Heviho diktátor, Daniel Hevier

Publikácia Daniela Heviera Heviho Diktátor už pomohla tisíckam žiakov prelúskať sa úskaliami pravopisu a zvládnuť strašiaka diktátov. Kniha obsahuje 138 vtipných autorských diktátov a je určená rovnako žiakom prvého, ako aj žiakom druhého stupňa, s ktorými učitelia drilujú diktáty.
Knižka je bohato ilustrovaná autorovými čiernobielymi ilustráciami.

Kde kúpim Heviho Diktátor?

#test_pantarhei

Hodnotenia a skúsenosti s Heviho diktátorom

Máš skúsenosť s Heviho diktátorom?
luma1  13. sep 2023 Overená recenzia

Heviho diktátor

Z tohto Heviho diktátora som mala, poviem pravdu, zmiešané pocity, no končím testovanie s pozitívnym pocitom. Deťom som diktáty čítala aj diktovala a mali problém s viacerými slovami, ktoré vôbec nepoznali. Som rada, že som im ich mohla vysvetliť, aj keď napr. slovo krivolaky som si musela googliť, naučila som sa niečo aj ja 👌. Knižka je veľmi vtipne napísaná, čo písanie diktátu (najneobľúbenejšiu aktivitu u nás doma) uľahčilo.No odporúčam pre väčšie deti, syn štvrták nemal problém, dcére druháčke to vôbec nešlo. Ako vsuvka na precvičenie gramatiky určite užitočná knižka. Najviac nás pobavila hláška “Tatko mi nadá. Aj mamka. Tradá! “🤣
  • Vtipné prevedenie
  • 138 diktátov
  • Vhodné na precvičenie gramatiky
  • Pre väčších školákov od 4.ročníka
lucia646  27. aug 2023 Overená recenzia

Diktáty hravo a vtipne

Knižku s diktátmi som testovala s dcérkou, ktorá ide teraz do štvrtého ročníka, nakoľko pre druháka sa mi texty zdali ťažké. Dcérka otvorila knižku na strane, kde bol diktát O trpaslíkovi a siedmich Snehulienkach a hneď názov ju zaujal. Mali sme problém diktát dopísať - jednak mala problém doplniť správne i/y v niektorých slovách (a veru v niektorých diktátoch i ja) a to ju hnevalo a jednak sa stále chichotala na menách pre Trpaslíkove nevesty. Texty sú písané skutočne vtipne, aby žiaka nenudili, ale aby ho bavili. Určite budeme knižočku používať i naďalej.
  • vtipne písané texty
  • zaujímavé ilustrácie
  • škoda, že v knižočke nie je diktát, ktorý by preveril napr. všetky vybrané slová spolu, tu je to vždy rozdelené len na jedno písmenko resp. na jeden gramatický jav
bejbi777  27. aug 2023 Overená recenzia

Humorné diktáty

Knižka plná diktátov od pána Heviera nemá byt pre deti strašiakom, ale má ich pomocou 138 vtipných diktátov povzbudiť a pomôcť zvládnuť pravopis. Kedže diktáty sú v škole skôr strašiakom, určite by som každej pani učiteľke doporučila túto knižku, kde by sa pri písaní diktátu aj zabavili. Myslím, že texty su písané trošku tažšie a určite je vhodnejšia tak od 3tieho ročníka. Otestovali sme na našom prvákovi a u neho si úspech nenašla.
  • vtipné a veselé texty
  • rozdelené na konkrétne kategórie (presne na čo sa chcete v diktáte sústrediť)
  • autorove humorné ilustrácie
  • nízka cena
  • vhodné pre staršie deti
lola777  27. aug 2023 Overená recenzia

138 veselých diktátov

Pobavila nás hneď úvodná strana: ,,VAROVANIE: Táto knižka obsahuje samé diktáty!!! Môže spôsobiť náhlu nevoľnosť a hlavybolenie!!! " A to je u nás úplne trefné, keď sa povie slovo ,,DIKTÁT". Veď kto ich mal v detstve rád? Ale predsa je to potrebné precvičovať, keď nám tu našu milú ľúbozvučnú slovenčinu pán Štúr tak zložito vymyslel . :) Naučiť sa všetky vzory, pády, skloňovania, vybrané slová, výnimky a rôzne chytáky dá veru zabrať. A tu nepomôže nič iné, len učiť sa a precvičovať.
A s tým nám prišla na pomoc kniha Heviho DIKTÁTOR.
  • Za mňa je skôr pre staršie deti, možno tak od 5.ročníka.
  • Veselé texty, ale ťažké na gramatiku.
  • Rýmovačky.
  • Veselé čiernobiele ilustrácie.
  • Texty obsahujú veľa málo používaných slov.

Diktátor

Kniha obsahuje 138 diktátov. Texty sú vtipné, je to oveľa zaujímavejšie ako v škole. Avšak mne osobne prídu texty dlhé a ťažšie pre mladšie deti. Skôr by som povedala, že je to pre staršie deti, tak od tretej triedy. Knižku dopĺňajú pekné čiernobiele ilustrácie.
  • Vtipné texty
  • Pekné ilustrácie
  • Skôr pre staršie deti
mirien22  6. aug 2023

Príbehové diktáty

Texty sú iné, ako pri bežných diktátoch, je to pre dieťa zaujímavejšie, ale sú dosť jednostranne orientované (celý diktát na precvičenie 1 gramatického javu). Na utvrdenie učiva super, ale na nejaké všeobecnejšie opakovanie veľmi nie.
  • Netradičné texty, pre deti zaujímavejšie
  • Jednostranne orientované