Otočená maternica

stanka85
9. sep 2013

ahojte, 8.8 som potratila, bola som v 7tt, po krvácani som išla na kontrolu ku gyn., a ten mi povedal že mám otočenu maternicu na dol, že dakedy sa to stáva po potrate, a on mi aj o tom hovoril, ale dáko si to nepamätám, čo to vlastne znamená pre moje druhé tehotenstvo, neviem si to dáko vybaviť v hlave čo mi o tom hovoril a na internete nie je nič, neviete niektorá čo to znamená ked je maternica otočená dole??

lenadka
9. sep 2013

@stanka85 Ahoj, neznamená to nič. Tiež ju mám otočenú odjakživa, sestra tiež, poznám ďalšiu kamošku čo tak isto a mám dve deti, kamoška jedno...nie je problém otehotnieť a vynosiť dieťa, možno inak citime pohyby, ale to je tak všetko 😉

alienka000
9. sep 2013

@stanka85 aj ja mam otocenu maternicu odjakziva, potratila som pred cca 2 mesiacmi. Pytala som sa na to, ci to kvoli tomu, pripadne, ci to moze nieco znamenat do buducna co sa tyka otehotnenia a doktorka povedala, ze nie 😉

ivec16
9. sep 2013

@stanka85 som na tom tak isto, tiez ju mam otocenu, bola som tehotna a potratila MA ale to s tym nema suvis... nemusis sa bat... je to len ina poloha maternice... a pocujem prvy krat, ze sa to stava po potrate, podla mna si ju mala otocenu uz aj predtym len ti to nikto nepovedal... a ak si ju nemala predtym otocenu, tak sa s najvacsou pravdepodobnostou vrati do svojej povodnej polohy... maternica otocena dozadu, sa pocas tehotenstva vyrovna a so zvacsujucim plodom sa preklopi dopredu, tak ako to maju aj zeny s maternicou dopredu... a po porode sa vrati spat na svoje miesto... kedysi sa robili operacie ktore nasilu maternicu otocili dopredu, dnes sa to uz nerobi, pretoze sa prislo na to, ze to nema ziadne opodstatnenie...

vejula
9. sep 2013

@stanka85 tiež mam otočenu maternicu. Za sebou dve tehotenstva obe uspešne, plodenie tiež bola hračka, netrvalo dlho. Takže obratena maternica nema žiaden vplyv na otehotnenie. Byvaly gynekolog tvrdil, že pri takomto type maternice sa najlepšie otehotnie pri polohe zo zadu, ale ja som obe detičky splodila pri klasickej polohe, takže myslim že su to myty

katecameron
9. sep 2013

tiez sa mi po porode otocila po prvom a v pohode som vynosila dalsie 2deti takze zrejme nic to neznamena

sissmiss
9. sep 2013

mam otocenu maternicu a mam dve deti

gabika20
9. sep 2013

ja mám takisto obrátenú maternicu a otehotnela som na prvý šup 🙂

stanka85
autor
9. sep 2013

dakujem krásne, len mne povedal že ju mám otočenu na dole, a nie do zadu, ja sa do toho dáko nevyznám, ale ked som bola na kontrole pred tehotenstvom, tak mi nič také nepovedal že ju mám otočenu, tak neviem či si to on nevšimol alebo čo ...

ivec16
9. sep 2013

@stanka85 podla mna ti to len nepovedal, lebo to nepovazoval za dolezite... je to proste len ina poloha.. ma to velmi vela zien... mne to tiez len tak letmo povedala doktorka, ale ze to nie je ziadny problem..