Pravidelná menštruácia a nepravidelná ovulácia

mrs_m
12. jún 2016

Ahojte. Je možné, že aj keď mám pravidelnú (nie na deň, ale výkyvy len v rámci cca 3 dní) menštruáciu, nemám pravidelnú ovuláciu? Myslím tak, že niektoré mesiace ovulácia nie je vôbec ale menštruácia áno. Máte s tým skúsenosti? Ako to potom bolo s otehotnením? A ako môžem zistiť, ktorý mesiac ovuláciu mám a ktorý nie? Ide o to, že doktorka mi povedala, že mám zrejme nepravidelnú ovuláciu, keď sme riešili problém s cystou, ale ďalej sa to neskúmalo, lebo hoci by sme chceli bábo, z finančných dôvodov ešte musíme chvíľu počkať (aj keď veľmi neradi), tak povedala, že nemá momentálne význam tú ovuláciu riešiť.

mata1001
12. jún 2016

Bud ti dr bude robit folikumetriu,alebo si kupis ovu testy a budes testovat alebo si budes merat bazalnu teplotu a sledovat hlien...

sardinka335
12. jún 2016

@mrs_m No podla mna by si tú ovuláciu riešiť mala, pretože potom ked budeš chcieť otehotnieť tak potom to može byt problém. A ,zabiješ,, kopu času kym zistíš kedy to ovulaciu vlastne máš plus trafit sa do nej že? Existuje tzv. symptotermálna metoda sledovania cyklu - budeš si merat bazalnu teplotu a takto mozeš zistiť ake su tvoje cykly. To si treba proste vyguglit a naštudovať napr. http://www.lpp.sk/stm-ppr/16046-symptotermalna-...

ivec16
12. jún 2016

@mrs_m je to mozne a mnoho zien mava anovulacne cykly. vacsinou sa to riesi az ked sa snazite o babatko, moze to dlhsie trvat... nemusi... kym neskusis tak nevies ;)