Vysoká hladina estrogénu

mellany76
16. aug 2013

Ahojte, z hormonálneho profilu mi vyšli vysoké hladiny estrogénu, všetky ostatné hormóny mám v poriadku. Mám 37 rokov, snažíme sa s manželom o dieťatko 2 roky . Okrem toho mám v stene maternice 2 cm myóm, intoleranciu na laktózu a miernu alergiu na všetko možné, inak som vcelku zdravá . Podľa lekárov estrogén nie je veľký problém, ale nikde na nete som nenašla informácie o tom či súvisí jeho nadbytok s problémami pri otehotnení. Akurát, že vysoký estrogén podporuje rast nádorov a myómov . Zaujímalo by ma , či má niektorá podobnú skúsenosť a podarilo sa jej otehotnieť.

ivec16
16. aug 2013

@mellany76 bola si uz na diagnostickej laparoskopii? Estrogenova dominancia sposobuje aj endometriozu a ta byva casto pricinou neplodnosti...

mellany76
autor
16. aug 2013

ďakujem ti ivec16 za odpoveď, pred dvoma rokmi som bola na laparoskopii, všetko bolo v poriadku, teraz dochádzame do Heliosu, neviem či sa endometrióza dá vidieť na sone, nič mi nespomínali.

ivec16
16. aug 2013

@mellany76 nie na sone nieje vidiet, pokial nemas endometricke cysty, male loziska a zrasty nie su na sone vidiet