Pálenie v intímnych partiách

rna
9. máj 2024

Ahojte. Potrebovala by som radu.
Prekonala som zápal močových ciest. Dobrala som ATB biseptol. No stále som pociťovala škrabanie pálenie dnu. Kúpila som si potom lactofeel.gel ten mi pomohol lebo mávam problémy s ph prostredim. Lenže keď som dobrala aj ten znova som cítila ze.to nieje na 100%. išla som teda ku gynekologické. Tá mi predpísala lieky , ktoré som dobrala. Lenže o pár dní ma začalo páliť vonkajšie okolie intímnych partií. Gynekologicka povedala že to nemám nič vážne že to je ešte z ATB. Ale mne sa to nezdá. Proste dnu to ako tak prestáva páliť svrbiet a začalo vonku. Kúpila som si Canesten intimgel, ktorý to ako tak zmierni ale nie na dlho. Viete mi prosím vás poradiť čo by to mohlo byť ? Hygiena je dodrzaná na 100% stále. Rozmýšľala som ešte či to nieje nejaká reakcia na prací prášok respektíve na nevzdusne materiály oblečenia.
Má niekto s týmto skúsenosť?
Poprosím o radu vďaka. Trvá to už pridlho.

gabika0825
9. máj 2024

@rna no môže to byt viacero faktorov, ATB ti mohli kľudne spustiť aj kožnú citlivost na pracie prášky resp gely, ktoré ti doteraz nemuseli vadit a teraz áno. A je bežne že z ATB sa môže spustiť mykoza. Skús inak rosalgin, mne to vždy pomohlo ak som mala takýto problém. Akonáhle som dobrala balenie tak som bola ok. A tiež som vždy s tým bežala ku gyn, ale tam som dostala akurát nejaké tabletky na vkladanie a mast na vonkajšiu časť, nikdy mi to nezabralo. Takze s rosalginom mám super skúsenosť

aurinia
9. máj 2024

@rna pomohli mi probioticke čipky gyntima. Uzivaj aspon 14dni, jednu na noc. Na mykozu zaberu. Z vonka potieraj canesten kremom, predaju bez receptu

rna
autor
9. máj 2024

@gabika0825 ďakujem dneska si kúpim to

rna
autor
9. máj 2024

@aurinia ďakujem pekne

rna
autor
9. máj 2024

@gabika0825 a ktorý rosalgin?? Lebo sú 2 možnosti

gabika0825
9. máj 2024

@rna ten namiešany vo flastickach, s tým praskom skúsenosť nemám

lydiasabolova
9. máj 2024

beliema intim krém a natri sa po každej potrebe

rna
autor
11. máj 2024

@lydiasabolova je niekoľko druhov ktorý konkrétne?

rna
autor
11. máj 2024

@rna ktorý z tohto?

rna
autor
11. máj 2024

@rna
@lydiasabolova už som si všimla.ktory že ste písala.krem nie gél vďaka idem skúsiť.