Detský silikónový riad Mamaleto

Vyberať ten pravý tanier, misku či príbor je oveľa viac, než len o praktickosti. Je to o vytváraní pozitívnych zážitkov, ktoré motivujú malé detičky skúšať nové jedlá a tie trošku väčšie učiť sa nové zručnosti potrebné pri samostatnom papaní.

Detské jedálenské silikónové sety v dizajne panda

Detský silikónový riad Mamaleto je vyrobený z potravinárskeho silikónu, ktorý je antibakteriálny, ľahko umývateľný a vyznačuje sa i tým, že na ňom po umytí nezostávajú farebné škvrny od jedla.

Detský silikónový riad Mamaleto

Príbor so silikónovou rúčkou pomôže precvičiť úchop dieťatka, materiál je nerozbitný, bez ostrých hrán a na stole či pultíku nehrozí jeho prevrhnutie vďaka priľnavému dnu. Jedálenský set oceníte už od zavádzania prvých príkrmov až po obdobie samostatného jedenia.

Detský silikónový riad Mamaleto

Na výber sú 3 farebné varianty silikónového riadu: tmavá modrá, tmavá ružová, béžová.

Dostupné sú rôzne motívy misiek, pohárikov, tanierikov, deliacich tanierikov, príboru či podbradníka. Je možné si ich kúpiť samostantne, ako aj vo výhodných setoch.

Detský silikónový riad Mamaleto

Kde kúpim detský silikónový riad Mamaleto?

#test_jedalenske_silikonove_sety

Hodnotenia a skúsenosti s detským silikónovým riadom Mamaleto

Máš skúsenosť s detským silikónovým riadom Mamaleto?
mjml  4. apr 2024 Overená recenzia

Neodlepí se a hezký z nich synovec papá

Koupila jsem tento modrý panda set svému synovci, protože jsem hledala vhodný dárek k jeho jmeninám. Nejdříve jsem se švagrové zeptala, zda by něco takového vůbec chtěla (má už 2 děti, tak aby toho neměla doma hodně) a teda nadšeně souhlasila :)

Set jsem mu jako dárek předala minulý týden a hned druhý den jsem ho z něj úspěšně nakrmila! Líbily se mu hlavně malé příbory a fascinovaně pozoroval, proč nejde miska a talíř odlepit, jaké je to zvířátko a tak dále. Pro nás dospělé potom bylo skvělé, že se nádobí rychle umylo a mohlo jít i do myčky.

Možná ještě dokoupím i ten bryndáček... ale zatím jí velmi pěkně, tak třeba ani nebude potřebný. Za mě super věc pro děti i rodiče.
  • Neodlepí se
  • Bezpečný a zdravotně nezávadný materiál
  • Hravé motivy pro zvídavé děti
  • Může do myčky
  • Super cena
  • Třeba ještě více barev v nabídce? :)
jaja228  4. apr 2024 Overená recenzia

Krásny a praktický riad za super cenu

Silikónových riadov je veľa, ale tento je taký krááásny, že som ho musela kúpiť. Ten sovičkový dizajn, tie krásny príbory - tie sú síce trošku menšie ako som čakala, ale moja 3 a pol ročná dcérka chce jesť len s ním :D takže pohoda.
Miska - super využívame ráno pred škôlkou, keď dcérka ešte pozerá rozprávku a ja sa nemusím báť, že to prevrhne aj s mliekom a müsli, lebo ten silikón drží jak prilepený :)
Ten tanier je skvelý, používame na chrumky, na mäsko s ryžou a zemiakmi a šalátom, na všetko. Je to sranda, ja sama rada servírujem do takého riadu.
Zvládne umývačku, mikrovlnku, riad nie je horúci - to je veľké plus.
Navyše, skúšala som kečup - úplne ľahučko sa riad umyl len s vodou a neostali ani žiadne fľaky, ani po umývačke, nič.
  • Veselý dizajn.
  • Vhodný do umývačky.
  • Vhodný do mikrovlnky.
  • Po zorhiatí nie je horúci.
  • Ani kečup ho nezašpiní a ľahko sa umýva.
  • Ten malý príbor je trošku menší (aj keď sa výborne drží).
  • Silikón je ozaj pevný.

Praktický, funkčný a pekný set pre všetkých malých stravníkov

Máme za sebou testovanie jedálenského silikónového setu s príborom v dizajne panda, ktoré hodnotím na výbornú. V skratke - ak hľadáte praktický, funkčný detský riad, ktorý má zároveň pekný a nadčasový dizajn, tento set vás určite nesklame.

Veľmi príjemným prekvapením bolo balenie. Riad prišiel pekne zabalený a súčasťou bola aj kartička s milým pozdravom. ❤️ Maličkosti, ktoré spravia dojem. Poďme však k samotným produktom.

Hneď na úvod by som rada zhodnotila materiál - silikón je mäkký, príjemný, no zároveň je dostatočné pevný, aby si uchoval svoj tvar. Vlastnosti silikónu ocení každá mamička, najmä pri malých deťoch. Je nerozbitný, antibakteriálny, odolný, nepáli, je ľahko umývateľný a môže ísť do umývačky i mikrovlnky. Aj napriek častému používaniu si zachováva svoje vlastnosti, čo sa o plastovom či melamínovom riade nedá povedať. Navyše nevstrebáva pachy a je odolný voči zafarbeniu. A to aj v prípade béžovej farby, ktorú sme si vybrali. 🙂

Táto sada obsahuje praktický mix produktov. Miska je ideálna nielen na príkrmy, polievky či kaše, ale u nás je často používaná aj na ovocie, chrumky či iné snacky. A čo je najobľúbenejším produktom zo sady? Jednoznačne deliaci tanierik, vďaka ktorému viete naservírovať rôzne druhy a textúry jedla, ktoré sa navzájom nezmiešajú.

Príbor má rúčky zo silikónu, vďaka čomu pekne sadne do detskej rúčky, je príjemný na dotyk a nešmýka sa. K lyžičke, vidličke a nožíku by som ešte uvítala väčšiu lyžicu, polievkovú v detskej verzii.

Pohár je dostatočne pevný na to, aby si aj po uchopení udržal svoj tvar. Na spodnej časti má protišmykové drážky.

Pozitívne hodnotím aj prísavky na spodnej strane, ktoré sa postarajú o to, že riad ostane na svojom mieste, a jedlo bezpečne v ňom. A to aj v prípade, že za stolom sedí malé tornádo. Odskúšané na rôznych povrchoch, pričom prísavky držia naozaj pevne. Ak chcete prísavku uvoľniť, spravíte tak jednoducho pomocou patentu.

Dizajn setu je presne podľa môjho gusta. Jemné farby, žiadne kikiriki obrázky, iba minimalistický dizajn znázorňujúci pandu. 🙂

Ako som hovorila už v úvode, set je skutočne praktický, funkčný a obsahuje produkty, ktoré skutočne využijem, čiže nič navyše, čo by sa iba povaľovalo zapadnuté v skrinke. Navyše je v krásnom, nadčasovom dizajne. A práve táto kombinácia je u mňa pri výbere a kúpe rozhodujúca.
  • 100 % zdravotne nezávadný materiál
  • vlastnosti silikónu - antibakteriálny a odolný
  • praktické prísavky proti prevrhnutiu
  • pekný, jednoduchý dizajn
  • farebné prevedenie
  • vhodný do umývačky i mikrovlnky
  • príbor so silikónovými rúčkami sadne do detských rúk a nešmýka sa

Tento jedálenský set bola láska na pvý pohľad ❤️🍽

Silikónovým jedálenský set bola pre mňa novinka, ale musím napísať, že si získal naše srdcia na prvý pohľad. Dizajn je krásny, dcérka po rozbalení sa mu veľmi potešila 🙂

Mám silikónový set v ružovej farbe ktorá je krásna nevtieravá. Set je vhodný do umývačky riadu aj mikrovlny. Odoláva teplote až do 220 •C. Nemám umývačku riadu a riad sa mi umýval veľmi dobre. Najprv som sa obávala miest, kde sa silikón spája s prísavkou, či sa tak s hubkou dostanem, ale nebol to vôbec problém 🙂

Silikón je mäkký, ale zároveň dostatočne tvrdý na to, aby držal svoj tvar. Je antibakteriálný a nevstrebáva pachy z jedla a agresívnejšie jedlo typu paradajková omáčka ho nezafarbila :) V neposlednom rade musím spomenúť vychytávku v podobe prísavky, ktorá naozaj držala na stole. Prísavka má patent s ktorým uvoľníte jej tlak a tak riad bezproblémov odstránite zo stola.

• miska má ideálnu veľkosť na detskú výživu, domáci jogurt, alebo polievku pred hlavným jedlom
• príbor sadol do detskej ručičky, vďaka silikóny sa nešmýkal. Veľkosť tiež ideálna pre 2,5+ ročné dieťa.
• deliaci tanierik je skvelý na snack, rôzne druhy ovocia.
• tanierik ideálny na hlavný chod.
• pohárik, ten prídavku nemá aby dieťa nemalo problém sa napiť, ale tiež na stole držal stabilitu, na spodku má protišmikové drážky.

Sama poznám ten pocit, keď dieťa rozbije tanier a jedlo skončí na zemi. S týmto jedálenský setom tieto starosti odpadajú ❤️🍽
  • - antibakteriálny silikón
  • - prísavka ktorá drží na stole
  • - jednoduché umývanie
  • - nevstrebáva pachy
  • - nezafarbí sa
  • - vhodný do umývačky riadu a mikrovlnky
  • - ideálna veľkosť
majka_3  30. mar 2024 Overená recenzia

Test silikónového setu

Testovala som jedálenský silikónový set s mojími deťmi vo veku 6m a 2r. S mladšou dcérou som využila najmä silikónovú misku, podbradník, lyžičku a silikónový cumeľ.
Milo ma prekvapil silikónový podbradník, ktorý bol mäkký a ľahko sa čistil. So starším synom som využila silikónový deliaci tanier a pohárik. Pri deliacom tanieriku oceňujem možnosť rozdelenia jedál.
Výbornou vlastnosťou riadu sú prísavky na spodnej strane ktoré zabraňujú neželanému vysypaniu jedla.
  • - farebné prevedenie
  • - materiál príjemný na dotyk
  • - bezpečný/nerozbitný riad
  • - ľahko umývateľný, vhodný do umývačky
  • - silikónový cumeľ dcére výborne sadol do ruky
  • - prísavky na spodnej strane riadu
  • - mini príbor dobre sadne aj dospelému do ruky
  • - prísavka na deliacom tanieri horšie držala
kesis  30. mar 2024 Overená recenzia

Začali sme spoznávať nové chute a veľkým pomocníkom nám bol práve tento set 🍽️🥣🍴

Toto testovanie nám prišlo akurát vhod, pretože sme dostali od lekára zelenú a začali sme s príkrmom. Musím sa priznať, že už 2 týždne pred testovaním som hľadala, pozerala, čítala recenzie, no ako určite viete 100 ľudí = 100 chutí a ja nie a nie si vybrať 🫣. Nerozhodná žena 😀.

Poďme na to … :)
Priznám sa, že až pri mojom treťom dieťati som začínala prikrmovať s príborom z nehrdzavejúcej ocele (rukoväť silikón). Bála som sa, že môže byť horúci, ale nie je. Pri správnej teplote je to úplne v poriadku a veľmi pekne sa malému papalo. Takže lyžička/vydlička 10/10 :)

A samotný riad …
Materiál hodnotím veľmi kladne, veď predsa poďme si niečo málo povedať o silikóne: nerozbitný, ohybný, nepáli, antibakteriálny, ľahko umývateľný, nemá ostré hrany, ľahký … a mohla by som pokračovať.
Teraz budem úplne úprimná, škoda, že som ho nevyskúšala aj pri starších synoch, vyhla by som sa hlavne zlomeným tanierikom a mištičkám, na ktorých si oškreli rúčky.
Pozitívne hodnotím aj prísavky na tanierikoch, veľmi dobre držia.
Skúšala som na dreve, plaste, skle - mnohokrát sme ledva odlepili :)
Úžasné! Koniec vyliatemu a rozhádzanému jedlu 🔝 10/10
Podbradník je taktiež silikónový, úplne funkčný, neškriabe, zachytí jedlo. Ešte ho len skúšame, pretože Edie si hlavičku úplne nedrží, ale aj v poloľahu bol super :)
No a ostal nám detský silikónový cumeľ na kŕmenie vhodný od 4m, my sme teda v 6. mesiaci vyskúšali dať trošku jabĺčka 🍎.
Zatiaľ si vedel vycuckať šťavu a držal sa veľmi dobre, nevidím v ňom žiadny problém :). Zaujímavá alternatíva na konzumáciu ovocia :) 9/10
No a nakoniec Avent flaška vhodná od 9m. Nám sa nepodarilo otestovať ale poznáme ju, používala som pri mladšom synovi, Taktiež aj pri mojom krstnom synovi. Za mňa je to jedna z top fľašiek a taktiež túto značku používame roky.
Značka, cena, kvalita 10/10 🔝

Verím, že Vám táto recenzia pomôže s výberom riadu pre vaše ratolesti, bola som úplne úprimná a práve preto môžem tento typ riadu odporučiť všetkými 10.
🔝
  • Nerozbitné