Sterilizácia po treťom cisárskom

5. feb 2021

Dobry vecer, gynekolog mi navrhol sterilizaciu, hoci som mlada. Prvy cisarsky som mala pred 11rokmi, teraz dva tesne za sebou. Rok a pol, aby som bola presna.
Ked som chcela riesit antikoncepciu, on navrhol radsej sterilizaciu, nakolko mi uz neodporuca dalsie tehotenstvo. Popravde, uz aj mne staci 🙂
Lenze sa bojim, co to spravi s hormonami, a este viac sa bojim rakoviny. Myslite, ze je to bezpecne a nie je tam riziko vzniku rakoviny, cyst, myomov atd?
Mate skusenosti? Co je lepsie? Cely zivot sa chranit, alebo podstupit sterilizaciu?
Dakujem za rozumne odpovede a aj skusenosti.

e1i
5. feb 2021

Sterilizácia neovplyvní hormonálnu činnosť, iba sa podviazu vajcovody. Ja za seba by som sa skôr obávala antikoncepcie.

pininka1
6. feb 2021

Sterilizacia je mechanicke zabranenie, nema vplyv na menzes ani na hormony. Aj mne ju navrhli pri tretom cisarskom a veruze som najprv nechcela o tom ani pocut. Ale nakoniec som zvolila kedze som mala zle vysledky z hematologie a ziadnu antikoncepciu by som nemohla brat. Nelutujem, nic sa nezmenilo a vsetko je tak ako predtym.

alvaluka
6. feb 2021

Lekar ti nevysvetlil o co ide? S hormonami to nema nic spolocne a na vznik cyst a myomov a rakovinu si sa mala opytat doktora, ten vie asi viac ako nezdravotnik. Ja som mala myom a to som nemala ani ziadnu antikoncepciu hormonalnu, ani ziadne teliesko a vznikol.

lenkamatkova
6. feb 2021

Podviazanie vajíčkovodov nemá vplyv na hormóny, iba sa zamedzí ovulácií. Ten posledný cisársky ste už absolvovala? Lebo som počula, že to vedia zariadiť už pri pôrode a netreba ísť znovu pod nôž. Každopádne si naštudujte túto tému, budete kľudnejšia že to naozaj nie je nič strašné 🙂

autor
6. feb 2021

@lenkamatkova praveze este som nemala sekciu, navrhol mi prave takto, spolu, aby som nemusela ist zase pod noz.
Len som chcela vediet skusenosti. Na internete som citala, ale nic sa tam nepise o rizikach

jaskolka
6. feb 2021

V podstate nemáš rizika, hormonálne aj inak stále "si žena" nemyl si to s odstránením maternice, iba sa k vajíčku nedostane spermia, kedze sa jej "prehradí cesta" ale vajíčka naďalej dozrievajú, uvoľňujú sa a zanikajú, naďalej menstruujes

kavicka12
7. feb 2021

Aj ja o Tom uvažujem mám dve deti chlapčeka aj dievčatko ,5 a 2 roky,mne dr povedal že to je najlepšie riešenie ako pchať do seba antikoncepciu

6misika6
14. sep 2021

Ahoj ak sa môžem spýtať mám pred sebou 3sc a doktor mi dnes navrhol sterilizaciu ako si sa nakoniec rozhodla ty? Podstupila si? Popripade dake blizsie info aj do sukromnej spravy. Ďakujem