Zvýšené protilátky proti štítnej žľaze

lenna71
4. okt 2016

Ahojte nemate niekto skusenost so zvysenymi protilatkami proti stitnej zlaze? Na odberoch som mala hodnoty TSH: 2,77 fT4: 17,49, ATG 107,5 a ATPO: 90,8.
Aktualne som v 8tt odbery boli robene tak v 4tt. Ked som bola u nej potom po vysledky mala som uz potvrdene tehotenstvo bola som v 6tt a povedala ze ziadne lieky nepotrebujem ale tie hodnoty sa mi nezdaju.
Bojim sa aby to nejako neposkodilo plodik teda dva kedze zatial to vyzera na dvojicky.
Niekto nejake skusenosti?
dakujem moc

dadulkaf
4. okt 2016

Ja som mala vysoké protilátky a to som tehotná nebola a trvalo rok, kým sa mi to upravilo. Brala som thyrozol. Keď som sa pýtala lekárky, že ak by som otehotnela ako to budeme riešiť, tak mi povedala, že zmeni lieky a dala by mi, tuším sa volá ten liek propicil. Ostatné parametre som mala po čase dobré, len tie protilátky sa dlho držali na vysokých hodnotách.

barborka93
4. okt 2016

Aj ja som mala mierne zvýšené tie proti látky keď som si volala o výsledky no sestrička mi nechcela viac k tomu povedať.tehotna zatiaľ nie som no snažíme sa

lenna71
autor
4. okt 2016

@barborka93 a ides este tam? Tak daj vediet co ti dali 😊

barborka93
4. okt 2016

@lenna71 som objednaná na 3.11 tak som zvedavá

jankaovecka
4. okt 2016

Neboj nic, ja som mala pri oboch tehotenstvach zvysene protilatky (tyreotoxikozu). Po prvom som brala dva roky po tehu propycil. A ked som otehotnela druhy raz, tak sa mi choroba vratila a znova propycil (kvoli dojceniu prveho dietata). Tiez mi to preslo;)

lenna71
autor
4. okt 2016

@jankaovecka no ved keby mi nieco na to daju sa nebojim len mne nic nedali z toho som nervozna 😕

jankaovecka
4. okt 2016

Tie hodnoty nemas nejake strasne. Babo ti to neposkodi, to by si musela mat neliecenu stitnu. Nestreseuj zbytocne, dr vie co robi😏

jankaovecka
4. okt 2016

Pozeram ze si z PN. Drzikova je super!😀

lenna71
autor
5. okt 2016

@jankaovecka tak si ma upokojila dakujem moc! Ano u nej som bola 😊

lenuska5815
5. okt 2016

Ja som mala aj pri prvej dcerke v tehotenstve zvýšené protilatky..po porode mam hypofunkciu stitnej a berem uz rok lieky..teraz som zase tehotna a zase mam zvysene protilatky atpo az vyse 600..dokrorka povedala ze to uz budem mat cely zivot zvysene..tak radsej neriesin..babo by to nemalo ohrozit

lenna71
autor
5. okt 2016

@lenuska5815 @jankaovecka dik baby fakt lebo uz som si horor story precitala ze ak mam zvysene protilatky a to tsh nad 2,5 tak mi hrozi potrat a taketo tak som vyplasena.