Špinenie po ovulácii

anuska5825825
23. júl 2021

Ahojte žienky snáď sa tu nájde niekto kto sa tu už stretol s takým problémom. Užívala som 8 rokov antikoncepciu mercilon. Po vysadeni som vždy deň dva po ovulacii začala špinit. Špinenie sa každý deň stupňovalo až do menštruácie. Myslela som si že sa cyklus časom upraví že telo je iba zblbnute s tych hormónov. Dnes sú to už 4 roky a problémy stále pretrvávajú. U gynekol. Som bola s tým že mi urobila všetky vyšetrenia s tým ze mam všetko v poradku- žiadna cysta , hormonálny profil v poriadku, ovulácia prebehla v poriadku. Brala som duphaston, ascorutin, pol roka ďalšiu antikoncepciu estrofen, inofolic a nič. Vyšetrenia všetky výsledky v poriadku doki iba povedala že pravdepodobne hormonálna nerovnováha. Neviete mi poradiť čo to môže byť?

minimie
23. júl 2021

S týmto tiež dlhodobo borím, gynekológ tvrdí že to nie je z antikoncepcie (na toto ma už nepresvedčí nikto) a chce na to skúšať rôzne antiky, jedna nepomohla a ďalšie už skúšať odmietam ja. Taký duhpaston sa tvári akoby neexistovali, takže ho plánujem asi vymeniť. Viem vymenovať akurát poriadny zoznam čo mi nepomohlo. Nepomohli vitex, gynex, alchemilka a ešte nejaký iný čaj čo si nepamätám, inofolic, ascorutin (ale ten nádherne skráti mrchu len sa môže brať až od tretieho dňa), teraz skúšam fytosoju. A to z toho dôvodu, že vždy v tom špinavom cykle mám málo plodného hlienu. Keď sa v minulosti počas celého toho trápenia zrazu objavil v hojnom množstve ako kedysi, tak špinenie neprišlo a ja som otehotnela. Po pôrode sa to vrátilo. Ale vtedy, keď sa zadarilo, tak som si predtým všimla, že mi začali rásť dosť pevné nechty, sklo by som s nimi mohla rezať, predtým boli biedne. Brala som Spektrum také bordové niekoľko mesiacov predtým kvôli niečomu inému, špinenke som vtedy neriešila. To až teraz. Neviem, či to Spektrum malo s tým zlepšením niečo spoločné. Dúfam že tu niekto dá nejakú radu čo by fungovala.