Ako dlho trvá odstránenie kurieho oka?

erikadn
13. feb 2013

Ahojte 🙂 mame taky nepríjemný problém s odstránením kurieho oka. Syn ma na päte asi tri kurie oka, celkom pekne zišlo(alebo vypalilo sa) keď sme na pätu priložili na tri dni citrón namočený v octe, len sa mi zdá, že hneď vedľa sa mu vytvara ďalšie a najväčší problém je , že ho to dosť boli a nedostupuje na pätu (dookolo to ma take dvrdé) a ja sa bojím, že (má 12 rokov) si tak zvykne chodiť a predsa sa vyvíja a aj kosti, no proste či mu to nedostupovanie na pätu nemôže nejako uškodiť.
Myslíte, že mu mám dať ešte ten citrón? Ževraj to vypaľovanie nie je take sto percentné a trvá to aj pol roka a to behanie k lekárovi....?

brumka
13. feb 2013

ahoj mne akazdy vravel ze vypalovanie nieje dokbre, jasom si dala 2x rezat kurie oka, jedno na ruke co mi vadilo v sporte a potom na nohe uz som maal celu patu chyteu ze sa nedalo chodit, a poviem ze rezanie bolo rychle bezbolestne, prvy den sa nedalo dostupat na nohu ale do tyzdna sa to cele zahojilo, ziadne stichya to som na noh e mala az dieru. ono je dolezite lebo chhirurg bol znamy ze potrebne je vytrhnut koren inak sa zacnu odzvova tvorit, a macala som si to len v repiku. ale to bolo pred 15timi rokmi ale viem ze trei krat keby trebalo idem opat rezat

mimka11111
13. feb 2013

@erikadn ahoj, neviem,či ti poradím.....dlhé roky som mala kurie oko na ruke, na palci....dlhé roky som ani nevedela, že to kurie oko je....len od istého času sa mi začali tiež na ruke a v okolí toho prvého robiť ďalšie...vyskúšala som snád všetko,ale k lekárovi som sa samozrejme bála ísť 😀 , kdesi som čítala, že treba zničiť prvotný základ, uplne to prvé kurie oko....a ked som si na týchto mojich nových všimla už aj tie čierne korienky, až vtedy som si uvedomila,že to dlhoročné niečo na palci je tiež kurie oko 😠 .....istý čas išli v reklame dve novinky, na kurie oko a na bradavice...WARTNER perá / ja som mala oranžovú krabičku, len to stojí asi aj do 10eur /....je to taký štetec namočený v nejakej tinktúre a s tou si treba tie kurie oká potierať, ale naozaj len to postihnuté miesto...chvílku nechať pôsobiť,kým to zaschce a nič s tým nerobiť...ono sa mi to potom samovolne začalo odlupovať a všetky zmizli, bola som šťastná ako blcha 😅, tak vela šťastia 😉

namornicka
13. feb 2013

Treba to odstrániť chirurgicky, zákrok je bezbolestný pretože to umŕtvia, iba keď anestéza "vyprší" tak to bolí. Ak si z BA poradím ti detskú chirurgičku. Kurie oko je vírusového pôvodu, treba sa zbaviť aj vírusu aby sa už viac netvorili (podobne ako bradavice), táto lekárka vie poradiť aj homeopatiká na odstránenie tohto vírusu.

erikadn
autor
13. feb 2013

namornicka ďakujem za radu, ale som z Čadce. Anestéza jen lokalna?

brumka
13. feb 2013

@erikadn ano anesteza le lokalna 1 injekcia zaberie rychlo, netreba nic sit. absolvovala som to 2x, a planujem posledny treti krat. kamarat bol na vypalni a len sa trapil nikdy mu netrafili koren, do tyzdna po rane neostane nic, zalezi aka velka, mne rezali celu patu. tiez by som vedela chirurga v Ba odporucit

erikadn
autor
13. feb 2013

ďakujem brumka, no musime tu u nás v Čadci.

silvapokorna
9. nov 2013

skúste ešte náplasti. bude sa mu lepšie aj chodiť. obsahuje to účinné látky, tak podľa mňa to nie len odstráni, ale aj zalieči, tak by sa ďaľšie nemali už robiť. aspoň ja mám takú skúsenosť. ja poznám náplasti Cosmos. popýtaj sa v lekárni, určite ti poradia. držím palčeky.

ktore
16. dec 2013

@erikadn ahojko uz si odstranila?moja to ma este na prstoch.na nohach jej to uz zmizlo.mi sme museli ist ku koznej lebo toho mala stale viac.dostala vitaminy a atake nieco ako lak na nechty.to si musi natierat 4 krat denne a vecer dobre odmocit a tu odmocenu bielu dat dole pinzetou alebo pemzou.

jiffina
20. jan 2015

Ahoj,už mesiac mám na nohe kurie oko dnes som sa osprchovala,mala som zmäknutú kožu a tak som sa pokúsila si to vystrihnuť. Odstrihla som si vrchnú kožu pod ňou som mala čierne malé korienky tie sa mi dali vytiahnuť a začala mi veľmi tieť ktv. Čo sa môže stať? Ďakujem za radu

lulu29100
6. apr 2015

Ahoj, ja mam uz kurie oka 2 roky a neviem sa ich zbavit lebo si mislim ze vipalovanie a rezanie velmi boli ☹
ale som rada ze nemam ich velke 😅 ale pomozte mi prosim vas 😢 mam ist na vipalovanie abo na rezanie a mam dokonca 3 kurie oka mam velky koren kde mam ist prosim mam ist na to abo na to napiste komentar 😒
nieviem co robit ab mam ist na AB ci BA ci jak sa to vola 😖 . Dakujem vam vsetkym 😀 🙂 😉 😅 😔 😕 😕

lulu29100
6. apr 2015

viete odpoved ci nie? 😅 toto alebo toto 😢

lulu29100
6. apr 2015

jiffina nesprtaj si tam kde je koren lebo budes mat rakovinu

eviki
6. okt 2015

@namornicka Ahoj, poradis prosim tu detsku chirurgicku? Moja mala tiez bojuje, zvazujem chirurgicky zakrok. Dakujem.

smejkovia
6. okt 2015

Ahojte, ja sa tiež s malou trapim, na päte mame kurie oko už asi 3 mesiace, už sme to aj 2x vypalili, davali sme naplaste, ešte aj taku vodičku kolodium forte a stale nič. už sa jej robi nove, nedošlapuje na pätu, kriva no proste hruza, čo sa týka vyrezania nechce o tom ani počuť ma 8 a boji sa toho hrozne, neporadite ako ďalej, ďakujem

eviki
6. okt 2015

@smejkovia ja som precitala niekolko clankov odbornych, aj skusenosti ludi, a vyzera to tak, ze vypalovanie treba opakovat. Ja prave uvazujem navstevu detského chirurga, a nech on sam rozhodne, co dalej. Dcera ma 6 a bojujeme s tym asi 2mesiace. boli sme u pediatricky, aj pedikerky, ale vlastne sa nic nezlepsilo. Naopak, rozsiruje sa jej to. A tiez ju to boli, ma to na slapach.

katrin21
6. okt 2015

@eviki treba zistit ktora bola prva a tu odsttranit.... je to tak na 3t roboty, ale ucinkuje to..
na matersku bradavicu dat cibulovu mast, kupis v lekarni.. je to na braadavice...
kazdy vecer na noc dat hrubsie a prelepit leukoplastom, nech sa to nezotrie.....
Po par dnoch sa bradavica zacne akoby otvarat... ak nie, mozes to zosilnit este tym, ze prilozis aj kusok cibule odmoceny v octe..
Ked sa bradavicaa otvori, pomaly pinzetou povyťahovat , postupne povytahovať, nie naraz vytiahut, kazdy den kusok tie cierne bodky.... oni sa potom uvolnia.. to su korene bradavice...
niektore su trochu citlivejsie, ale vydrzi to, aj moja dcera vydrzala.. ono ich ta mast vytiahne stale viac a viacej a potom ich bud uz vytrhnes, ak to neboli uz a ledva drzia, alebo odstrihnes manik. noznickami cistymi samozrejme....
Nejako extra to neboli, len to dlhsie trva.. mozno aj 3 tyzdne, kym vytiahne mast vsetky a zlikvidujes ich....
Vypalovat nie.. to som raz zazila a stacilo.. toto je ucinnejsie.....

a inak pomaha aj Verumal, tiez treba natierat kazdy den aspon mesiac v kuse.... ale to potom uz len to, alebo ta mast. nekombinovať.

katrin21
6. okt 2015

@smejkovia aj teba som mala oznacit.

zita19
6. okt 2015

Ja by som s tym sla na kozne, ci to nevedia vypalit dusikom. Sice neprijemne ale ucinne. Alebo v lekarni kupit duofilm a postupovat podla navodu. Je to sice na dlhsie ale ucinnejsie ako citron.

eviki
7. okt 2015

@katrin21 Dakujem za reakciu. Mame Verumal, podavam asi 3t. Zatial sa nic nemeni. Pred tyzdnom sme boli u pedikerky, ktora kurie oka obrusila. To "prve" dcera dovolila len trocha, bolelo ju to. Ma to po obvode cervene, je vidiet, ze je tam zapal. A tiez sa jej to zvacsuje. Dnes mame druhy termin u pedikerky, ale nie som si vôbec ista, ci jej zasah ma vyznam. Stale vaham, ci by sa na to nemal pozriet chirurg. Tiez mi nie je uplne jasny rozdiel medzi bradavicou a kurim okom. Zda sa, ze sa to lieci rovnako.
Ta cierna bodka, ktoru spomínate, moze byt vraj aj cieva, a vtedy by sa nemalo mechanicky zasahovat. Pripadne krvacanie by mohlo sposobit infekciu. Celu situaciu stazuje to, ze to malu boli, a obmedzuje ju to pri chodzi.

katrin21
7. okt 2015

@eviki ano, je jasne, ze to moze aj trochu boliet,ale nie je to take, ze by to nevydrzala.. dcera mala asi 8r , ked som jej to kurie oko likvidovala a dala si povedať.... vzdy som ju postrasila, ci si to chce nechat radsej vypalit, tak potom radsej držala...
Skuste teda este tu mast... obrusovať by som to nedavala, to je hovadina ako mraky.... sa cudujem, ze to pedikerka vobec robi, mozno preto ju to boli....
ta mast to krasne roztvori, makne to , prestava to byt tvrde a tie bodky, nie je taam len jedna, je ich vela, len ich vidno az ked sa to roztvori, tak tie to pekne vytahuje postupne von...
Treba zacat s tym ...
Ja som si ako dieta sama zlikvidovala takto kurie oko, ze som si na chodidle vytahovala tie cierne hovadiny... po kupeli.... ked to bolo makke...
dospela som to mala zase raz, dala som sa nahovorit na vypalenie, NIKDY VIAC! bolest ako hovado potom dlho....
Preto aj dcere som to takto zlikvidovala a bolo to OK.

katrin21
7. okt 2015

no a potom je tu este moznost biorezonancie, kde priamo zlikviduju frekvenciou bezbolestne v tele ten virus, ktory to sposobuje.

eviki
7. okt 2015

@katrin21 ...lastne aj pediatricka mi poradila kupit skalpel a vymocenu kozu zoskrabat. Teda, ni eze by som bola neschopna, ale nie je mi jasne, do akej miery mam skrabat, ako hlboko. zvolila som radsej metodu skrabanie s pemzou, ale bez vysledku. Pochopila osm, ze koren treba vybrat, len neviem, ako sa k nemu dostat. tu mast pozriem v lekarni. Ked hovorite, ze sa to nejak samo otvori, a koren je vidiet, mozno to naozaj zaberie. Dakujem.

smejkovia
7. okt 2015

@katrin21 mne to keby moja mala dovolila tak by som tiež už jej tie čierne korene vyberala, ale ona mi nedovoli ani nohu chytiť, preto som zufala, ideme zajtra na kožne nech sa jej zasa nato pozru, ale ideme už k inej kožiarke tak som zvedava a pozriem v lekarni tu mast, ďakujem

katrin21
7. okt 2015

@smejkovia ved ju postraš, ako ja, ze u lekarky jej to budu horsie robit... hlavne najprv niekolko dni len tu mast na noc, ona to zmäkci a lieci...

kahlan1
11. apr 2017

@katrin21 Ahoj prave tiez bojujem s ciernym okom na pate ale dala som sa na naplaste a mam to uz biele a makke nevies mi poradit to mam nejak odstrihnut ten pluzgier? a pod nim bude nieco? dakujem za kaźdu radu

biabiu7
11. apr 2017

Dávajte si pozor na tie kurie oká, ja som svoje zanedbala, náplaste použila až ked bolo už veľké, a teraz už pomôže len vyrezanie

mirage
11. apr 2017

@lulu29100 Sprostost.

mirage
11. apr 2017

Ahojte. Nie som ziadna eko -bio mama. Ale jedine co mojim detom odstranilo kurie oka bolo, ked im ich moja mama pravidelne par tyzdnov natierala stavou zo stonky lastovicnika. Rastie teraz vsade. V podstate im to jedneho dna odpadlo po sprche.

kahlan1
11. apr 2017

@biabiu7 hned ako sa spravilo tak som dala naplaste ale neviem co s tym teraz vdaka naplastiam to zbelelo zmaklo a neviem co dalej

biabiu7
11. apr 2017

@kahlan1 Ja som si dala náplaste, cca týždeň, samozejme som ich striedala 🙂 Ale mne sa z nich kurie oko zväčšilo, a teraz mi ho budú už asi len vyrezávať. Ja som si zbrúsila tú bielu kožu, ale spravilo sa mi väčšie oko