Mykóza a liečba partnera

susedka1000
29. júl 2020

Ahojte baby.. Pred cca +- 3 týždne som bola u Dr, mala som mykozu tak mi dala polygynax 12 tbl (do pošvy) , žiadny styk počas liečenia.. Dr. povedala ze partner sa liečiť nemusí...... Teraz v nedeľu som mala poslednú tbl, v pondelok sme mali styk...... Dnes som si na nohavičkách nasla troska takého bieleho výtoku, nič nepali, nesvrbi... Myslíte že sa mi mykoza zas vrátila keď som mala 1x styk s partnerom? Prečo by potom Dr mi povedala ze netreba partnera liečiť? 🤨 Mohol by používať masticku fungicidin a ako dlho ak by sa mi to zas vrátilo? A ja musím ísť zas k dr? Ci... Ďakujem

jaskolka
29. júl 2020

Obvykle pri opakovaných mykozach už treba liečiť aj partnera. Môžte si to prenášať, tak dookola to bude začarovaný kruh. Uvidíš, ako bude ďalej, ak sa ti to vráti, jednoznačne žiadaj aj liečbu pre partnera

slapina
29. júl 2020

@susedka1000 ak budeš mať pocit, že sa ti to vrátilo tak jednoznačne žiadaj aby sa aj partner liečil.

katkati
29. júl 2020

Nebol ten biely výtok, pozostatok tbl.?

susedka1000
autor
29. júl 2020

@katkati keď neviem... Poslednú tbl som mala v nedeľu.. A dnes som si našla na nohavičkách... Počkám pár dní a uvidím

katkati
29. júl 2020

@susedka1000 Veď počkaj a uvidíš, ten fungicidin by manžel hoci aj preventívne mohol použiť. Určite mu to neuškodí, keď tak pomôže.

akinom0077
30. júl 2020

@susedka1000 mne ked dr povie partnera netreba liecit poslem ho kade lahsie a uz aj pise recept aj pre neho... z vlastnej skusenosti s gyn probemami ( ku. gyn. som chodila viacerym) viem ze VZDY treba

susedka1000
autor
30. júl 2020

@akinom0077 a mohol by partner fungicidin?

leangela
31. júl 2020

Pri opakovanych treba to bez debaty, ja ked som mala taketo problemy, tak ja som mala cipky, drahy krem a este k tomu som si ja kupila wobenzym, ten som uzivala popri tom na podporu imunity a tiez je fajn aj v tom, ze zabezpecuje aby sa ti to nevratilo o mesiac, dva spatky. Takze ja by som nic z tohto nepodcenovala 😉

martinellacka
1. aug 2020

@akinom0077 najlepsie je preliecit aj partnera v takychto pripadoch, je vtedy mensia pravdepodobnost, ze sa toto opat objavi 🙂

akinom0077
3. aug 2020

@martinellacka / mne to pisat nemusis 🙂 VZDY treba preliecit partnera pri KAZDEJ mykoze alebo gyn. probleme bakterii a pod ja som to vyssie pisala mna by neobrnkal gyn. ze netreba, po predoslych skusenostiach

satanca
14. jún 2021

@akinom0077 aj keď je sex s kondomom?

akinom0077
14. jún 2021

@satanca stale? ani raz ste nemali bez? tak potom
ok