Zapáchajú očistky?

27. máj 2023

Ahojte, som pár dni po pôrode ocistky zmenili farbu na takú ruzovu a od vtedy to intenzívnejšie zapácha zrejme sa mi aj roztrhol dnes steh takze budem musieť ísť k lekárovi určite no žiaľ dnes to nie je vôbec mozne inak by som hneď utekala na pohotovosť 😞 len ma prosím upokojte že ten zápach ocistiek je nromalny

zoe_2
27. máj 2023

Je 😉 aj mna to velmi prekvapilo

autor
27. máj 2023

@zoe_2 no fiha 🙄 som rada že to je prirodzene a nemusím sa báť že to je pripadn ainfekcia ale tak toto som neočakávala 😃

mia_von_prag
27. máj 2023

Je to normálne. Aj rôzne farby aj zápach

lenkamagdalena
27. máj 2023

Ano, zapach je normalny, a ak ti praskol len jeden steh tak je to pohoda. Ja som mala to iste a lekar mavol rukou,ze keby som vedela- niektorym zenam sa rana vie otvorit uplne.

autor
27. máj 2023

@lenkamagdalena no akože diera tam je dosť veľká ako nejaká priehlbina vedľa normálnej diery ktorá tam patrí 😃 ja mam strach že to budú prešívat 😭

nafka0483
27. máj 2023

No ja neviem ale mne hovorili na priprave aj v porodnici, ze ocistky zapachat nemaju. Ano, farbu menia, ale ak zapachuju tak moze ist o infekciu a treba to riesit s lekarom.

gabym
27. máj 2023

Mne ten zápach pripomínal slivkový lekvár 😃 od vtedy naňho nemám chuť 😃

xhaunted
17. júl 2023

prosím ťa, mám podobný problém teraz.. som 4. týždeň po pôrode.. ako si to riešila? 😅

autor
17. júl 2023

@xhaunted no ja som mala nakoniec zapal - ten silnejší zapach bol kvôli tomu lebo sa mi rozpadlo šitie. Chodila som necele 2 tyzdne každý 2 deň na kontrolu kde mi to vydezinfikovali a naniesli nejaku mast ale nakoniec som bola na prešitie 😁

nin12345
3. aug 2023

Ahoj prosim ta ako dopadlo to presitie? Zahojilo sa to potom uz normalne? Momentalne mam ten isty problem lenze somnou nikto nic nerobi.. v pondelok mam ist na posudenie ci to budu znovu sit ci nie

autor
3. aug 2023

@nin12345 ahoj, tak isto som chodila takmer dva tyzdne lazdy druhý deň na kontrolu a stále som nedostala jasnú odpoved od nič či to treba presivat tak som sa rozhodla ja sama a požiadala ich, hneď na druhý deň som mala prešitie a áno už som úplne zahojena a mylsim že to aj celkom fajn vyzerá 😊 maly typ kup si betadine mydlo v lekárni a s tým sa sprchuj stále po každej toalete

nin12345
5. aug 2023

Mne na to kazali uz vsetko od betadinu cez rosalgin az po repik a homeopatika a kadeco lebo zakazdym to v porodnici iny doktor videl a nieco ine nakazal.. najskor mi tvrdili ze to sa nanovo nesije ze sa to nechava same vyhojit no a naposledy mi uz doktor povedal ze prehodnotia ci to nebudu znovu zosivat. Inak ze by som mala nejake kontroly alebo cokolvek tak to nie🙁... ach uvidime ako sa rozhodne obavam sa kusok toho

nin12345
5. aug 2023

A teda tiez som tam isla kvoli zapachu a tiez sa to stalo lebo som dostala infekciu do sitia.. tebe to znovu presivali v celkovej narkoze?

autor
6. aug 2023

@nin12345 mne tak isto každý iné, ale reálne až pri betadine som videla že je to ok on vysušuje pokožku a to je pri ránach žiadúce, taktiež veľa vetrať - chodit doma na holo 🤷‍♀️ Vieš či ja som bola v súkromnej nemocnici v BA v Kochu tam to chodí inak trosku…neodpinkaju ta len tak ako v štátnej 😁 a viem porovnat lebo najprv som to šla riešiť do štátnej ale teda ak nemáš možnosť ísť do súkromnej nedaj sa odbiť a tlač ich do prešitia, ak to máš naozaj roztrhané či uvoľnene nezrastie sa to pekne
Áno presitie bolo v celkovej narkoze