Nehormonálne teliesko Arianna

zarinecka
13. nov 2018

Dobrý deň.poprosim skúsenosti s touto formou nehormonalnej antikoncepcie.som po dvoch sekciách.rok užívam hormonálnu antikoncepciu tbl.Yaz.nechcem už užívať hormóny preto zvažujem túto možnosť.dakujem za každú skúsenosť.pre/proti...

kllamarka
13. nov 2018

Ja som ho mala rok. V podstate mi nesposoboval ziadne komplikacie, ale po roku mi velmi zacalo vadit, ze som pri nom mala strasne dlhy nastup menzesu. Rozbiehal sa dlho a pomaly. Moj cyklus je cca 35 dni...a uz poslednych cca 9 dni som zacala spinit a pocitovat ms bolesti - avsak nastup sa vliekol. A menzes bol tiez silnejsi a dlhsi potom v konecnom dosledku.
Tak siel von. Ale kazde telo a cyklus reaguje inak alebo nijak 🙂 Inak ziadne ine bolesti ani komplikacie

dismonika
13. nov 2018

@zarinecka ahoj, ja som ho mala cca rok a začalo mi to spôsobovať problémy.

andreadca
13. nov 2018

ja som ho mala 20 r, samozrejme s výmenou po +- 5 rokoch a žiadny problém

zarinecka
autor
13. nov 2018

Ďakujem.a ešte sa chcem spýtať na spoľahlivosť.dr.mi povedal že je tam väčšia šanca otehotnieť ako pri hak.

hettinka
13. nov 2018

@zarinecka s nehormonalnym telieskom môže žena teoreticky otehotnieť kazdy mesiac - nebráni splynutiu spermie a vajíčka, bráni jeho uhniezdeniu, spôsobí teda maly potrat. S tým by som mala morálny problém. Tie s obsahom medi majú aj spermicidny účinok, ale niektoré ženy su na to alergické...
Mala som hormonálne teliesko mirena, fungovalo spoľahlivo bez problémov 5 rokov, ale už ani to nemám a nechcem.