Vyrážky na intímnom mieste

Zdravím … mám 16 rokov , nebola som ešte pri gynekológovi , ale možno mi poradíte vy …na intímnom mieste sa mi robia vyrážky ale že proste je to malinké a na druhé deň to mám väčšie a väčšie … a boli to na dotyk … neviem čím to môže byt hľadala som vsade ale nemôžem na to prísť … moja dr mi predpísala framykoin ten mi celkom pomohol ale nie na dlho… ale mne sa to urobi vždy a ja už naozaj neviem z čoho to môže byt .. moja mama to ma tiež a ju gynekológ poslal nech jej to vyrežú .. vyrezali a stále sa jej to tiež robí … v lete som bola na dovolenke a mala som to potom to prestalo na nejaké 2 mesiace možno viac ale potom znovu … neviem z čoho to môže byt … najviac mi pomohli antibiotika na to

ovaaa
3. dec 2023

Smer gynekológ.co najskôr.

simsalabim
3. dec 2023

@nepoviemsvojemeno nie su to zarastene chlpky z holenia? Alebo zapaleny por? Je to vzdy jedna vyrazka ci ich je viac?

nepoviemsvojemeno
autor
3. dec 2023

@simsalabim mne vždy jedna …. Taktiež som si myslela to ale mojej mame sa robia vždy dva

simsalabim
3. dec 2023

@nepoviemsvojemeno to zrejme bude iba upchaty por. Gafrova mast urychli zrenie. To mne poradila gynekologicka. Ak ma bielu hlavicku a teda ide lahko vytlacit, mozes, potom Betadine na dezinfekciu a framykoin. Ale lepsie do toho nerypat. Framykoin na neotvorenu vyrazku nezaberie.

nepoviemsvojemeno
autor
3. dec 2023

@simsalabim ďakujem krásne skúsim

mysulkamysulka
8. dec 2023

Asi hovoris o upchatych mazovych zlazach, vie to byt celkom bolestive a velke. Mavaju to zeny, bud vdaka gen. predispozicii, pohlavne aktivne zeny, alebo zeny, kt. vobec nemaju sex. Nie je to nieco zavazne, ale neprijemne. Doktor by Ti mohol na to napisat ichtamolovu mast, zalezi na mieste, tato vytahuje von zapaly a vyrazka sa po par dno pravidelneho nanasania otvori a vyplavi. Ak je to velke alebo na zlom mieste, moze to punktualne otvorit a vycistit + niekedy antibiotika, ak to bolo velke a taktiez to moze dat vyrezat. Tiez to moze suvisiet s prehnanou hygienou alebo nedostatocnou, ale najst zlaty stred musi pre seba kazdy sam 🙂

mysulkamysulka
8. dec 2023

teraz citam v komentoch, ze si to mas tlacit. Len to preboha netlac len tak, ak v tom mas bakterie a je to velke mozes si sposobit otravu krvi, ked to zatlacis do hlbky. Ak to chces doma tlacit, tak profesionalne. Najprv musis nanasat ichtamolovu (niekto pisal gafrovu, gafor obsahuje ichtamol, cisty ichtamol je silnejsi) mast, ked vidis biely, resp. zlty hnis v hlavicke, vydezinfikuj si ruky, vycisti to sterilnou gazou a dezinfekciou na rany a prepichni sterilnou injekcnou ihlou z lekarne. Odporucam hrubsiu ihlu, po tenkej sa rana rychlo zatvara a nemusi vsetko vyjst. potom to opat dezinfikuj a ked sa to zatvori, mozes naniest nejaky krem na hojenie alebo prevencne este 2-3 dni ichtamol, mozno este nieco vyjde von. Ak to nevycistis dobre, moze Ti ostat podkozna cysta, ktoru bude potrebne vyrezat.