolo všetko ok? Lekár schvaloval?
Ďakujem

galganka
30. jan 2023

Cca 10 mesiacov po. Všetko ok, ale Všetko je to individuálne.

ropucha6
30. jan 2023

Tak asi kazdy lekar ti povie, ze by tam byt odstup aspon dva roky. Mne to moj vravel hned po kontrole po 600nedeli. Co znamena schvalit? Ak si tehotna, uz ti asi zbytocne bude nieco vraviet. Ale spat, ja to neplanujem, ale moja mama mala rok a 4 mesiace odstup, prezila.

liloastitch
30. jan 2023

Január 2022 druhá sekcia, január 2023 tretia. Mala som problém s tým, že mi prirástla placenta k jazve . Akurát, že nie k tej "čerstvej", ale k jazve po prvej sekcii (2018) . Malá šla preto von predčasne, ale inak žiadne komplikácie, tehotenstvo to bolo dobré. Lekár mi ani jeden nič nepovedal a to som ich navštívila hooodne keďže som bola sledovaná na rizikovej ambulancií.

autor
30. jan 2023

@liloastitch ahoj možno sa mýlim ale registrujem ta v skupine maminky anjelikov...? Tak asi preto tak pomerne skoro si otehotnela po druhej sekcii?

barus26
30. jan 2023

11 mesiacov po cisárskom, všetko bolo ok

liloastitch
30. jan 2023

Áno, náš synček zomrel pár hodín po pôrode. Ťažko sme to niesli všetci, vrátane staršieho syna tak sme sa rozhodli dať šancu druhému bábätku tak skoro.

ivangeline
30. jan 2023

3m po cisarskom. Vsetko ok. Prirodzene druhy porod.

lavanda84
30. jan 2023

Ja 3 mesiace po prvej.. všetko bolo ok, ešte bol aj pokus o prirodzený pôrod druhý.. síce nevyšlo, ale bez komplikacii

autor
30. jan 2023

@ivangeline
@lavanda84 waw. Lekári nemali blbé pripomienky? Moj trvá na roku.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. jan 2023

@liloastitch sme presne v tej istej situácii..a váhame ci je ten rok nutný....tiež už veľmi chceme...a 1.porod Bol prirodzený ci tiež sekcia?

ivangeline
31. jan 2023

To hovoria kazdej. Je vacsie riziko rupturi maternice.

liloastitch
31. jan 2023

Aj prvý bol sekcia.. je na tebe zvážiť riziká a rozhodnúť sa. Riziko ruptúry maternice tu už po sekcií bude vždy. Mne hovorili celé tehotenstvo, že ruptúra hrozí najčastejšie pri kontrakciách, nie počas tehotenstva.

lavanda84
31. jan 2023

Vôbec..ale verím, že niektorí by mali určite poznámky..bolo to neplánovane samozrejme, ale dr nemal s tým problém, keďže som nemala komplikácie po pôrode..a on je pro life orientovaný..

autor
1. feb 2023

@lavanda84
@liloastitch
@ivangeline
Ďakujem dievcata..

jumperly1
5. aug 2023

ahoj. podobny pribeh… chcela som sa opytat ako sa zadarilo s tehotenstvom?

autor
5. aug 2023

@jumperly1 ahoj.. otehotnela som 9 mesiacov po sekcii..lekár mi povolil že už môžem... žiaľ potratila som...a odvtedy sa zatiaľ nedarí

jumperly1
5. aug 2023

to ma mrzi :( u nas je jedina sanca IVF ale nasla som lekara, ktory je ochotny do dalsieho vkladu ist aj skor ako o rok… ak sa to bude dobre hojit.
V ktorom tyzdni slo o potrat ak sa smiem opytat?
U nas bol zaciatok tehotenstva ok, hned prvy vklad a tehotenstvo vyslo - komplikacie nastali az v druhom trimestri.

sharka174
5. aug 2023

Ahoj. Veľmi ma mrzí tvoja strata.. ja som mala medzi sekciami rozdiel 3 roky, ale pred druhým tehotenstvom ma poslala lekárka na vyšetrenie HyCoSi..je to vyšetrenie priparne na priechodnosť vaječníkov, ale v mojom prípade to bolo o tom, či je jazva naozaj v poriadku, lebo sme aa snažili pol roka bez výsledku.

autor
6. aug 2023

@jumperly1 v 10tt sa zistilo že dieťatko už asi 2 týždne nerastie..išlo o zamlcany potrat

autor
6. aug 2023

@sharka174 ahoj ďakujem...fíha toto vyšetrenie veru vôbec nepoznám..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre