Nízka hladina estrogénu

d_mii
9. nov 2021

Ahojte.
Idem sem k Vám s takou vecou. Do augusta som brala od januára pravidelne Duphaston na úpravu cyklu, nakoľko som mala 42. dňovú menštruáciu. V auguste som brala poslednú davku a v septembri už neprišiel menzes presne ako by mal ale neskôr asi o týždeň. Od vtedy som menzes nedostala až doteraz. Aktuálne mám 4 DC a menzes taký veľmi slabý. Pred troma týždňami som chytila zápal močových ciest na ktorý som brala 5 dni ATB a po dobrati sa u mna rozvinul asi zápal posvy na ktorý som brala Clotrimazol a zabral. Deň pred menzesom som dostala zasa zápal močových ciest, na ktorý som večer vypila ATv Monural 3g. No na druhý deň prišla menstruacia. Je tu ale taká vec, že počas druhého a tretieho dňa menzesu, ešte aj dnes, mám pocity neskutočnej depresie, nechutenstvo, pri pomyslení na jedlo by som vracala, úzkosti, netesim sa z ničoho a bojím sa či to nemôže byt psychické ... Vyšetriť hormonálny profil si dám, no chcem sa opýtat, myslite si, že to môže byt znížený estrogén? Nestretli ste sa niekto s tým? Budem vďačná za odpovede.

d_mii
autor
9. nov 2021

Ešte dodám, že už pri prvom zápale močových ciest som si našla akoby rozťaté ranky pri pošve alebo na sliznici, ktoré stipali

janetinka27
9. nov 2021

@d_mii ahoj, ja som vzdy mavala pri brani ATB slabsiu MS. nevedela som o tom, ale teraz uz viem, ze MS treba nahanat, aby bola. lebo ked nie je alebo ked su cykly prilis dlhe, sliznica zvykne rast, je nekvalitna a hruba. nedokaze odkrvacat. duphaston alebo teda nejaky progesteron je potrebny. preco si ho brala? mala si ho nizky? ak bol nizky, vies dovod? anovulacne cykly alebo nedostatocnost zlteho telieska? treba poriesit ten progesteron, aby MS chodila, to je zaklad.

d_mii
autor
9. nov 2021

@janetinka27 Brala som ho lebo som mala dlhé cykly. Niekedy aj 47 dni. Z hormonálneho profilu vtedy vyšlo že mám zvýšený progesteron. Mne sa však teraz jedna o moj aktuálny stav. Či môžem mat znížený estrogen, ktorý spôsobuje tieto depresie a nechuť jesť...

janetinka27
9. nov 2021

@d_mii ahoj, ak si mala zvyseny progesteron,preco ti nasadzovali duphaston? ma ucinok ako progesteron. je mi luto, ze sa citis takto psychicky zle. na krv mozes ist rano a poobede mas vysledok, bydes vediet na com si.ja chodim na hormony 3x do tyzdna, estradiol a progesteron a poobede su uz vysledky.drzim ti palce