Plavba po Dunaji - Bratislava – Devín - Bratislava

2 skúsenosti

Plavba po Dunaji spojená s návštevou hradu Devín je skvelý zážitok pre malých i veľkých. Hodinu a pol dlhá plavba začína pohľadmi na historickú časť Bratislavy a jej nábrežie a Bratislavský hrad, pokračuje popod Nový most a most Lafranconi smerom ku hradu Devín. Dvojhodinovú prestávku na Devíne môžete využiť na návštevu hradného múzea alebo prechádzkou v prírode v okolí hradu. Počas polhodinovej plavby späť sa môžete občerstviť v bare na palube a vstrebávať krásne zážitky z výletu.

Recenzie plavby po Dunaji - okruh Bratislava – Devín - Bratislava

Kde kúpim lístok na plavbu po Dunaji?

Hodnotenia a skúsenosti s plavbou po Dunaji - Bratislava – Devín - Bratislava

Máš skúsenosť s plavbou po Dunaji - Bratislava – Devín - Bratislava?

Iný pohľad na krásy hlavného mesta

Plavbu po Dunaji na trase Bratislava-Devín-Bratislava sme absolvovali v prvú júlovú nedeľu. Počasie nám prialo a mierne zatiahnutú oblohu vystriedalo slniečko. Zaparkovali sme v OC Eurovea, kde s parkovaním nie je problém a pomalým krokom sme sa presunuli k prístavu, kde sme v hlavnej budove veľmi ľahko našli priestory cestovnej kancelárie. V nej sme si vyzdvihli 30 minút pred plavbou svoje palubné lístky a dostali aj detailné inštrukcie k nalodeniu.

Na palubu lode Martin začali cestujúcich vpúšťať 15 minút pred začiatkom plavby. Loď vyštartovala na minútu presne o 14:30. (Plaví sa dvakrát denne - o 10:00 a o 14:30.)
Cesta k Devínu trvala cca 90 minút a človek mal kopu priestoru na rozjímanie a spoznávanie Bratislavy a jej okolia z iného pohľadu.

Loď umožňuje plavbu ako v krytej časti, tak aj na otvorenej výhliadkovej palube. Obe sú čisté a pôsobia veľmi príjemne. My sme si miesto našli na otvorenej palube a tak sme mali (s vetrom vo vlasoch) naozaj skvelý zážitok. Využili sme aj možnosť zakúpiť si občerstvenie. Počítajte však s cenami ako pre turistov :)

Celkovo bola plavba príjemná a hoci naše ratolesti viac ako možnosť vyšliapať až na vrchol Devínu, zlákala zmrzlina a ihrisko, dve hodiny "rozchodu" sme si dokonale vychutnali aj s jedným oroseným. Zahnať hlad, smäd ani mlsnú tu nie je problém a rodiny s malými deťmi môžu využiť aj možnosť nahliadnuť medzi zvieratká v mini ZOO.

Plavba naspäť bola už rýchlovka a za 30 minút sme boli naspäť v prístave. Lodný personál bol úžasný a kapitán malých cestovateľov pustil aj nahliadnuť do kormidelne. Takýto výlet určite odporúčam nielen mimobratislavským, ale tiež všetkým Bratislavčanom, ktorí si radi prázdniny spestria zážitkom vo forme plavby loďou. Všetky deti na palube si plavbu užívali. Nalodiť sa je dokonca možné aj s bicyklíkom či odrážadlom. Problém nie je ani kočík.
  • unikátny zážitok
  • plavby dvakrát denne
  • pekný interiér a vybavenie lode
  • možnosť nahliadnuť do kormiteľne
  • krásne výhľady
  • veľa možnosti na strávenie "rozchodu"
  • dochvíľnosť
  • veľká kapacita lode
  • príjemný personál na lodi
misinka0611  28. jún 2023 Overená recenzia

Pohľad na Bratislavu a okolie z inej perspektívy

Na svoju plavbu sme si zvolili nedeľu. Počasie nám prialo, bolo krásne slnečno, čo bola aj záruka krásnych výhľadov z lode 👍

Svoje lístky sme si vyzdvihli bez čakania v cestovnej kancelárii, ktorú sme našli veľmi jednoducho, keďže bola dobre označená a neprehliadnuteľná. Hneď vedľa kancelárie je možnosť parkovať na spoplatnenom parkovisku. Vyzdvihnutie lístkov prebiehalo rýchlo, bez problémov, dostali sme inštrukcie ktorá loď je “ naša “ a že môžeme pokojne nastúpiť. Nastúpiť sa dá 15 minút pred vyplávaním, čo je podľa mňa rozumný čas. Loď vyplávala na minútu presne, bez zbytočného zdržania. Plavba na Devín je naplánovaná každý deň okrem pondelka. V prípade, že nieje naplnená dostatočná kapacita, poskytnú iný termín po dohode. Loď sa plaví doobeda aj poobede.

Všetko majú pekne, jednoducho a zrozumiteľne vysvetlené na svojej webovej stránke.

Na zrúcaninu hradu Devín sme sa plavili 1,5 hodiny pomalým tempom a okrem výhľadu na bratislavský hrad sme mali krásne výhľady aj na okolitú prírodu. Plávali sme aj popod most. Cestou na Devín sme strávili väčšinu času vo vnútornej časti lode, kde bola príjemná teplota. Na lodi si môžete zakúpiť aj občerstvenie v podobe nápojov, alebo zmrzliny. Ceny sú však vyššie.

Na to, že bola nedeľa a krásne počasie, kapacita lode nebola naplnená ani do polovice a nehrozilo žiadne mačkanie sa. Na lodi sa dá voľne pohybovať z vnútornej časti hore po schodoch na vonkajšiu vyhliadkovú. Loď má na svojej palube aj plánik s vysvetlením podania prvej pomoci. Loď bola čistá. Na lodi bolo aj niekoľko zahraničných turistov a mnoho detí, ktoré s veľkým záujmom sledovali plavbu a komentovali ju.

Na Devín sme prišli na minútu presne podľa harmonogramu a mali sme naňho 2 hodiny. V okolí Devína bolo množstvo reštaurácií, zmrzlina, alebo menšie detské ihrisko.

Cesta naspäť bola už kratšia, trvala 30 minút a strávili sme ju vo vyhliadkovej otvorenej časti na poschodí. Loď išla rýchlejšie a priamo, nerobila kľučky ako tomu bolo na plavbe na Devín. Celkový čas ktorý sme strávili na lodi boli 2 hodiny.

Táto plavba poskytla iný pohľad na naše hlavné mesto a je určite spestrením výletu do Bratislavy.
  • - vnútorná aj vonkajšia časť
  • - krásne výhľady
  • - spestrenie plavby v podobe návštevy hradu Devín
  • - dodržiavanie stanovených časov
  • - vhodné aj pre zdravotne znevýhodnených
  • - občerstvenie na lodi
  • - kapacita lode