Očistky mesiac po pôrode

anitka100
28. júl 2022

Som mesiac po porode a stale mam dost zapachajuce ocistky pripominajuce hnilobu a tiez ma dost boli posva citim v nej tlak a bolesti mam aj pri moceni je to normalne alebo mam ist radsej ku gyn?

petamich
28. júl 2022

nie podla mna to nie je normalne, budes tam mat pravdepodobne nejaky zapal - ocistky som nijako zvlast necitila (myslim necitila ich pach/vonu), pri moceni napriek velkemu sitiu som necitila bolest

nafka0483
28. júl 2022

Ocistky nesmu zapachat! V porodnici ta nepoucili? Bude to zapal, chod na ambulanciu kde si rodila, daju ti liecbu.

zuzana2299
28. júl 2022

@anitka100 na tvojom mieste by som isla s tym na pohotovosť pokiaľ môžeš aj hneď.

alchemilkazltozelena
28. júl 2022

@anitka100 bože môj jasné že to nieje normálne! Už si mala byť pred 2 týždňami u dr .. minimalne

anitka100
autor
28. júl 2022

@alchemilkazltozelena No ste ma teraz riadne vystrasili v porodnici nam nic take nepovedali myslela som ze je to po porode normalne stou bolestou pri moceni som bola u mojho gyn ored 2 tyzdnami a povedal mi len ze si mam dat repikove sedave kupele super tak zajtra tam utekam

alchemilkazltozelena
28. júl 2022

@anitka100 ak to smrdí určite to nie je ok ☹️ napíš potom čo ti povedal

jaskolka
28. júl 2022

Určite k doktorovi, čím skôr. Zrejme máš vnútri zápal,nechcem ta strašiť, ale skutočne toto môže byť vážne.
Normálne očistky vôbec nemá byť cítiť, maximálne tak "ako krv", aj to nie mesiac po pôrode, veď to už ani očistky nemajú byť.
Ani bolesti a tlak v pošve, či pri močení.

anitka100
autor
29. júl 2022

@jaskolka myslite ze mozem ist na vysetrenie aj tam kde som rodila? Alebo musim ist ku svojmu gyn?

basska_b
29. júl 2022

@anitka100 zle... zle zle zle,ja som mala zapachajuce a bol to rozbiehajuci sa zapal, utekat do porodnice, kde si rodila, spravia ti sono, mozno kyret, daju antibiotika. Zapal ohrozuje aj tvoju schopnost zasa otehotniet, necakaj, kym budes mat horucky

anitka100
autor
29. júl 2022

@basska_b mala som teploty minuli tyzden ale pripisovala som to mlieku lebo ma aj dost boleli prsniky tak teraz neviem dnes tam pojdem dufam ze to nebude nic zle

akinom0077
29. júl 2022

@anitka100 nie je to normalne treba ist ku gyn

nafka0483
29. júl 2022

@anitka100 Do 6 tyzdnov po porode patris tam kde si rodila. Po 6 tyzdnoch kontrola u svojho gynekologa.
Fakt ta nepoucili v porodnici? Nemas info v prepustacej sprave? Napis ako si dopadla.

jaskolka
29. júl 2022

@anitka100 normálne na oddelenie, kde si rodila
Tvoj gynekológ by ta aj tak poslal tam

anitka100
autor
29. júl 2022

@nafka0483 bola som tam dnes a poslali ma doriti ze mam ist k svojmu gyn a ze odkial mam ze mam ist do porodnice na kontrolu ze oni nemaju doktorov na to lebo operuju ..tak som sla k svojmu ten ma dovolenku druhy ho zastupoval mam zapal mocoveho plus nejaky kusok placenty mi ostal vo vnutri to ze sa musi odsledovat takze zatial mam antb a uvidime

zuzana2299
29. júl 2022

@anitka100 kriste pane toto co je za prístup nemocnice... Nemám slov. To vôbec nie je sranda ked zostane v tebe placenta a oni ta hentak od*ebú preč.

basska_b
29. júl 2022

@anitka100 Kusok placenty x tyzdnov po porode sa musi odsledovat?? Aky je velky? Ja som mala 7×7 cm a boli vsetci totalne zdeseni v porodnici a hnali ma na hospitalizaciu. Mne bolo v nemocke povedane, ze po 6 tyzdnov ku gynekologovi, ale DO tych 6 tyzdnov k nim... akokeby "reklamacia". Normalne tak cvicne by som napisala na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou...

nikasmile
29. júl 2022

@anitka100 kúsok placenty môžu byť problémy, nie sledovanie. Ja kde som rodila som bola poučená, že ak čokoľvek po pôrode tak sa mám hlásiť tam kde som rodila. Takže choď tam späť a povedz že ti gyn.povedal že máš kúsok placenty v sebe.

nafka0483
29. júl 2022

@anitka100 Cozeeeee, to kde si rodila??

anitka100
autor
29. júl 2022

@nikasmile ono je to len nejaky kusok 7mm ze netreba koly tomu robit nejaku paniku lebo by to malo same vyjst von tak hadam neni doktor debil ze by ma nechal s niecim co mi moze uskodit

anitka100
autor
29. júl 2022

@nafka0483 v Leviciach

alchemilkazltozelena
13. aug 2022

@anitka100 už si ok?

anitka100
autor
13. aug 2022

@alchemilkazltozelena no uz som dobrala druhe antb lebo tie prve mi nezabrali mala som zapal krcka aj zapal mocovych bolesti aj vytok ustupili v pondelok mam ist na kontrolu len som zacala krvacat aj napriek tomu ze mi tento tyzden doktor povedal ked ma pozeral ze na menzes to este nevyzera tak len dufam ze sa mylil a je to menzes lebo inak bolesti nemam ziadne tak hadam to uz bude v poriadku

alchemilkazltozelena
13. aug 2022

@anitka100 drž sa.. aspoň že ťa nemuseli cistit