Opäť endometrióza

zuzka71291
4. máj 2015

Ahojte,viem,ze je tu uz toho dost,ale chcela by som sa Vas opytat na skusenosti s endometriozou...a hlavne,ci sa vam napriek tejto chorobe podarilo mat dietatko.mne ju diagnostikovali v stredu.dnes som si vybrala z lekarne visanne,ktory mam uzivat pol roka...bojim sa,ze ten pol rok bude pre mna hotova vecnost,kedze hned potom by sme sa chceli pokusat..

rica1
4. máj 2015

@zuzka71291 ahoj, ja som bola v marci na laparoskopii , vlastne ako doplnkove vysetrenie pri tom ze sa nedarilo otehotniet, cyklus som mala vzdy pravidelny ako hodinyk, na 29dc rano som vzdy dostala, plus ziadne bolesti , ani ma vo sne nenapadlo ze mi pridu na endometriozu, ale vajcovody som mala priechodne, napriek tomu ze som mala vela zrastov v brusnej dutine, nebrala som po laparke ziadnu liecbu , ale sli sme v septembri na IUI a vyslo to, teraz mam 3 tyzdne do terminu porodu.
Tak držim palce aby to vyšlo po dobrati liekov a nech to rychlo ubehne.. ja ako pisem som nebrala ziadnu liecbu

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rica1
4. máj 2015

@bojovnicka inak Dr. Tomas uz nepracuje v martine v centre asistovanej, pokial viem, ma svoju gynekologicku ambulanciu ale v iscare alebo heliose urcite nepracuje aspon čo ja viem

lubiduch
4. máj 2015

skus skupinu endometrioza, je tam kopec pribehov, skusenosti 🙂

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rica1
4. máj 2015

@bojovnicka hej hej , ma vlastnu ambulanciu

dadulka256
5. máj 2015

porad sa s gynekologom www.poradnagynekologa.sk

bajca77
5. máj 2015

Pred troma rokmi som absolvovala laparoskopiu endometriomu veľkého 12x10cm. Nemala som žiadne problémy. Do takýchto rozmerov narástol za 9 mesiacov. Vďaka Dr. Bielikovi v BB, ktorý sa so mnou vyhral som neprišla o vaječník, ktorý bol celý obalený endometriomom. Mesiac po operácii mi však našli ďalšie 2 tentoraz na druhom vaječníku. Rozhodla som sa endometriom neliečiť a podstúpila som IVF v Heliose v Martine. Podarilo sa to na prvý šup aj napriek endometriomom a teraz máme 18mesačného chalaňa 😀. Dr. Bielik je veľká kapacita vo svojom odbore. Chodia za ním pacientky z celého Slovenska. V popoludňajších hodinách má vlastnú ordináciu oproti Roosveltovej nemocnici. Za konzultáciu sa platí 50eur. Nám to však stálo za to. Endometriom je záležitosť genetiky. Zatiaľ nikto nevie prečo sa tvorí. Ale poznám páry, ktoré endometriom liečili a podarilo sa im otehotnieť. Treba sa rozhodnúť podľa veku. Ja som moc času nemala. Držím palce.

nelly3
5. máj 2015

@bajca77
chcem sa ta opytat ja idem tiez k Dr. Bielikovi, mam cystu cca 5 cm na lavom vajecniku a aj endometiozu, jednu operaciu laparotomiu - rez cez brucho mam za sebou, zvazujem laparoskopiu, lenze ci sa to bude dat ked ma uz raz rezali. hmmm. velmi vkladam velku nadej, ze on mi pomoze konecne otehotniet.

malabiba
5. máj 2015

@zuzka71291 mám deti...napriek endometrióze a myómom - otehotnela som úplne neplánovane ešte na VŠ, keď som bola pomaly zmierená s tým, že deti jednoducho nebudem mať a ďalšie mala počas dojčenia....to jediné ma zachránilo....inak som od bolesti pri menštruácii strácala vedomie a trpela anémiou...pri tehotenstve sa ložiská vyhojili vplyvom HCG a je lepšie....držím palce 🙂

zuzka71291
autor
6. máj 2015

Dakujem vam baby za info...hlavne som chcrla pocut,ze je moznost mat malinke aj napriek tejto hnusnej chorobe a pocut skusenosti zien,ktore ho uz maju 😊zatial nechcem vyhladavat ineho lekara,uvidime po liecbe ako bude a ako dalej 😊

bajca77
6. máj 2015

@nelly3 myslím, že laporoskopia by bola šetrnejšia, aj keď máš rez cez brucho. Budeš musieť podpísať papiere, že v prípade komplikácii ti môžu zobrať vaječník. No ako som už spomínala Dr. Bielik je obrovská kapacita. Mne ešte týždeň pred operáciou endometriom praskol a pomaličky vytekal obsah do brucha. Dostala som veľké bolesti a horúčky. Takže som v nemocnici skončila skôr. Liečili ma antibiotikami, no teploty som mala stále. Tvrdili mi, že endom. nepraská a som len prechorená. Až keď ma operovali tak zistili, že je v ňom trhlina. A keď ho chceli dať von tak im praskol úplne a všetko sa im vylialo do brucha. Takže mi museli brucho dva krát čistiť. Aj napriek tomu to zvládol bez rezania. Povedal mi, že vaječník už nikdy nebude produkovať vajíčka. Ponechali ho len kvôli hormónom. No a na IVF-ku mal viac vajíčok na oplodnenie ako ten zdravý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

reni1512
6. máj 2015

@zuzka71291 Ahojcek.... tak mne ju zistili pri operacii nadoru, mala som ho na vajecniku a endometria rozhadzane po bruchu hore dole, podla spravy :-/ Brala som 4 mesiace Dipherelyn injekcie, cely cas som mala umelo vyvolanu menopauzu. Po liecbe som o 11 mesiacov na to otehotnela... lekar mi povedal, ze cim skor tym lepsie, do roka by trebalo. Bola som u bylinkarky, podarilo sa... Ci zazrakom, ci nie neviem, no chodim priebezne teraz na krv, ci ju mam, ci nie. Chystam sa opat, pretoze chceme este druhe babatko. Netreba stracat nadej. Poradim ti caj gynastan a urcite to treba preliecit, aby v tele nezostali loziska. DRZIM PRSTY
Este otazka nebrala si antikoncepciu? pripadne nejake silne lieky?

zuzka71291
autor
6. máj 2015

@reni1512 ahoj,dakujem za skusenost.brala som antiku od 17tich do 19tich asi...potom nie..az teraz,ked sa dr domnievala,ze mam bolesti z ovulacie,mi ju opat predpisala.brala som ju styri mesiace..uz zase neberiem,teraz ten visanne.preco? Inak neviem o ziadnych silnych liekoch.

reni1512
6. máj 2015

@zuzka71291 lebo ja skor zistujem pricinu ze z ,,coho" to svinstvo zena ma..... ja som brala aj antiku aj velmi silne lieky na akne... tak ci to ma nejaky povod v hormonoch alebo nie...

zuzka71291
autor
6. máj 2015

@reni1512 nooo.to by som aj ja rada vedela.minule som citala jeden clanok,ze by to mohlo byt z tamponov,ale ktovie....

malabiba
6. máj 2015

@reni1512 tým to nebude...lekári príčinu vzniku nepoznajú, tak tvrdia, že genetika....zistili mi to v 19 - antikoncepciu som nikdy nebrala, ani lieky, ani tampóny...na akné si asi užívala roacutane, resp. acnenormin - tie naopak sliznice vysušujú...jednoducho ju máme

reni1512
6. máj 2015

@malabiba cosi.... tak ja neviem potom.... ja sa stale len modlim nech sa to uz nevrati, ani nic z toho co bolo, uz len kvoli malej 😒

zuzka71291
autor
6. máj 2015

Ja zase dufam,ze sa nam podari po liecbe skoro otehotniet.lebo si ani nechcem predstavit,co to bude robit s mojou psychikou...

zuzka71291
autor
11. máj 2015

Baby,este by som sa chcela opytat.dnes som bola s jednym ludovym liecitelom.a ten mi "naordinoval" caj z nechtika a rebricka a robit si aj sedaci kupel a naparovat sa odspodu...mate s tym niektora skusenosti?

kalista32
12. máj 2015

ahojko aj ja som dostala do vienka edometriózu a aby mi nebolo málo tak mám aj myómsnažíme sa už 8 rokov dvakrát som postúpila IVF 😒 😒 ☹ momentálne som pohadaná aj s pánbožkom ☹ mame to ťažké ... práve zvažujem ako ďalej tak a už sa nechcem sťažovať prajem pekný dník papa 🙂

kaya7
12. máj 2015

ja som mala endometriozu, mam aj cystu. s byvalym partnerom sme sa pokusali skoro 2 roky, ked to bolo konecne uspesne, v 4-5tt to skoncilo potratom. s novym partnerom to vyslo na prvykrat, napriek veku a predch.problemom a onedlho rodim. takze hlavu hore, popri zlych sa deju aj dobre veci. drzim palce ;)
@zuzka71291

kalista32
12. máj 2015

@kaya7 nooo tak to ti držím palce si živý príklad,že zázraky sa dejú. ja sa musím udobriťs pánbožkom ☹ a netlačiť na pílu 😠 😖 po tým asi terorizujem aj partnera 😒 😒 😀 prajem ti veľa šťastia papa 🙂 🙂 🙂

kaya7
12. máj 2015

@kalista32 dik 🙂 tiez som si prechadzala roznymi fazami. ono je to myslim o tom, ze sa treba dopracovat a prijat to, ze dieta sa neda vynutit, narokovat... alebo ak to premenime na toho panbozka - ze je to dar. stat sa v tomto fatalistom, ze ak to ma byt, tak sa to proste stane, a ak nie, tak svet pojde dalej aj tak. vtedy sa uvolni hlava, opadne stres a zacinaju sa diat zazraky 🙂. Ked tu vidim tie diskusie na temu snazilkovania, vzdy mam chut tam napisat - kaslite na to, cim menej sledovania ovulacie, tym menej stresu, tym vacsia sanca, ze sa to podari. vsak kolko prikladov z okolia mame, ze ludom sa nedarilo, potom isli na umele oplodnenie, alebo si adoptovali dieta a po case ani nevedia ako, a zena otehotnela. tak zelam skore zmierenie v tomto zmysle a potom 2 pasiky na teste ;)

kalista32
13. máj 2015

@kaya7 no moja múdro si to napísala 😉 a máš pravdu tak to funguje .zvažujem ,že pomôžem nejakému dievčatku a ona pomôže mne a keby sa objavili tie spomínané 2 pásiky na teste ach jaj 🙂 🙂 to by bolo ale všetko má svoj význam a všetko je tak ako má byť len dakedy mám také momentky ,že to nechcem vidieť 😒 prajem ti pekný dnik papa 🙂 🙂 🙂

wawrita
23. jan 2019

@lubiduch prosím môžete má pridať do skupiny ? Ďakujem

lucinkaboz
24. jan 2019

@malabiba ako vieš že nie, hormóny autoimunita