Oligoastenozoospermia a vaše skúsenosti s otehotnenim

pitufinka
29. máj 2014

Ahojte pred cca dvoma týždňami sme zistili že Partner má diagnózu oligoastenozoospermia - niekto s podobným problémom?pomohli vitamíny?ak ano po akom čase a ktoré konkrétne? Otehotneli ste aj prirodzene či len IVF? Ďakujem Vam

soniatko
29. máj 2014

@pitufinka ahoj. moj muz mal taku diagnozu. dr nam povedal, aby sme rozmyslali nad IVF, lebo bola 5percentna sanca na prirodzene pocatie. Ked nam dr ukazoval na obrazovke muzove spermie, nevedela som, ci sa mam smiat, ci plakat. muz mal chodit na kontrolne spermiogramy, ale odmietol. nakupila som mu drahe tabletky,Profertilmena rozne vitaminy ani tie nejedol. tak som sa zacinala zmierovat s tym, ze dieta nebude. bolo mi hrozne, ked som niekde videla mamicku s bruskom alebo s babatkom. po Novom roku som sa dala na dietu a po 3 ci 4 dnoch som s nou aj skoncila, lebo som zistila, ze som tehu. este kolegyna sa ma pytala, ci nemozem byt nahodou tehotna, lebo akonahle som nieco zjedla, ostalo mi tazko. a ja som jej povedala, ze neexistuje. a nakoniec som si predsa spravila test, hned za tym druhy- inu znacku, lebo som tomu nemohla uverit. Otehotnela som bez 5 dni presne po 3 rokoch, odkedy sme sa zacali snazit. isli mi neuveritelne na nervy poznamky typu, nemysli na to, neboj, ono to pride. take, co to nezazili, nepochopia. dnes sa uz tesime z malej takmer 2 rocnej certice. drzim paste, nech sa to aj vam co najskor podari. 😉

pitufinka
autor
29. máj 2014

@soniatko to je úžasné gratulujem vám že sa to podarilo my ani tých päť percent nemáme vôbec spermie s progresivnm pohybom aspoň tak nám bolo povedané.. To mm ani vitamíny nebral a podarilo sa? To je uúžasné 🙂 dakujem

soniatko
29. máj 2014

@pitufinka dakujem. no bral ich asi tyzden. vtedy som bola na neho velmi nahnevana, lebo stale hovoril, ze aby som pocakala, ze mam vydrzat. a ked som teda na to prestala mysliet, tak som zostala tehotna. ja som otehotnela na Stefana, vianocny cas asi robi zazraky 😀 😀 😀 😀 😀 . a pamatam sa ako som si vtedy po sexe hovorila, ze nie je mozne, aby si aspon jedna jedina spermia nenasla nejako cestu a stalo sa. 😉 teraz by sme uz mali radi aj druhe, ale nesilime to. povedali sme si, ze ked bude, bude. ak nebude, nezblaznime sa, ved mame aspon malu - nas zazrak. ale mne srdce pisti za druhym babom.

sisinger
7. mar 2015

Ahojte dievčatá, tak včera sme boli na vyšetreniach a dg. môjho mužíčka je Oligoastenozoospermia, avšak MUDr. povedal,že na umelé oplodnenie to vhodné je. Tak som prešmírovala internet a k folandrolu som mu nasadila koenzim Q10, zinok a veľa vitamínu C. o také dva týždne budem mať aj ja výsledky a potom keď budú výsledky má isť manžel na kontrolný spg. Dúfam, že to pomože. Tak Vám dám vedieť ako sme dopadli.držím Vám dámy palce a prajem z celého srdiečka nech už máme tie naše vytúžené bábätka 🙂
@soniatko je to úžasne,že sa Vám podarilo 🙂 držím palce,nech máte aj druhého drobčeka 🙂 to,že sa Vám podarilo mi dáva vieru, že aj my sa čoskoro budeme tešiť 🙂

evenia
16. mar 2015

Ahojte snazilky. Da sa s takou diagnozou otehotniet. My sme prave v 10tt. Pocet spermii bol 4mil./ml a zla pohyblivost, ktora sa dost zasadne zlepsila po tejto kure: http://www.fertility.sk/sk_SK/terapie/liecba-st... hoci stale nedosahovala presne tabulkove hodnoty. Tak sme sa rozhodli spermijkam pomoct 🙂. Pocas plodnych dni sme pouzili lubrikacny gel na podporu pocatia (konkretne Conceive Plus) a po ejakulacii som robila asi 20 minut sviecku. Davala som si pozor, aby som nezatinala brusne svaly a ejakulat nevypudila. Sviecku som robila opreta o stenu. 🙂 Toto nie je navod na zarucene pocatie. Je to nas domaci recept, ktory zabral. Sme si vedomi, ze sme mali stastie. Ale kazde pocatie je stastim a malym/velkym zazrakom. Vzdy ide len o jednu jedinu spermiu a jedno jedine vajicko. Ich stretnutie vie zariadit najma priroda, nie len doktori v reprodukcnom centre. Drzim nam vsetkym palce, aby sme sa dockali zdravych deti!