Otehotneli ste hneď po laparoskopii?

peci5
12. júl 2013

ahojte baby, ktorej z vás sa prosím podarilo otehotnieť hneď po laparoskopii? vďaka, mám strach ísť... 🙂

janulkama
12. júl 2013

ja hned na dalsi mesiac 🙂

janulkama
12. júl 2013

a nemas sa coho bat 😉

dika
12. júl 2013

ano hned po laparoskopii som otehotnela. Nemusis sa bat. Drzim palce

cicusmicus30
15. júl 2013

@dika ako dlho po laparoskopii sa ti podarilo, aj ja som ju absolvovala pred mesiacom, kedy by sa malo zadarit? dakujem

domenique
15. júl 2013

21 novembra 2011 som bola na laparoskopii a vo februari som otehotnela, na moj 2 cyklus to vyslo - mala som dlhsie cykly

renie77
15. júl 2013

ja som otehotnela 3 tyzdne po laparoskopickom odstraneni jedneho vajcovodu a spriechodneni druheho vajcovodu + hysteroskopii, islo viac menej o zazrak, nakolko tam boli aj ine dg. preco sa nedarilo ( tiez uz som mala za sebou dve IVF neuspesne )...takze to ide...treba verit... 😉

peci5
autor
15. júl 2013

renie, a vedela si, že ti vezmú vajcovod? Alebo si sa zobudila a bol fuč? Vďaka

peci5
autor
15. júl 2013

@renie77 renie, a vedela si, že ti vezmú vajcovod? Alebo si sa zobudila a bol fuč? Vďaka

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renie77
15. júl 2013

@peci5 vedela, mali mi zobrat obidva ( pred tretim IVF ), ale doktorovi sa podarilo jeden spriechodnit a hla vysledok je taky aky je...a moja velka vdaka patri doc. Bielikovi , primarovi na gyn-por. klinike vo fakultnej nem. v banskej bystrici...oplatilo sa mi teda cestovat z vychodu... 😉 ty mas ist len na diagnosticku laparku?

suzi1617
15. júl 2013

ahojte, ja som otehotnela mesiac po laparke ;) vobec som tomu neverila a vyslo to skoro hned a to sme sa predtym snazili roky a nic 🙂

peci5
autor
15. júl 2013

@renie77
No, len lapa, lebo všetko vyzerá, že je ok, ale 4.5 roka prešlo a bábo nikde 🙂 teda to naše. Len sa bojím...

donkacik
15. júl 2013

@peci5 ahoj, ja som bola na laparke, tiež sa nám dlho nedarilo, zistili a odstránili mi endometriózu a na 4. cyklus som otehotnela. bola som na sliači v gynpore, tam to je hrdé a je to jednodňová záležitosť. ak si niekde z okolia +-, osobne odporúčam toto pracovisko. a báť sa nemáš čoho, skutočne. tiež som sa, bol to môj prvý podstúpený zákrok a keby všetky, čo nás v živote čakajú, boli takéto 😉

peci5
autor
15. júl 2013

@donkacik
Prosím ťa, a tá endo..., ktorú možno môžem mať aj ja..., to je asi rôzne, že odstránia niekomu viac, niekomu menej... Môžu mi pritom vziať aj vajcovod a podobne? Hm.

donkacik
15. júl 2013

@peci5 mne nemuseli odstrániť nič, žiadnu časť "mňa", odstránili mi len ložiská endometriózy, našťastie žiadny orgán nepošiel, ale áno, niekedy ide preč vajcovod a pod. ale nemaľuj dopredu čerta na stenu. ja som tam šla, aby sa mi zistila priechodnosť (bola ok), cestou našli endometrio a na jednej strane bola som rada, že sa našla a vzhľadom na to, že sa nám podarilo otehotnieť (hoci pred vyše dvoma týždňami sme o malého prišli), bola ona príčinou. aspoň som sa vyhla kadejakým tabletkám a hormónom a podobne. hormónom sa ale nevyhnem teraz, lebo po šestonedelí musím brať antikoncepciu, aby sa mi endo nerozširovala a keď na to vhupneme, aby nerobila galibu a podarilo sa nám to čo najskôr. na druhej strane je to doživotná záležitosť a neviem, čo s tým bude, keď budem mať napr. 40. uvidíme.
dúfam, že po laparke budete v otehotnení rovnako úspešní ako my. a v tehotenstvo o niečo úspešnejší, pochopiteľne. držím vám palce! a choď na to, neboj sa, zle ti to neurobí, len budete múdrejší že čo a ako a čím skôr pôjdete, tým skôr sa vám môže podariť mať bábo. good luck!

peci5
autor
15. júl 2013

@donkacik
Vďaka za povzbudenie... Aj tebe good luck ;)

peci5
autor
24. aug 2013

Laparoskopia dopadla zdá sa dobre. Už mám pár dní za tým, tak uvidíme, či to niečo prinieslo... Našli sa mi tam malé ložiská endometriozy.

nathuska
24. aug 2013

Ja som sa s priatelom zacala snazit o babo az po roku od laparoskopie a ako sme sa snazili tak po 4mesiacoch sa nam to podarilo ,ale gynekolog mi dal aj tabletky ktore pomohli brala dom ich dva mesiace.Momentalne mam o tyzden termin,uz sa neviem dockat drobca 🙂

vlasticka88
3. okt 2015

Ahojte dievcata aj mne sa podarilo hned po laparo otehotneniet teraz som v 11 12 tt a zacinam mat takee bolesti v podbrusku ale aj v okolí vpichov po laparke mali ste nieco podovne...lebp sa bohim...ze ci taoe píchání a tahanie nemoze byt sposobene aj tym ze bol peracny zakrok alebo co to moze byt dakujem

marcopollo
9. aug 2016

ahojte aj ja som po laparo. cysta 18.5 .2016 snažime sa o babo zatial nič