Môžem sa po cisárskom sprchovať?

4444mono4444
22. sep 2021

Dobrý,môžem sa sprchovať po cisárskom? Myslím samozrejme iba čistou vodou...ešte mám stehy...ďakujem

evka_3
22. sep 2021

Áno môžeš na začiatku som sa sprchová la telo čistou vodou, medzi nohami intim. Gél... Neskôr riadne sprchac.. Prvé dni tak dva tri čistá voda, bála som sa dat sprchac

luciador
22. sep 2021

@evka_3 Ja to isté,aj tak NAJLEPŠIA je ČISTÁ VODA 😁👍👌

miriam2908
22. sep 2021

@4444mono4444 mma po 12tich hodinach sestricka postavila z postele a previedla ma do sprchoveho kuta, najuzasnejsie co som si vtedy mohla priat. A 1x po niekolkych mesiacoh som si videla na nohy 😂👍 takze urcite mozes cistou vodou

luciador
22. sep 2021

@miriam2908 Už po 12-tich hodinách? Uff,no dofrasa...nejako skoro... 😐 Mňa našťastie až po 24 hod. 😏 Aj to som sa do vstávania veľmi nemala 😄😄😄

margaretka_
22. sep 2021

vy ste nemali ranu prelepenu? ja som celý pobyt v nemocke mala prelepene. takže som sa umývala osobitne od rany hore, potom od rany dole a ešte osobitne vlasy 😅

henka123123
22. sep 2021

@luciador mna po 9 hod.postavili

luciador
22. sep 2021

@margaretka_ Na začiatku áno,ale hneď na druhý deň mi ju dali dole 🙃

luciador
22. sep 2021

@henka123123 Čože??????? To kde sú takí masochisti? 😂 Fúha... 🤪

henka123123
22. sep 2021

@luciador v ruzinovskej

veronice
22. sep 2021

No, mna sa snazili postavit po nejaych 14 hod - nevydalo 🤣🙈 v sprche mi prislo zle tak sup sup naspat do postele. To bolo rano a poobede sme to skusili znova a uz bolo dobre 👍 stehy som mala vstrebatelne, prelepene tusim ani neboli a sprchovala som sa normalne len cistou vodou kym sa rana nezacelila, potom vpoho uz aj sprchac
PS: tiez v ruzinove 😁 asi zalezi kedy rodis.... Ja som rodila akutnou sekciou v plnej narkoze o 16.34,prebrala som sa 19.30 a teda postavili ma prvykrat rano niekedy medzi 6-7 hod

henka123123
22. sep 2021

@veronice ja som porodila okolo 11tej...postavili ma okolo 20tej

Ale spinal

veronice
22. sep 2021

@henka123123 tak to asi fakt bude tym. Neviem si predstavit kto a preco by ma v strede noci hnal do sprchy 😁

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronice
22. sep 2021

@henka123123 nema sa nahodou po spinale 12 hodin lezat? 😳

kikavadi
22. sep 2021

Ja tiež po 12 hodinách. Prišla sestrička, prešla som do sprchy a normálne vodou a mydlom som sa poumyvala. Ešte mi vravela, nech sa nebojím si cez tie stehy prejst rukou a umyť. Žiadne obavy z umývania mať nemusíš.
Ja som mala spinal. Sadnúť som si mohla po 8 hodinach cca a po 10 hod od sekcie už som pomaly stavala na nohy.
Ale rodila som v ČR, asi je to tu trochu inak.

henka123123
22. sep 2021

@veronice neviem.postavili ma zevran v rakusku uz po 6tich vstavaju....presla som sa po izbe a dala mi niexo na bolest a spanok...a rano som uz sama isla do sprchy a poobede uz som mala dieta pri sebe na stalo..takze mozno ze aj dobre ze som tak dlho nelezala ale roZxhodila to

veronice
22. sep 2021

@henka123123 no, ja som to seriozne rozchadzala dobry mesiac... Porazit ma islo tie prve dni v porodnici ale zas chodila som tak casto ako sa dalo, len to bola fakt neskutocna bolest (a to mam za sebou 7 operacii kolena). Rodila som v utorok, malu mi nastalo priniesli vo stvrtok. Ten prvy den som sa snazila naucit fungovat sama so sebou a s tymi bolestami.... Teraz mi zas hrozi sekcia tak uz sa "tesim" (ale stale verim v zazrak ze sa to nakoniec podari prirodzene🙏)

luciador
22. sep 2021

@henka123123 Aj ja som mala spinal a kebyže odo mňa chcú,aby som sa ešte v ten deň postavila,tak ich asi niekam pošlem... 😤😤😤 Mala som čo robiť,aby som zvládla bolesť zo sťahovania maternice, nie sa ešte postaviť,brrr...😤😤😤

nikaeli
22. sep 2021

Mám za sebou CS v plnej narkóze o 9ej (Prešov) a spinal CS o 8ej (Stará Ľubovňa). V oboch prípadoch som si večer musela ísť umyť zuby a na druhý deň som sa sprchovala 🙃

henka123123
22. sep 2021

@veronice drzim palce..tak kazda zena to citi inak aj ine okolnosti su atd....ja nastastie klop klop naozaj velmi dobre porodila som.vo stvrtok piatok uz syna pri sebe a nedelu uz doma sme boli a pondelok uz som bola v kaviarni na kave s obidvoma detmi 🤣

luciador
22. sep 2021

@nikaeli No veru, klobúk dole... Fuuu... Ja som na bolesť hrozný mäkkýš 🤪

luciador
22. sep 2021

@henka123123 Máš pravdu, každá znasame bolesť inak,ty si to dala bravúrne 👏👏👏 Mne keď povedali, že mi dajú ďalší deň dieťa ku mne na stálo,tak som na nich kukala jak na vrahyne 😲😲😲

nikaeli
22. sep 2021

@luciador nooo.. ja som najprv vyjednávala, ale sestrička ani počuť, tak som to aspoň skúsila 😉 celý čas bola pri mne, neustále sa pýtala, či sa mi nekrúti hlava a istila ma, keby predsa len náhodou.. keď som si naspäť ľahla, bola som na seba pyšná 🤗🤍 a po spinale som aj ja mala drobca pri sebe takmer celý deň

veronice
22. sep 2021

@henka123123 presne taaak, kazda sme ina, kazda bolest inak znasa, kazda sa inak zotavuje.... A hlavne aj kazde tehotenstvo aj porod su ine takze aj preto verim ze teraz to bude ine 😁👍 ale teda klobuk dole ze si to tak super zvladla 😊👍

veronice
22. sep 2021

@luciador mne ked pri iesli dceru ze teda "uz" tak by sa mi krvi nedorezali ako som sa bala 🙈🙈😁 vydeseny vyraz tvare jej asi napovedal tak ma uistila ze keby nieco, mozem ju priniest. Ale nastastie nebolo treba a zvladli sme to 😊❤️

jarnajar
22. sep 2021

@luciador ono je to skôr síce brutal, ale oveľa rýchlejšie zotavovanie. Mňa po prvom až po tých 24 h a bolo to ešte nasledujúce dni veľmi zlé. Teraz po druhom ma rozchodili skôr a po 16 h som už mala pri sebe nastálo dcérku, lebo mi bolo dobre, cítila som sa na to. 24 h od sekcie som s mužom pila na chodbe kávu. Obrovský rozdiel.

henka123123
22. sep 2021

@luciador no ja som dosla na novorodenecke a klopala im na dvere ze chcem dieta a oni ze ved ste iba 24 h po sc..a ja ze a? A oni ze tak ok tu nam to podpiste a priniesli mi ho .ja som zas mala problemy po prirodzenom leno mi zle pichli epi a mala som velke bolewti hlavy

horislava
22. sep 2021

Mne robili v piatok o 9ej sekciu mala som epi na druhy den rano ma stavali na nohy. Zatial ma umyvali.... Brutal bolesti som mala uplne ko silne silne silne menstruacne bolesti az do stehien noh, krize.... Vytrasena jak mys krv mi museli davat som vela stratila. Stavanie bolo ze v polke cesty do izby som uz nevidela nic som odpaduvala. Tak rychlo do postele nehrozilo umyt sa. Pocikala som im tam aj podlahu nevladala som na mechur no pre mna horor tieto spomienky. Umyla som sa v sprche neviem ci na 3 den si nepamatam uz. Riadne sprchacom lebo ma pomazali celu ale jazvu nie iba vodou. Malu som videla lrn par krat. 3 den mi vyberali svorky a 4 den domov bol silvester. 10 dni mi trvalo v klude bez vacsej bolesti vzpriamene fungovat.

vanda323
22. sep 2021

@margaretka_ A to čím si mala prelepene?

veronikanika1982
22. sep 2021

@veronice po spinalke sa ma 24 hod. ležať rovno. Ja som tak ležala.