Náš svet v číslach, Kolektív autorov

Knižka Náš svet v číslach ponúka nespočet číselných údajov o každej oblasti či téme, na akú si len spomeniete - od počtu hviezd vo vesmíre až po množstvo mikróbov žijúcich vo vašom tele a na ňom. Nájdete v nej stovky podivuhodných i zábavných faktov, ktoré ponúkajú odpovede napríklad aj na takéto otázky: Koľko meral najdlhší filmový skok na bungee lane? Akú rýchlosť dosahujú korčuliari na krátkej dráhe? Koľko trvá, kým obehne Slnko okolo našej Galaxie? Vďaka číslam spoznáte svet v súvislostiach, o ktorých ste doteraz možno ani netušili.

Kde kúpim knižku Náš svet v číslach?

#test_pantarhei

Hodnotenia a skúsenosti s knižkou Náš svet v číslach od kolektív autorov

Máš skúsenosť s knižkou Náš svet v číslach od kolektív autorov?
luma1  13. sep 2023 Overená recenzia

Encyklopédia fantastických faktov

Vedeli ste, že na vypestovanie 1kg ryže je potrebných približne 2500l vody? (Budem si ryžu viac vážiť). Že mláďa vráskavca obrovského vypije 600l mlieka denne? Že na výrobu 1kg červeného farbiva E120 (mimochodom bežne používaného v potravinárstve) je potrebných približne 140 000 rozdrvených červcov nopálových? Nie, že? Ani ja! Som si istá, že tieto informácie nevyrazili dych len mne. Encyklopédiu sme s deťmi nevedeli prestať čítať, stále sa k nej vraciame, z faktov ktoré sme sa dočítali nám padli sánky. Táto encyklopédia je jednoznačne najzaujímavejšia zo všetkých, ktoré nám prešli prstami aj očami. Sme sčítaná rodina a nenapadlo by ma, že existuje toľko faktov, ktoré sme nevedeli, nečítali, nikde sa neučili. V encyklopédii je množstvo zaujímavých informácií, ktoré nemá bežný človek možnosť si zapamätať a preto som rada, že ju máme doma ❤️. Hviezdičiek dávame 5, ale ak by sa dalo dali by sme 10! ⭐️ TOP 👌
  • Rozhľad (od áut, zvieratá, ľudské telo, kino, šport a mnoho mnoho ďalšieho)
  • Prehľad, spracovanie
  • Slovník (vysvetlenie významu použitých slov)
lucia646  27. aug 2023 Overená recenzia

Čísla všade okolo nás

Túto knižku som nabalila deťom, aby si ju študovali na prázdninách u babky a dedka. Keď som prišla po nich, zavalili ma toľkými číselnými informáciami, že som ich ani nestihla všetky spracovať. Knižka je krásne ilustrovaná, veľmi zaujímavo písaná a prehľadne usporiadaná. Každý čitateľ - aj malý aj veľký - si v nej nájde to svoje. Je rozdelená do šiestich kapitol podľa témy, aby sa v nej lepšie hľadali informácie. Krásny darček nielen pre deti, ale aj pre dospelého čitateľa.
  • prehľadné usporiadanie podľa jednotlivých oblastí
  • krásne ilustrácie
  • obsahuje zaujímavosti, ktoré budú baviť čitateľa každého veku
bejbi777  27. aug 2023 Overená recenzia

Encyklopédia plná čísel

Nádherná kniha plná farebných ilustrácií a hlavne čísiel, ktorá zaujme určite každého.
Hneď na začiatku knižky sa deti dozvedeli, čo všetko sa vyjadruje číslami (Kedy? Koľko? Rýchlosť? Percentá? Aký vysoký, široký? Koľko stojí? to všetko sa dozvieme v pútavom úvode. Je rozdelená do 6tich kapitol: Vesmír, Zem, Príroda, Ľudia a Kultúra, Dejiny a Veda a Technika. Texty sú písané pútavo a krátko, čiže zaujme na dlhú dobu aj začiatočníkov v čítaní.
  • krásne obrázky a ilustrácie
  • rozdelená podľa kapitol
  • krátke pútavé texty
  • deti si trénujú rôzne čísla
  • vhodná aj pre začiatočníkov v samostatnom čítaní
  • určite ju zvolím niekomu ako darček pri najbližšej príležitosti

Encyklopédia

Encyklopédia snáď nemá konkurenciu. Deti sa do nej hneď začítali. Obsahuje údaje a fakty z každej oblasti sveta. Každý si tu niečo nájde. Je rozdelená do kategórii, čo je veľké plus. Je nádherne ilustrovaná, priam hýri farbami, takže hneď zaujme.
  • Údaje a fakty z každej oblasti sveta
  • Rozdelená do kategórii
  • Nádherne ilustrovaná
lola777  21. aug 2023 Overená recenzia

Náš svet v číslach - neobyčajná encyklopédia

Túto knihu beriem ako veľmi pútavú encyklopédiu, ktorú keď začnete čítať, nemôžete s tým tak rýchlo prestať. Pretože neustále chrlí fakty a zaujímavosť za zaujímavosťou a to všetko v číslach.

Vedeli ste napr. že jeden blesk má toľko energie, že by sa pomocou nej dala uvariť voda na 50 000 šálok čaju?
Alebo že s najvyšším bodom 2,4m nad morom sú Maldivy najnižšie položenou krajinou na svete ?

Neviem ako Vás, ale teda nás doma, či dospelých tak aj deti, veľmi zabavilo toto čítanie.
Kniha obsahuje štatistiky a číselné údaje zo všetkých oblastí, na aké si len spomeniete.
A v neposlednom rade, poslúži ako učebná pomôcka do školy.
  • Kniha je veľmi prehľadná.
  • Je rozdelená do jednotlivých sfér.
  • Obsahuje veľa obrázkov a fotografií.
  • Pútavo písaná.