Synechia vulvae u trojročnej dcéry

jawinka
2. okt 2017

Zdravim mamičky ktoré mali podobný problém...asi pred týždňom som spozorovala u dcérky skoro trojročnej že v oblastí pošvy sa jej spravila ,,dierka" ...predtým sme ju mali od narodenia úplne zrastenu blankou .ja som vôbec netušila že ako správne má takáto mala pipinka vyzerať ...s močením nemáme problém a nasa obvodná lekárka doteraz nič nezistila že niečo nieje v poriadku...až pri návšteve u príbuzných sme sa k tomu nejako dostali a videla som ako to má vyzerať ...dnes mi obvodná lekárka len vypísala lístok na detskú gynekológiu a to je všetko . Jedna mamička mi poradila dr.Zimovu v KE že jej malej to upravili pomocou laseru bez bolestné a dalsich 15 mamičiek mi povedali že k nej určite nie ...prosím poraďte mi kto mal takýto problém ako ste ho riešili a ktorý detský gynekológ v KE je dobrý ďakuje m vopred

lllenuli
2. okt 2017

Ale ved dierka tam ma byt...to zrastanie je synechia a to je problém..skor by som povedala ze synechiu ste uz len mali a upravilo sa vam to samé..

ada134
11. mar 2019

@lllenuli prosím ťa ťa čiže keď ma "dierku" čistú tak je to ok? A malé pysky môžu byť prilepené o väčšie,nie?už 6 rocnej

lllenuli
11. mar 2019

@ada134 fuha asi ti veľmi neporadím v tomto...ono akékoľvek zrastenie nie je vporiadku podľa mna, hlavne kvôli hygiene a infekciam...odporúčam ti olivový olej z lekárne a vatovym tamponikom pretierať aj trochu pritlačiť akoby to chceš oddeliť..dcérke som to takto robila po každom kúpaní a zrazu jeden večer pozriem a mala to oddelene..ešte sa jej to potom raz vrátilo tak som znova použila tuto metódu a znova pomohlo..odvtedy mame pokoj 🙂