Matematické rébusy Alana Turinga, William Potter

Svetoznámy vedec Alan Turing vás pozýva do neobyčajnej matematickej výzvy plnej šifier, rébusov a hádaniek v našom najnovšom pracovnom zošite - Matematické rébusy Alana Turinga ! Na vyše 80 stranách sa každý odvážny rozlúštiteľ od 7 rokov stretne s prvočíslami, násobkami a percentami, slovnými úlohami či zábavnými doplňovačkami, no v neposlednom rade aj tajnými kódmi a šiframi. Príklady sprevádzané pestrými ilustráciami pomáhajú rozvíjať matematickú logiku a analytické myslenie žiakov v situáciách z bežného života (dostatok peňazí na nákup, vyrátanie zľavy, potrebného paliva na cestu a podobne). Príjemným spestrením sú aj rôzne nečakané zaujímavosti zakódované v tajných šifrách.

Zakúpením tejto publikácie podporíte nadáciu The Turing Trust, ktorú založila Alanova rodina na jeho počesť. Nadácia podporuje rozvoj informatizácie v Afrike.

Kde kúpim Matematické rébusy Alana Turinga?

#test_pantarhei

Hodnotenia a skúsenosti s knihou Matematické rébusy Alana Turinga

Máš skúsenosť s knihou Matematické rébusy Alana Turinga?
luma1  28. aug 2023 Overená recenzia

Matematické rébusy 7+

Knižka Matematické rébusy je super na precvičenie matematiky. Syn (10r) nemal problém, išiel stranu za stranou a užili sme si zábavnou formou učenie. Mali sme aj prázdninárku sesternicu (9r), ktorej to tiež išlo perfektne. Dcéra (7r) ide do druhého ročníka a nie je matematická hlavička, mala problém pri viacerých stranách, no s mojou pomocou sa naučila nové matematické riešenia, čiže hodnotím velmi pozitívne 👌❤️.
  • Správne odpovede na konci knižky
  • Zaujímavé rébusy
  • Precízne spracovanie úloh
  • 83 strán rôznych zaujímavých úlôh
lucia646  27. aug 2023 Overená recenzia

Precvič si svoje matematické schopnosti

Knižka obsahuje veľmi zaujímavé rébusy a matematické úlohy. Sú skôr pre staršie deti, dcérke (9 rokov) nerobili problém, so synčekom (takmer 7 rokov) som ich robila aj ja, musela som mu zadanie niekedy bližšie vysvetliť. Ale keď vyrastie, určite sa ku knižke ešte vrátime.
Plusom je aj to, že knižka obsahuje kľúč správnych odpovedí, takže výsledky je možné si skontrolovať.
  • jednoducho písané zadania, ľahké na porozumenie
  • príklady z rôznych oblastí bežného života
  • pekné ilustrácie
  • na každej strane jedna úloha
  • kľúč správnych odpovedí
bejbi777  27. aug 2023 Overená recenzia

Rébusy na precvičenie hlavičky.

Matematiku majú naše deti ako najobľúbenejší predmet, preto sme sa na tieto rébusy tešili, že ich v rámci voľného prázdninového času skúsime:). V knižke sú krásne ilustrácie a v nej príklady určené na logické myslenie. Knižka obsahuje plno zaujímavých rébusov a zaujímavostí ukrytých v šifrách. Avšak máme doma prváka a tretiačku a teda prvák zvládol fakt veľmi málo úloh. Myslím, že je skôr určená pre staršie deti, teda tretiačka už počítala jedna radosť :).
  • pútavá, plná krásnych ilustrácií
  • zdokonaľuje logické myslenie
  • neobyčajné úlohy z každodenného života
  • časť s riešeniami v zadnej časti knižky
  • určená pre staršie deti (náš prvák zvládol len pár úloh)

Matematika

Tak na tieto rébusy sme sa veľmi tešili. Kniha je krásne ilustrovaná a farebná, takže zaujala syna na prvý pohľad. Je plná hádaniek a šifier, je veľmi pútava a tak láka deti dokončiť dané úlohy. Pomáha rozvíjať logiku v bežnom živote čo je veľké plus.
  • Krásne ilustrovaná a farebná
  • Úlohy a hádanky sú z bežného života
  • Pomáha rozvíjať logiku
  • Pútava
  • Kľúč správnych odpovedí
  • Vhodná skôr pre staršie deti, keďže obsahuje ťažšie príklady
lola777  24. aug 2023 Overená recenzia

Čas precvičiť hlavičky

Prázdniny sa pomaly končia a je čas opäť precvičiť oddýchnuté hlavičky a zopakovať, to čo sa už naučili. K tomu výborne poslúžia tieto Matematické rébusy. Kniha je krásne a pútavo ilustrovaná a rébusy ťahajú detské oči už len farebnosťou. Rébusy obsahuju kódy na rozlúštenie tajných správ a to zaujíme nejedného malého detektíva.
  • Farebnosť, ilustrácie.
  • Jednoduchosť a prehľadnosť v úlohách.
  • Pestrosť a rozmanitosť v jednotlivých rébusoch.
  • Vzadu kľúč správnych odpovedí.